Pes a alkohol

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Pes a pivo

Poslaťod unicorn » Uto 29.07.2008 8:27

Tobin píše:Tvrdis (aj Uni): Alkohol nikdy. Ja tvrdim: Alkohol nikdy, ale pivo ano.

ano ja osobne alkohol ani pivo psovi nikdy, ale napisal som aj toto:
unicorn píše:prave som si precital par dalsich clankov, teraz uz konkretne o pive a chmeli.
zaver je asi taky, male mnozstvo piva, zriedkavo podavane psovi, s nizkym obsahom alkoholu a chmelu by psovi uskodit nemalo.
, cim som posunul hranicu trochu niekam inde. ale to si zrejme prehliadol... potom som vyjadril osobne presvedcenie, ze aj ked mu to mozno neuskodi, tak mu to podla mna ani nepomoze a preto mu to davat nebudem. neviem, co ti na tomto vadi, a preco na mna utocis, ze neviem citat a ze nieco prekrucam. mne z toho vychadza, ze ty prekrucas moje vyroky. odcituj mi tu nieco konkretne, mozno som ozaj nieco prehliadol, ak ano rad sa za to ospravedlnim, pripadne dovysvetlim ako som to myslel. :ahoj:
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Pes a pivo

Poslaťod Silwuska » Uto 29.07.2008 8:53

calwen píše:Ja osobne pivo ani vino ako alkohol neberiem. Percento pri poziti 3/5dcl je uplne minimalne...


Ak ty vypijes pol litra cisteho vina tak sa ti tiez zda to percento v tvojej hlave minimalne?? :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Pes a pivo

Poslaťod quinty » Uto 29.07.2008 9:00

Tak táto téma je pre mňa tiež poučná, lebo aj ja som svojej fenke sem tam dala olíznuť pivo :ach: a teraz váham či to niekedy ešte zopakujem. Preto píšem olíznuť lebo len do dlane som si zvykla naliať a len raz tak len dúfam, že nič zlé som jej tým nespravila. :hi:

//pis prosim normalnou farbou
//Silw.
http://bielysvajciarskyovciak-quinty.wbl.sk

Najväčším sťastím človeka je, keď môže žiť preto, začo by bol ochotný zomrieť.
quinty
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bajč

Re: Pes a pivo

Poslaťod LadyTrixiKe » Uto 29.07.2008 9:13

quinty neboj sa teraz na to nezomrie

ja psom tiž nedávam pivo (nechápem prečo by som mala)ale myslím že ak pár krát za rok si trochu (1-2 dcl)vypijú tak by im to nemalo nejako veľmi uškodiť ... inak nesúhlasím veľmi s tým že dnešný psíčkari psom nedávajú množstvo druhov jedla kôli tomu že to pre nich nie je najlepšie krmivo ... veď mnoho túlavých psov sa živý mrcinami a zvyškami potravy ... pes po domestikáci dostával tiež len zvyšky po ľudoch ... a my ľudia sa živýme vlastne tým čo nám škodí ... každá potravina nejak človek uškodí nič nie je 100 percentne dobré ... podľa mňa tým že sa snažíme dať psom potraviny čo im najmenej namáhajú chémiu žalúdka im vlasne zabraňuje vo vývine vlastnej chemickej obrany proti škodlivým látkam a keď potom taký pes niečo zožerie keď si naňho majiteľ nedáva pozor tak mu to môže ohroziť život
Obrázok
LadyTrixiKe
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Košice

Re: Pes a pivo

Poslaťod calwen » Uto 29.07.2008 10:00

Silwuska píše:
calwen píše:Ja osobne pivo ani vino ako alkohol neberiem. Percento pri poziti 3/5dcl je uplne minimalne...


Ak ty vypijes pol litra cisteho vina tak sa ti tiez zda to percento v tvojej hlave minimalne?? :no:



Nooo na mna to nejake ucinky nema :pac: Leda v kombinacii s dacim tvrdym :hi:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes a pivo

Poslaťod Silwuska » Uto 29.07.2008 10:04

Calwen tak to uz si asi zvyknuta no :lol: :lol: ale ne stul vazne, ja by som po pol litry ledva zvatlala, tak nechcem vediet co by to spravilo so psom :ach:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Pes a pivo

Poslaťod Tobin » Uto 29.07.2008 10:52

unicorn píše:
Tobin píše:Tvrdis (aj Uni): Alkohol nikdy. Ja tvrdim: Alkohol nikdy, ale pivo ano.

ano ja osobne alkohol ani pivo psovi nikdy, ale napisal som aj toto:
unicorn píše:prave som si precital par dalsich clankov, teraz uz konkretne o pive a chmeli.
zaver je asi taky, male mnozstvo piva, zriedkavo podavane psovi, s nizkym obsahom alkoholu a chmelu by psovi uskodit nemalo.
, cim som posunul hranicu trochu niekam inde. ale to si zrejme prehliadol...

Nie, Uni, neprehliadol, ale asi som to mal aj ocenit, robim tak dodatocne.

Odcitovat nic nemozem, lebo o skodlivosti "alkoholu" sa pise dost a dost, kym o prospesnosti piva su mudrosti len na strankach pivovarov :smile: A pokial viem, je tato tema prvym obsiahlejsim suborom nazorov s trochu komplexnejsimi udajmi.
Offtopic: Prekrucanie: Neslovickarme. A nebol to utok, proste konstatovanie. Toto myslim fakt netreba riesit. Diskutujeme, polemizujeme, zverejnujeme nazory...
leiluska píše:To, že mu chutí je VEĽMI CHABÝ dôvod. Psom chutí aj čokoláda a pritom je pre nich škodlivá...
Nie som na ničej strane, každý si robí so psom čo chce, niekto do toho svojho cpe granule, ktoré ho pomaly zabíjajú, takže toto je myslím menšie zlo, ale pre tú srandu, skús mu spraviť pečeňové testy teraz a po nejakom roku, dvoch aktívneho pitia piva... To ma zaujíma.

Ze pivo psovi chuti celkom iste chaby argument nie je! Vsetci davame psom iba to, co im chuti. Nieco musia, nieco nie - a to su makrty. Cokolada sem nepatri, cokolada je pre psa jed a kto da psovi cokoladu, nie ze ho zabija, ale priamo ho moze zabit.
Granule: Suhlas!!! Vsetky!
Aby nedoslo k dalsim nedorozumeniam, tu su pravidla, ktore dodrziavam, ked davam psikovi pivo:
1. Nikdy nie cez den, a uz vobec nie v horuci letny den, ale az vecer pred spanim, ked uz pes nema ziadne fyzicke aktivity (my: na poslednej vychadzke, ked si tata da pivko, da obcas [vid bod 2] aj decku)
2. Ziadne pravidelne pitie piva, pravidelny moze byt hladovy den :no: . Pisal som "obcas" a to tyzden-10 dni bolo iba na ilustraciu frekvencie. Teraz vidim, ze ten udaj je prehnany, v skutocnosti je to z pohladu celeho roka je to tak 10-15 krat. Offtopic: preto nemyslim, ze by pecenove testy ukazali nejake zmeny
3. Ziadne velke mnozstva, treba prihliadnut na vek a vahu psa. Pre mojho 30 kiloveho aktivneho hava je myslim 3dl pivka (desiny!!! Tie 4%, o kt. som pisal, je max. povolene normou, obvykle je 2.8% etanolu), a este riedeneho vodou (nie vzdy), primerana davka. Pochybujem, ze oliznutie piva z dlane moze mat nejake nasledky aj u mensich plemien.
4. Ak chce niekto dat psikovi pochutku zvanu pivo po prvy raz, mal by psa pozorovat - ak by bol po pivku malatny, nesustredeny, ospanlivy, alebo naopak hyperaktivny, alebo by sa nedajboze motal, tak by uz pivo nikdy nemal dostat.
5. Pivo moze dostat iba dospely pes.
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Pes a pivo

Poslaťod Puk » Uto 29.07.2008 11:02

Ja len k dobru jednu príhodu : Kedysi dávnejšie sme sa v Tatrách vytrepali s kamarátom na Brnčalku. Kamarát mal so sebou psa NO, absolútne nekonfliktného. Na chate mu dal chatár do misky miesto vody dve pivá a pes ich s nadšením skotil (inak pažravec, ktorý nemal problém zožrať aj cibuľu). Cestou dolu sa pobil s každým psom, ktorého stretol... Ale následky to na ňom nezanechalo...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Pes a pivo

Poslaťod unicorn » Uto 29.07.2008 11:22

Tobin píše:Aby nedoslo k dalsim nedorozumeniam, tu su pravidla, ktore dodrziavam, ked davam psikovi pivo:
1. Nikdy nie cez den, a uz vobec nie v horuci letny den, ale az vecer pred spanim, ked uz pes nema ziadne fyzicke aktivity (my: na poslednej vychadzke, ked si tata da pivko, da obcas [vid bod 2] aj decku)
2. Ziadne pravidelne pitie piva, pravidelny moze byt hladovy den :no: . Pisal som "obcas" a to tyzden-10 dni bolo iba na ilustraciu frekvencie. Teraz vidim, ze ten udaj je prehnany, v skutocnosti je to z pohladu celeho roka je to tak 10-15 krat. Offtopic: preto nemyslim, ze by pecenove testy ukazali nejake zmeny
3. Ziadne velke mnozstva, treba prihliadnut na vek a vahu psa. Pre mojho 30 kiloveho aktivneho hava je myslim 3dl pivka (desiny!!! Tie 4%, o kt. som pisal, je max. povolene normou, obvykle je 2.8% etanolu), a este riedeneho vodou (nie vzdy), primerana davka. Pochybujem, ze oliznutie piva z dlane moze mat nejake nasledky aj u mensich plemien.
4. Ak chce niekto dat psikovi pochutku zvanu pivo po prvy raz, mal by psa pozorovat - ak by bol po pivku malatny, nesustredeny, ospanlivy, alebo naopak hyperaktivny, alebo by sa nedajboze motal, tak by uz pivo nikdy nemal dostat.
5. Pivo moze dostat iba dospely pes.

keby takto vyzeral tvoj prvy prispevok, tak by sme sa mozno ani nepohadali :lol: :jop:
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Pes a pivo

Poslaťod Tobin » Uto 29.07.2008 12:13

:lol: ved hej, ale tema by zapadla prachom :aplause:

BTW, my sme sa hadali??? :hi:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Pes a pivo

Poslaťod mon » Pia 15.08.2008 11:55

nasa Faninka ohromne lubi vino....furt nam oblizuje ruky ked drzime pokvepkanu flasu :lol:
zivot musi byt hrozny zlocin ved inak by sme zan nedostali trest smrti...
mon
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 62
Bydlisko: Demandice...to je taky zapadakov 4km od Santovky

Re: Pes a pivo

Poslaťod pigie » Str 20.08.2008 7:20

U nas vedie pivo na celej ciare. Mame psa ochlastu :lol: Dokonca z capovacieho sudka sa ponukne sam, odtlaci cloveka s poharom a to dost razantne. Proste mame doma alkoholika :ach:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Pes a pivo

Poslaťod Amaguk » Str 20.08.2008 9:13

no vies ako sa vravi, aky pan, taky pes :no: :lol:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Pes a pivo

Poslaťod Mackie » Str 20.08.2008 9:23

cize moj musi byt abstinent :lol:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Pes a pivo

Poslaťod pigie » Str 20.08.2008 9:27

Amaguk píše:no vies ako sa vravi, aky pan, taky pes :no: :lol:


Ja ale pivo nemam rada :haha: Dokonca aj moj pije len nealkoholicke, takze nechapem, kde to mohol pochytit. Aj ked jemu je jedno, ci je alkoholicke alebo nie. Staci, aby to chlastom vonalo :pac:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy