Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod katkariinka » Štv 17.06.2010 10:30

Moniak píše:a take susene kuracie/morcacie masko, prip. plucka by nemohla? hned prvy recept v tejto teme... a keby si na to dala troska byliniek tak to aj pekne vonia celkom :lol:


Uvazovala som nad tym, len ked my mae doma len plynovu ruru a na tej neviem nastavit nejaku teplotu ani ked normalne peciem :-)
Ale napadlo mi, ci by sa to maso nedalo susit v susicke na ovocie - ci to som uz uplne mimo? Keby som to maso naklepala na tenke rezne a potom nakrajala, mozno by sa to dobre presusilo aj v susicke...
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod Moniak » Štv 17.06.2010 12:35

Offtopic: plynova rura bola moja vrazda...odkedy mame elektricku tak zrazu viem piect :lol:
a asi by to malo ist aj v susicke, ale osobne skusenosti s tym nemam :smile:
a okrem toho pri suseni nepotrebujes nejaku extra vysoku teplotu tak mozno by si to zvladla aj v tej rure...
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 841
Bydlisko: Bratislava

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod marvinka » Štv 17.06.2010 14:38

katkariinka vrelo odporucam tie plucka, havoso sa za nimi ide zblanit. minule sa mi aj troska pripiekli a jemu vobec nevadilo :pac:
marvinka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67
Bydlisko: Senica

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod katkariinka » Štv 17.06.2010 15:41

marvinka
len neviem, kde zozeniem morcacie plucka :no:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod marvinka » Pia 18.06.2010 10:25

a musia byt len morcacie? ja som mala bravcove a veruze chutili
marvinka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67
Bydlisko: Senica

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod katkariinka » Pia 18.06.2010 10:50

pisala som vyssie, moja je na eliminacnej diete, takze par tyzdnov to este moze byt len morcacie. :no:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod Moniak » Pia 18.06.2010 11:25

tak morcacie plucka som asi este nevidela :) bravcove ano....skus sa spytat v masiarstve mozno ti nieco poradia...
a ak nie tak este mozes skusit ususit to masko... tie pecienkove kolaciky by nemohla? 2. recept od amaguk....neviem ci sa vasa eliminacna dieta vztahuje aj na ovsene vlocky a vajcia? lebo su fakt dobre...a baby na to radi cvicia....a stale ide len o pamlsok takze ju tym nekrmis na kila :smile:
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 841
Bydlisko: Bratislava

Re:

Poslaťod l3nushk4 » Pia 09.07.2010 16:19

Amaguk píše:ja nasmu vyrabam domace pamlsky, lebo strasne malo zere, tak ho nechcem zbytocne ladovat blbostami.
robila som aj susene hovadzie srdce, ale najsikovnejsie a ovel ryhclejsie su rozne obmeny tohoto receptu:
cca 1/2 kg pecienky
cca 2 hrnceky ovsennych vlociek
1-2 vajcia


práve pečieme a vyzerá to chutne :ach: a prvá várka psici náramne chutí :lol: určite budeme robievať pravidelne :jop:
l3nushk4
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 103
Bydlisko: ke

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod Natalia a Biff » Pia 16.07.2010 14:05

tie ovsené vločky pred tým namočíš, alebo len také surové zamiešaš ? :smile:
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod stellka » Sob 17.07.2010 13:20

vyzerá to dobre :jop: tento týždeň vyskúšame recept na pamlsky od amaguk, napíšeme ako dopadli :smile:
stellka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Nitra

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod l3nushk4 » Ned 18.07.2010 10:18

Natalia a Biff píše:tie ovsené vločky pred tým namočíš, alebo len také surové zamiešaš ? :smile:


nemočím :smile: netreba... už tá pečienka po rozmixovaní je dosť "šťavnatá" takže sa namočia dostatočne v nej a tak či tak to je jedno, pretože pri upečení zmäknú :smile:
l3nushk4
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 103
Bydlisko: ke

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod Natalia a Biff » Ned 18.07.2010 14:21

ďakujem, super, musím vyskúšať, vyzerá to veľmi lákavo :lol:
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod Macush » Uto 27.07.2010 12:19

My robíme pravidelne, akurát neska ideme vypekať a do receptu skúsime pridať ešte múku a strúhanku ako vavrena :aaa:
Macush
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 497
Bydlisko: Trnava

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod BasenA » Štv 29.07.2010 12:48

ja som vcera robila tie pecenove keksiky :ach:Nemame poriadny mixer tak som to spravila kladivkom na rezne :heh: zmiesala som spolu s vlockami,vajciami a mrkvou moc sa mi nevydarili pieklo sa to viac ako pol hodinu a stale to nebolo do pecene ja som uz musela ist prec tak som to vypla.Po krajoch boli pekne pevne ale v strede nedopecene take makke. :ua: Ale psom aj tak chuti :ha:
BasenA
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 745
Bydlisko: Prešov

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod Frantisek » Sob 25.09.2010 20:26

Dopadol som podobne ako BasenA. K pečienke a vločkam som pridal mrkvu, olivový olej, vajíčka aj so škrupinou, piekol som to asi 45 min na 150*, vzhľad nič moc, ale malý dá za kúsok pamlska so sebou narábať do ľubovôle, konečne je učesaní bez boja. :-)
Obrázok
Frantisek
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18
Bydlisko: Presov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy