Čo by mohlo chýbať ak...

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Čo by mohlo chýbať ak...

Poslaťod syu » Pon 02.03.2009 19:21

krmiva striedam lebo jej nejak tie granulky moc nechutia.... :ua: takze rano dostava povacsine granulky -striedam- anka proplan saurus acana atd...a vecer dostava varene bud kuracinu srdcia alebo pecen povacsine s ryzou ale cestovinami+nejaka zeleninka, ako pride.... :lol:
tak som zase kupila canvitky cca na mesacnu kuru ak nepomoze skusim ineho veterinara...zase=(
syu
Nováčik
 
Príspevky: 30

Re: Čo by mohlo chýbať ak...

Poslaťod agah » Pia 24.04.2009 9:42

:nie: Nestriedaj veterinarov ani krmiva tak casto a bude to lepsie :lol:
Vseobecne sa neodporuca miesat varenu stravu s granulami. Suche krmivo ma vyratane hodnoty pre suvisle krmenie. Tym, ze to striedas sem uberies a tam pridas. jednoducho nie je to pod kontrolou. Pocula som aj o tom, ze nema take striedanie dobry vplyv na pecen, ze je to vacsia zataz na traviaci trakt, ktory sa nevie prisposobit, a tak...
Skus toto: nechaj ju na granuliach + vitaminy, ktore ti odporucil vet. Ak jej granule nechutia samotne zalej ich tesne pred krmenim troskou horucej vody (ale tak aby nezmakli). Mozes pripadne pridat k nim nieco dobre len na dochutenie - trosku mleteho masa, lyzicku jogurtu, vareny zltok alebo co ma rada. Mozno by pomohli drozdie (vit. B) a vit.C (pomaha viazat kolagen). Take pridavanie ku granuliam dobrot ti napovie aj to, co jej najviac chuti a teda, co jej najviac chyba. ja som toto pouzila na mojej. vyzeralo to asi tak - chutia zltka - chyba zelezo, tak dame do krmiva viac zltkov, olizuje steny - chyba vapnik - tak dam tablety alebo rozdrvene skrupinky, skrabe sa - problemy s pokozkou, tak drozdie... apod.

Co je to za plemeno,a v akom veku je?
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Čo by mohlo chýbať ak...

Poslaťod Cathie » Pia 24.04.2009 13:19

Agah granule, pri ktorych samotnych by mi pes zacal lizat steny, by som ja okamzite prestala davat.. ocividne tam nieco nebude ok s pomerom Ca:P :nwm:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Čo by mohlo chýbať ak...

Poslaťod agah » Pia 24.04.2009 17:13

Kiezby to bolo take jednoduche :lol: Potreby psa, najma toho ktory extremne rychlo rastie sa bleskovo menia a zlozenie granul, aj keby boli najlepsie ostava stale to iste. U mojej bolo to sposobene chvilkovou prestavkou s podavanim Biocalu - to viem 100%. Podobne problemy maju aj majitela psov, ktori krmia povestne dobrymi granulami, takze ako vyssie...
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Čo by mohlo chýbať ak...

Poslaťod Ayisi » Sob 25.04.2009 23:46

Trochu sa zastaram, okrem prírodných doplnkov - ako sú kadejaké semiačka a byliny a ovocie a.... ste tu spominali prípravky v tabletach, Nutrican, Canvit.... žiaľ, je v nich do veľkej miery využité chemické spracovanie a prvky, co tieto veci obsahujú teda už nie sú prírodné...my máme osteoartrozu, ktorá vyplnynula z úrazu. Sama na sebe mám odskúšanú čínsku prírodu Tianshi a tak som ju naaplikovala aj svojej havine.
Predtým sme dostali od veta Canvit, ale nebol schopný urobiť ani to, aby labka v postihnutej oblasti odpuchla a prestala byť po zaležaní meravá. :jupi: Naordinovala som Biokalcium Tianshi a tiež Spirulinu a labka je krásne odpuchnutá a vôbec nemeravie. Uvidíme, čo ukáže rentgen po určitom čase.
Ayisi
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 64
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Čo by mohlo chýbať ak...

Poslaťod EvitaEra » Pia 08.05.2009 7:57

Ayisi píše:Naordinovala som Biokalcium Tianshi a tiež Spirulinu a labka je krásne odpuchnutá a vôbec nemeravie. Uvidíme, čo ukáže rentgen po určitom čase.


Ayisi, a kolko si jej toho dávala? a cim si krmila? ten pripravok vyzera zaujimavo...ma s nim este niekto skusenosti?
Obrázok
EvitaEra
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 383
Bydlisko: Jasová ( okres NZ ) / Brusel

Re: Čo by mohlo chýbať ak...

Poslaťod Deina » Str 03.03.2010 16:12

Takze ked mi moja psica prave vo velkom nici nater na stene treba pridat rozdrvene skrupinky? Predtym tento problem nebol, ale pred tyzdnom sme zacali prechadzat na ine granule... :pac: Alebo je lepsie miesto skrupin kupit nejake tablety?
Stretávky maďarských vyžiel v Košiciach - http://www.kosickavyzla.webnode.sk
Deina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 294
Bydlisko: Kosice

Re: Čo by mohlo chýbať ak...

Poslaťod agah » Štv 04.03.2010 9:17

V tejto situacii ja by som siahla asi po nejakom pripravku, rychlejsie sa vstrebe a rychlejsie pomoze. Moze to byt Biocal, Gelacan, Chasseton, veterinar Ti urcite poradi. Skrupinky su dobre ked ich davas pravidelne.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Čo by mohlo chýbať ak...

Poslaťod Deina » Štv 04.03.2010 11:11

No len aby som to potom na druhej strane neprehnala... Ako to ustrazim?
Stretávky maďarských vyžiel v Košiciach - http://www.kosickavyzla.webnode.sk
Deina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 294
Bydlisko: Kosice

Re: Čo by mohlo chýbať ak...

Poslaťod agah » Pia 05.03.2010 9:09

Budes dodrziavat davkovanie a ked si po nejakom case nebudes ista, das vysetrit krv na mineraly - fosfor/vapnik.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Čo by mohlo chýbať ak...

Poslaťod Bee House » Pia 05.03.2010 22:10

neviem ci to tu niekde nebolo spomenute,ale co by pesovi mohlo chybat,ak mi vonku sustavne zerie vykaly??? psie nemusi,ale pochuti si na ludskych a srncich :kak: . Davam varenu stravu, do ktorej pridavam Roboran :yes:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Čo by mohlo chýbať ak...

Poslaťod agah » Sob 06.03.2010 9:12

Srncie, kozacie a konske si viem vysvetlit - je tam vela vlakniny a vit. B. Ale preco ludske, macacie (najlepsie cerstvucke vonave, rovno z kuvety) alebo dokoncia psie???
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Čo by mohlo chýbať ak...

Poslaťod Mackie » Sob 06.03.2010 11:47

je tu zopar tem o zrani vykalov, treba pohladat
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Čo by mohlo chýbať ak...

Poslaťod Ginger Rogers » Str 14.04.2010 12:58

jedna z nasich feniek milovala zrat urcite :kak:
kupili sme jej Roboran, davame po lyzicke ku kazdemu jedlu a po tyzdni to pretalo.. uz ju mame na Roborane vyse 3 mesiacov. nam to pomohlo, aby prestala so zratim :kak: :kak: :kak: evidentne jej len nieco chybalo co je obsiahnute v tomto vitam. :jupi: produkte
Ginger Rogers
Snoopy
 
Príspevky: 117
Bydlisko: bratislava

Re: Čo by mohlo chýbať ak...

Poslaťod lavyrle » Str 14.04.2010 13:34

Deina píše:No len aby som to potom na druhej strane neprehnala... Ako to ustrazim?


Ja by som asi dala urobiť vyšetrenie krvi...je to na počkanie, nestojí to veľa a aspon budeš vedieť na čom ste čo sa týka Ca a P....ja si myslím, že ak krmite granulami a do toho len tak od oka pridávate vápnik a do toho ešte škrupinky atd. je to fakt veľmi riskantné a neprehľadné, kedže tam už vôbec nevieš koľko čoho vlastne pes prijme. Aj veľa Ca škodí....
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy