Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod Gaštanko » Uto 25.09.2012 19:25

Tak. Prave peciem pre Gastana pamlsky, neskor dam foto, ked sa upecu,ak sa podaria. A recept? dala som tam vsetko zdrave, co som doma nasla:

ovsene vlocky
vajicko
struhanka
mrkva
hrasok
platok hovadzieho masa a zvysok salamy z chladnicky
slnecnicove semienka
susene psenicne klicky
jablko
zeler
cmar
slnecnicovy olej
kukurica
cerstva salvia a mata z nasej zahradky


Presne miery neviem, ja som taky kuchar "od oka",jedine,co viem, ze jablko a vajicko a mrkva boli po jednom:D
vsetko som rozmixovala, chcela som, nech to nie je ako redsie cesto,ale skor take kompaktne a vytvarovala som do guliek malych (ako normalne pamlsky velkostou). Schvalne som nedavala muku ani cesnak ani nic take, lebo v BARFovej knizke som sa docitala, ze cesnak a cibula nemaju take ucinky na psov ako na ludi, skor su to jedy pre nich..peciem najskor na 150°C pol hodinu, potom teplotu znizim na 100°C, aby sa uz len dosusili. A mam dilemu, nechat ich polomakke,ale kazivejsie alebo ich mam celkom vysusit? Ze vraj z edukacneho hladiska je lepsie,ked su pamlsky co najmaksie, aby psik, ked ho dostane, nezabaval sa jeho jedenim a popritom zabudne za co to vlastne dostal..no praktickejsie na skladovanie je ich mat vysusene,bo dlho vydrzia..co poviete vy?
Gaštanko
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Žilina/Liberec

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod Fazzi » Štv 27.09.2012 21:17

Takze aj ja som dnes spravil mojej stihacke prekvapenie a ked som jej dal prvy kusok uz som sa jej nevedel zbavit :D

Tu je foto (horsia kvalita uz je dost pozde a je to len telefon)

Obrázok
Fazzi
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Kalinovo

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod NoRa » Štv 27.09.2012 21:48

jééé :) ja som mojej dávno nič nerobila, budem to musieť napraviť. inak, ako to, že tie vaše pečeňové pamlsky vyzerajú tak super a moje tak strašne? vy tie vločky nejako strúhate? :hi: ale Mrške chutia aj tak :D
NoRa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod matushka » Ned 14.10.2012 13:36

Dnes som robila pečeňové pamlsky s cesnakom a aj rybičkové (slede z poľska) s mrkvou. Vločky som zaparila, tak pamlsky vyzerajú lepšie :jop: Dve dózy som dala zamraziť, lebo minule mi splesneli :plac: :pac:
Obrázok
Obrázok
matushka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 124
Bydlisko: Žilina

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod Cathie » Ned 21.10.2012 22:00

NoRa píše: ako to, že tie vaše pečeňové pamlsky vyzerajú tak super a moje tak strašne?

presneeee nad tym som sa akurat zamyslala, som na tom rovnako :haha:

matushka píše:. Vločky som zaparila, tak pamlsky vyzerajú lepšie

dobry napad, vyskusam, ked budem najblizsie piect :jop: mne sa to vkuse rozpadava, drobi.. tieto na fotkach vyzeraju, ze drzia viac pokope
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod lacika3000 » Ned 28.10.2012 9:31

Zdravím, o nejaký týždeň mi bude robiť v dome spoločnosť fenka labradora, a chcel by som sa opýtať či tie recepty ktoré som tu našiel na sušené mäso alebo tie pečeňové "koláče" sú vhodné aj pre mladé šteňa. Snažil som sa to tu dočítať ale nenašiel som to tu. Vďaka
Obrázok
lacika3000
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod Baarbora » Uto 30.10.2012 13:17

určite sú vhodnejšie, ako kupované, umelo dochucované a dofarbované. akurát to netreba preháňať s množstvom, ale to pri všetkom :smile:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod lenli » Pia 02.11.2012 13:12

Tak vykonala som prvý pokus o domáce pamlsky (zloženie: 270g špaldovej múky, 120g ovsených vločiek, jablko, trochu škorice, lyžica medu, 2 lyžice slnečnicového oleja, 2 vajcia). Dala som drobcovi predvčerom ráno taký ani nie 1cmx1cm kúsok ochutnať a teda chutiť mu chutil, ale v noci ho prehnalo, takže odvtedy diéta(dnes ráno už to vyzeralo, že sa to upravuje). Keďže on ľúbi rôzne veci zožrať tak ho strážime, ale nevšimli sme si žeby niečo zožral, preto otázka: Mohol taký malý kúsok spôsobiť hnačku/dala som tam nebodaj niečo čo by tam v žiadnom prípade nemalo byť?
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod Cathie » Pon 12.11.2012 11:55

Lenli osobne si myslim, ze to bud je z niecoho ineho alebo ma mozno pes na nieco z toho alergiu, aj ked ta by asi musela byt silna, aby mu taky maly kusok sposobil problem :nwm:
Skusila by som mu tie potraviny odtial dat v inej podobe, s niecim inym.. postupne, s rozostupmi viacerych dni a v malickych davkach. Nech prides na to, s cim je problem. A mozno nie je s nicim a bolo to z niecoho ineho :no:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod Bebis » Str 19.12.2012 15:47

No, takže, dnešná várka:

1. Rybacie: losos, lososový olej, vajce, múka a kypriaci prášok
Obrázok

2. Morčacia pečienka, orechy, mrkva a burizóny
Obrázok

3. Morčacia pečienka, múka, bielko, žĺtko, rozdrvená škrupina, olej, sezam a citrónová kôra
Obrázok

4. Morčacia pečienka, múka, bielko, žĺtko, rozdrvená škrupina, olej, mrkva a citrónová kôra
Obrázok

A zajtra chcem pokračovať syrovými a jablkovo-škoricovými :ahoj:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod Snezienka123 » Štv 20.12.2012 7:58

Pečienkové variácie som robila už aj ja a malej veľmi chutia.
Tie tvoje pamlsky vyzerajú super, ale mňa najviac zaujali tie lososové :jop:
Nemohla by si sem zverejniť recept aj s postupom práce?
Ďakujem
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod Bebis » Štv 20.12.2012 10:24

Snezienka123 píše:Nemohla by si sem zverejniť recept aj s postupom práce?


Uf, pokúsim sa :ha:

Suroviny: - upozorňujem, že stačí robiť aj z polovičnej dávky :ahoj:
1. Dva kúsky lososa (zn. Findus - nájdete asi všade :lol: )
2. Lososový olej (neviem presne, koľko som ho dávala)
3. 2 vajcia - bielko aj žĺtko
4. polohrubá múka
5. 1 sáčok kypr. prášku

Postup: Na vaľkaciu dosku som nasypala múku, do múky dala vajcia, kypriaci prášok a vidličkou roztlačené kúsky lososa. Potom som do toho dala lososový olej (len od oka). A cesto som začala na doske miesiť. Ak bude cesto veľmi suché, alebo sa ti bude drobiť, kľudne ešte pridať los. olej. Potom som cesto vyvaľkala, nechala som ho trochu hrubšie, asi 6-7mm a začala som ho vykrajovať najmenšou formičkou akú sme doma mali. (Pri menších psoch odporúčam cesto trochu tenšie, a vykrajovať môžete samozrejme aj rybičky či kostičky alebo srdiečka atď....) Rúru som zohriala na 200°C. Vykrojené kúsky sa piekli na papieri na pečenie, žiaľ, neviem, ako dlho, to si treba odsledovať, každopádne by nemali byť hnedé, ale pekné svetlučké.

A ešte niečo: keď som to robila prvý krát, urobila som ich zo sleďov, tie boli naložené v oleji, takže žiadny ďalší už nebolo potrebné dávať :ahoj:

A tú sú ešte fotky:
Surové:
Obrázok
Upečené (trošku viac :ha: )
Obrázok
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod hruska » Štv 20.12.2012 11:49

Ani sebe nepeciem, ale prekonam sa kvoli trdlu a toto upeciem.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod Snezienka123 » Štv 20.12.2012 11:57

Jéééj, ďakujem, hneď si ho vytlačím a do Vianoc ešte malej upečiem :jupi:
Nám by potom bohate stačila aj štvrtinová dávka :haha:

Keissy, teraz ako pečiem vianočné koláčiky, stále posedáva pri kuchynskej linke a pozerá na mňa zo zeme ako na lietadlo :haha: a vydáva prosebné zvuky a kňuky, aby som jej niečo dala... :ua:

Tie pečienkové pečené variácie jej chutia veľmi, ryby miluje, tak som zvedavá, či ju nalákam aj na toto a či sa mi to vlastne podarí.
Ešte mám otázočku ohľadom skladovania a trvanlivosti, aké máš skúsenosti, ako ich skladuješ ty?
Či to mám radšej dať po častiach do mrazáku, ako to zvyknem robiť s pečienkovými, lebo tie mi v chladničke veľmi dlho nevydržali, alebo či ich stačí mať iba v suchu a uzavretej nádobe?
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Vlastnorucne vyrobene pamlsky...

Poslaťod Bebis » Štv 20.12.2012 19:32

Mávam ich v tých takých uzavretých miskách, nedávam do mrazničky ani chladničky, vydržať by mali dlho, ale u nás nemajú čas splesnivieť... :lol:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy