Pes a alkohol

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Pes a pivo

Poslaťod Mackie » Sob 26.07.2008 16:34

Tobin - k tvojmi vypoctom obsahu a ucinku alkoholu v pive - normalny 50 kg clovek, ktory alkohol pije prilezitostne alebo vobec, je po jednej 12ke "nacaty", na 100% ze citi, ze mu to stuplo do hlavy
co potom taky 20kg pes
a ked vravis, ze to na neho takto neposobi, podla mna mu stupa tolerancia, cize si z neho robis alkoholika
ale je to tvoja vec, niekto pivo, niekto udene, niekto varene kosti..
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Pes a pivo

Poslaťod Tobin » Sob 26.07.2008 17:28

Mackie píše:ked ja nemozem pivo, nebude ani pes :nie:


Tobin píše:Inac, vsimam si ................., ze takmer kazdy nazor o tom, co je dobre pre psa, je odrazom nazoru pisatela na danu vec. Nechuti mne, nedavam ani psovi :plac: .Tych kontroverznych nazorov o veciach prospesnych/neprospesnych pre psa, ovplyvnenych vlastnym subjektivnym a teda clovecim nazorom je fuuuuuuuuura (po novom 'mrte; :oo: )


Mackie, mas rada udene? Aj ja, ale psovi tie chemikalie nedam...

http://kucharka.madness.sk/alkohol-v-krvi.php
A doteraz sa pisalo o 3 dl desinky
Objem alkoholu v nápoji v decilitroch 0.12 [ dl ]
Percentuálne zastúpenie alkoholu v nápoji 4 [ % ]
Hmotnosť konzumenta alkoholu v kg 30 [ kg ]
pohlavie muz
metabolizmus normalny
Množstvo alkoholu v krvi 0.0188235294118 ‰.
Alkohol sa z krvi odbúra za 8 minút.

Je to vypocet pre ludi, ale mozno to orientacne posluzi pre argument, ze pes sa z 3 dl piva 10ky fakt neozerie, ziadna koma, ziadna otrava alkoholom. A pokial mu ho nedam kazdy den, ani si nenavykne
Pes naozaj nereaguje na alkohol tak, ako Limonadovy Joe :nwm:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Pes a pivo

Poslaťod Mackie » Ned 27.07.2008 11:08

ok tvoja vec
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Pes a pivo

Poslaťod unicorn » Pon 28.07.2008 11:44

Tobin píše:Pes naozaj nereaguje na alkohol tak, ako Limonadovy Joe :nwm:

zrazu si zgeneralizoval pivo na alkohol :smile: vsak pivo nie je alkohol v tom pravom slova zmysle nie?

k tej stranke... samozrejme sa tam pisu niektore veci, ktore mozu vyzniet prehnane. ale ked zoberieme do uvahy, ze pre americanov musi byt v navode na mikrovlnku, ze v nej nesmu susit domace zvierata, tak sa to aj da pochopit.

k tym tvojim prikladom.
brokolica - na tej stranke sa presne pise, ze obsahuje jedovatu zlozku, ale ze nie je skodliva, pokial by tvoj denny skrm neobsahoval 10% brokolice v celkovom mnozstve. zrejme je jasne ze kto dava brokolicu, tak ju nedava kazdy den a v takom velkom mnozstve, ale je zaujimave pre citatela vediet tento fakt, ze pri takom velkom mnozstve moze byt psovi nevolno...

surove vajco - asi si absolutne nepochopil co je na tej stranke napisane (asi medzery v anglictine), lebo je to tam presne a spravne.surove bielko obsahuje latku ktora odburava z tela biotin, ktory je dolezity pre srst, rast atd. takze odporucaju vajce bud varene, alebo surove len zltko. nechapem co ti na tom nesedi.

stojaca voda - v zmysle mlak/kaluzi (nie jazero) - je to vecsie nebezpecenstvo ako si ty myslis. odhodeny spak z cigarety v takej mlake moze zabit kona ak sa z nej napije.

uznavam, ze na tej strake su aj extremy ako jadierka z jablka a tak dalej. pes by toho musel zjest na kila, aby mu to nieco spravilo. bezne uvazujuci clovek, si tieto informacie vie vyfiltrovat.

to ci das svojmu psovi pivo je tvoja vec. tiez ci mu das fajny vyprazany rezen z nedelneho obeda tiez. ja by som mu nedal ani jedno ani druhe. aj keby mu to v tej chvili nic neurobilo, pozeram sa na vyzivu psa z dlhodobeho hladiska...
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Pes a pivo

Poslaťod Tobin » Pon 28.07.2008 12:57

unicorn píše:zrazu si zgeneralizoval pivo na alkohol.........
..........si si absolutne nepochopil co je na tej stranke napisane (asi medzery v anglictine) lebo je to tam presne a spravne.surove bielko obsahuje latku ktora odburava z tela biotin...........
..........brokolica - na tej stranke sa presne pise, ze obsahuje jedovatu zlozku, ale ze nie je skodliva, pokial by tvoj denny skrm neobsahoval 10% brokolice v..........................


Som pochopil presne, ale asi necitas dost pozorne, lebo ani pivo som negeneralizoval na alkohol - to je tvoja predstava (lebo JE rozdiel, ci mas v litri 4 ml, alebo 4 dl etanolu!), aj o tych 10% som prelozil :hi: , ani o tych vajcach nepisem nespravne, tam to JE tak napisane - ze avidin likviduje biotin z psieho organizmu a nie zo zltka. Atd...
Ale neslovickarme pls. Lebo potom moze niekto zacat tvrdit, ze aj snicla je pre psa OK, lebo v trojobale je zltok :lol:
Ponechajme si kazdy svoj nazor, ale polemizujme kludne dalej, ved toto je tema "Pes a pivo".
Ja psovi nedam nic solene, ani korenene, ani dusicnany v udeninach (lenze tie su aj v zelenine :ua: ). Ani vyprazany rezen. To z dlhodobeho pohladu je naozaj vedome nicenie psieho zazivania. Dcera robila u veta brigadnicku a hovorila mi, ze na creva a zaludok pitvanych psov, krmenych ludskou stravou, bol otrasny pohlad - znicene klky, vredy, miestami skoro uplne znicena vystelka. No ale psikom chutilo, tak majitelia davali pomyje a mylili si psa s osipanou.
Ale pivko psikovi obcas doprajem - ten etanol odbura za stvrthodinku, zostane komplex B vitaminov, déčko a ostatne dobroty. A horcina z chmelu podporuje travenie.
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Pes a pivo

Poslaťod unicorn » Pon 28.07.2008 14:04

neviem ako moze avidin likvidovat biotin zo zltka, ked sa nachadza v bielku, automaticky mi z toho vychadza, ze je to z tela psa. alebo ty si myslis, ze ked sa v zaludku zmiesa zltko s bielkom, tak sa rychlo zacne likvidovat? neviem tomuto vazne nerozumiem, prosim dovysvetlit.

uviedol si tie veci z tej stranky, ako keby si sa ich snazil zdiskreditovat, co si myslim, ze nebolo na mieste, takze prepac ak som sa ta nejako dotkol, ak som nieco "neprecital spravne", ale domyslel som si to na zaklade tvojich prispevkov.

co sa tyka piva, tu sa nezhodneme a preto to nechame tak :ahoj:

prave som si precital par dalsich clankov, teraz uz konkretne o pive a chmeli.
zaver je asi taky, male mnozstvo piva, zriedkavo podavane psovi, s nizkym obsahom alkoholu a chmelu by psovi uskodit nemalo.(schvalne som zdoraznil chmel, nizsie vysvetlujem preco). to nic nemeni na tom, ze alkohol je pre psov toxicky. pes si dokaze vyvinut navyk ovela rychlejsie ako clovek. tiez zalezi od hmotnosti psa, kolko toho moze vypit(to je zrejme asi kazdemu.) alkohol sposobuje dehydrataciu a kedze zvierata maju ovela rychlejsi metabolizmus, tak sa dostavuje ovela rychlejsie.

wikipedia pod heslom "dog health" sa o chmeli vyjadruje takto :
chmel, rastlina pouzivana pri vyrobe piva moze u psa sposobit zakernu hypertermiu, zvycajne so smrtelnym vysledkom. urcite plemena ako napriklad greyhound (nechcem zistovat, ci aj moj pes je na to citlivy)su obzvlast citlive na otravu chmelom, ale chmel by sa nemal davat ziadnym psom. aj male mnozstvo chmelu moze spustit potencialne smrtiacu reakciu, a tyka sa to aj chmelu pouziteho pri vareni piva.

ja osobne som presvedceny ze pivo :nie: , ale je na kazdom aby si spravil vlastny vyskum a rozhodol sa sam. podla mna, aj keby si daval psovi to male neskodne mnozstvo, tak z neho neziska tolko vitaminov B, a ostatnych dobrot aby mu to nejako vyrazne prospelo. co sa tyka tej horciny z chmelu co si pisal, tak pochybujem, ze mu prospeje, ked chmel samotny skodi. ale o tomto nemam poznatok, takze sa nehadam...
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Pes a pivo

Poslaťod Tobin » Pon 28.07.2008 14:24

V teme "Surove vajce vcelku" (aj ty tam prispievas) som vyuzil poznatok z tvojej linky na to missouri****, este nieco som nasiel a
Tobin píše:Vajco sa prebera vo vela temach
A ze vraj: Zltko moze byt surove/varene, vsetko jedno, ale bielko by malo byt uvarene, alebo vobec nie. Za surova bielok obsahuje protein avidin, ktory ciastocne znizuje obsah biotinu v zltku, ale az ked to psik zozere. Ciste surove bielko si posluzi biotinom z psikovho organizmu!
To by mali byt fakty. Pre mna osobne tento poznatok definitivne uzavrel dilemu, ci vajce a ake vajce.

Chmel: Na 1 hl piva sa dava 200 g chmelu. A ten sa vari.
A nedavam psovi pivo, aby mal becka a decka a cojaviemco, ale preto, lebo mu chuti. Je uplne fuk, ci je v nom vitaminov habadej, ale ide o to, ze ma zdravu pochutku a dodrziava pitny rezim :jupi: . Ved mu ho riedim vodou, niekedy....
A hypertermia je poruke cele leto, pes ani behat nemusi. No a predsa nechodia psy pod slnecnikom.
Ved keby sme vylucili zo psej (aj z ludskej) stravy vsetko, co je potencialne skodlive, tak neviem, co by sme mohli skrmovat :smile:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Pes a pivo

Poslaťod Mackie » Pon 28.07.2008 14:31

alkohol nie je pitny rezim, alkohol odvodnuje :no:
a pivo je alkohol, spytaj sa, ked ti daju fukat

a ako dodavas, uz to nedavas ani kvoli vitaminom, len ako pochutku - podla nas nezdravu, podla teba zdravu

unicorn: neries, jeho vec
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Pes a pivo

Poslaťod Tobin » Pon 28.07.2008 15:12

Mackie píše:alkohol nie je pitny rezim, alkohol odvodnuje :no:
a pivo je alkohol, spytaj sa, ked ti daju fukat
a ako dodavas, uz to nedavas ani kvoli vitaminom, len ako pochutku - podla nas nezdravu, podla teba zdravu

Alkohol odvodnuje, lebo pecen na jeho spracovanie potrebuje vodu. Pes spracuje ten etanol z maleho piva za stvrthodinu. Dehydrovany asi nebude.
Pivo nie je destilat (etanol riedeny vodou). Pivo obsahuje 0.04 L etanolu a 99.06 vody, mineralov a vitaminov.
Vodka je alkohol. Liehoviny=destilaty obsahuju 0.4 L etanolu, niektore az 0.56 L, a 0.6, resp. 0.44 L destilovanej vody.
Nechces vidiet ten rozdiel????
Nie UZ, ale NIKDY som mu nedaval pivo kvoli vitaminom, vzdy iba ako pochutku.

Mackie píše:unicorn: neries, jeho vec

Preco neries? Ved tema je o tom!!!
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Pes a pivo

Poslaťod Mackie » Pon 28.07.2008 15:18

ja tvrdim, ze pivo je alkoholicky napoj
nezaujima ma chemicke zlozenie, priprava, percento, vyuzitelnost si spalitelnost
sam pises, ze pes spracuje ten etanol za stvrt hodinu.. etanol je alkohol a podla mna v tele psa nema co robit aj keby isiel "jednym uchom dnu a druhym von"

a "neries" preto, lebo sa jednoducho nezhodneme, kazdy si bude stale tvrdit to svoje a ideme do stratena
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Pes a pivo

Poslaťod unicorn » Pon 28.07.2008 15:31

pes neodburava alkohol tak jednoducho ako clovek, skodi mu ovela viac ako si myslis. to ze male mnozstvo spracuje "rychlo"- za 15 minut, neznamena, ze mu to robi dobre. ani to, ze mu to chuti neznamena ze mu to robi dobre.

a neries preto, lebo tvoj zaver diskusie je, ze mu to chuti. poznam psov co im chutia hovna, ale majitelia im ich nedavaju a zakazuju im ich zrat. nikto ti tu nebrani davat svojmu psovi pivo, ale nepresviedcaj o tom ostatnych. ked prides s lepsim argumentom, ako to, ze mu to chuti, potom budem riesit...
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Pes a pivo

Poslaťod Rauke » Pon 28.07.2008 15:33

ano alkohol odvodnuje ale pivo je naopak hydratujuci napoj! no aj napriek tomu netvrdim ze je spravne davat ho psom... tie 3 dcl piva to je naozaj dost vela. kebyze mu to das len tak oliznut- pretoze mu chuti tak ok, ale 3dcl to je dost. neuspokojil by sa tak s 0,5-1dcl :heh:
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Pes a pivo

Poslaťod Tobin » Pon 28.07.2008 16:02

unicorn píše:a neries preto, lebo tvoj zaver diskusie je, ze mu to chuti. poznam psov co im chutia hovna, ale majitelia im ich nedavaju a zakazuju im ich zrat. nikto ti tu nebrani davat svojmu psovi pivo, ale nepresviedcaj o tom ostatnych. ked prides s lepsim argumentom, ako to, ze mu to chuti, potom budem riesit...

Uni, ty fakt nedokazes citat, alebo perceptovat, co sa ti napise... prekrucas... keby to vsetci chapali tak, ako ty, tak nedam psovi nic, co nechuti mne. Ked pes zerie :kak: , treba mu dat kvasnice. Ked mu ich nedas, bude :kak: zrat dalej. Nech zerie. Je to nechutne, ale dostane, co mu chyba. :hi:
Ano, hlavny argument je, ze mu to chuti, tak ako mu chuti hocico ine. O vsetkom sa da polemizovat, ci je to a v akom mnozstve aj prospesne, alebo prinajmensom neskodne. O vsetkom!!!
Nikoho o nicom nepresviedcam. Je tu tema, pisem tu svoj nazor. Mas iny, polemizujme, na to je tema. Ale ak nechces a irituje ta to..... A citaju to aj ini, kazdy si spravi vlastny nazor, mozno aj napise.
Mackie píše:nezaujima ma chemicke zlozenie, priprava, percento, vyuzitelnost si spalitelnost
sam pises, ze pes spracuje ten etanol za stvrt hodinu.. etanol je alkohol a podla mna v tele psa nema co robit aj keby isiel "jednym uchom dnu a druhym von"
a "neries" preto, lebo sa jednoducho nezhodneme, kazdy si bude stale tvrdit to svoje a ideme do stratena

Ked ta nezaujima chemicke zlozenie, zatvaras oci pred realitou. Vies, co vsetko z toho, co psovi davas, nema v tele co robit?! A prejde to celym traviacim systemom.
Tvrdis (aj Uni): Alkohol nikdy. Ja tvrdim: Alkohol nikdy, ale pivo ano. A sme zas v terminologii :lol:
Ideme do stratena? Ved nepolemizujeme tu len pre seba! Tema bola zobrazena 240 krat....
Ale OK, skoncime teda temu, ked ide do stratena... Admin, stopni :aaa:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Pes a pivo

Poslaťod calwen » Pon 28.07.2008 16:14

Ja osobne pivo ani vino ako alkohol neberiem. Percento pri poziti 3/5dcl je uplne minimalne...
Zase na druhej strane psovi to nedavam, mne moc pivo nechuti a tak si radsej dam kofolku alebo ono vinko, ktore zas nemusi on.
Ale zeby nikdy nedostal ani hlta povedat nemozem :angel:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes a pivo

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 29.07.2008 8:09

Pivo je zdravé. Obsahuje veľa minerálov, vitamínov a podobných vecí. Je to potravina pre ľudí. V rozumnom množstve je super. Treba však vedieť, čo je rozumné množstvo a aký má účinok na psa. Psí a ľudský organizmus je iný, to určite uzná každý. Tak si povedzme, aký účinok na toho psa má pivo, keď je super horúci deň (ľudí prekacuje už po jednom, lebo poriadne "uderí do hlavy"). Možno to berie ako osvieženie. Možno už je natoľko zvyknutý, že mu to nevadí. Ale určite by som z toho pravidelnú akciu nerobila - raz za týždeň je pravidelné. Kamoškin pes dokázal zožrať čokoľvek, len aby na seba upozornil. Totiž sa naučil, že má toľko veľa pozornosti a úsmevov a hladkaní, keď zožerie niečo nezvyčajné, nič to, že potom grcal (sorry za výraz)... Myslím, že ten tvoj to nerobí kvôli pozornosti, ale skôr si rozmysli, prečo mu to pivo dávaš. To, že mu chutí je VEĽMI CHABÝ dôvod. Psom chutí aj čokoláda a pritom je pre nich škodlivá...
Nie som na ničej strane, každý si robí so psom čo chce, niekto do toho svojho cpe granule, ktoré ho pomaly zabíjajú, takže toto je myslím menšie zlo, ale pre tú srandu, skús mu spraviť pečeňové testy teraz a po nejakom roku, dvoch aktívneho pitia piva... To ma zaujíma.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy