Čo pridávate do varenej stravy ?

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: čo pridávate do varenej stravy ?

Poslaťod lucik » Štv 28.02.2008 20:32

ano
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: čo pridávate do varenej stravy ?

Poslaťod Lucifer » Štv 28.02.2008 21:41

A ku ktoremu z tychto vyrobkov mate kladnejsi vztah, alebo lepsie skusenosti s nim? :jop:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: čo pridávate do varenej stravy ?

Poslaťod lucik » Štv 28.02.2008 22:01

no ja som sa vybrala nedavno k vetke pre Roboran a po diskusii cim krmim mi vetka povedala, ze ziadne doplnky nepotrebujeme, ze ma dostatocne pestru stravu.. a to je prosim pekne vetka, ktora si vypytala za pozretie packy (ktoru jej Gipsy sama ukazala) 300 Sk, tak som cumela :oo:
takze skusenosti nemame ziadne..
Amaguk, IrishCal mas odkadial? tiez je to nieco na sposob mineralov, alebo co presne to je?
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: čo pridávate do varenej stravy ?

Poslaťod Amaguk » Štv 28.02.2008 22:11

"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: čo pridávate do varenej stravy ?

Poslaťod lucik » Štv 28.02.2008 22:18

a ako casto to davas? viem, pisala si, ze obcas, ale co je to obcas? a myslis, ze to moze papat Gipsy ked ma DLK a robia sa jej zvapenatele ciastocky sliach v klboch? musim sa opytat na to veta..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: čo pridávate do varenej stravy ?

Poslaťod Amaguk » Štv 28.02.2008 22:20

cca 2 krat za tyzden, plus mu dve odmerky davam aj do tych pecienkovych mlsiek, co mu peciem

ale radsej to konzultuj s vetochom
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: čo pridávate do varenej stravy ?

Poslaťod Baarbora » Sob 01.03.2008 10:50

Amaguk, do tych pecenych mlsiek to davas zbytocne, vysokou/nizkou teplotou v podstate znehodnocujes ten vitaminovy doplnok a do psa sa dostane akurat bezcenny prasok.na obale mas urcite napisane ako to treba skladovat,oplati sa dodrziavat,inak je naozaj zbytocne kupovat taketo doplnky.
A ako si s tym Irish Calom spokojna? Cena mi je sympaticka,ale trochu odrazuje zlozenie-popoloviny 700g/kg...
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: čo pridávate do varenej stravy ?

Poslaťod yetti » Sob 01.03.2008 10:56

a co ak to dava az po upeceni? Akoze si myslim ze aj dava :joint: :joint: :joint: :joint:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: čo pridávate do varenej stravy ?

Poslaťod Amaguk » Sob 01.03.2008 12:27

Baarbora píše:Amaguk, do tych pecenych mlsiek to davas zbytocne, vysokou/nizkou teplotou v podstate znehodnocujes ten vitaminovy doplnok a do psa sa dostane akurat bezcenny prasok.na obale mas urcite napisane ako to treba skladovat,oplati sa dodrziavat,inak je naozaj zbytocne kupovat taketo doplnky.
A ako si s tym Irish Calom spokojna? Cena mi je sympaticka,ale trochu odrazuje zlozenie-popoloviny 700g/kg...


mineraly sa teplom neznehodnocuju (ba dokonca ani vsetky vitaminy nie :no: )
IrishCal je cisto mineralovy pripravok
a vzhladom na to, ze ho davam cisto ako doplnok, preventivne, tak je podla mna ok, zacala som ho davat na odporucanie, ze ma vyvazeny pomer Ca a P, ale na liecebne ucely by som asi siahla skor po kalciu v podobe calcium citrat :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: čo pridávate do varenej stravy ?

Poslaťod Baarbora » Sob 01.03.2008 13:57

v prirodzenej forme nie,teda nie vsetky. ale "umelo" vyrobene su robene tak,aby uvolnovali priamo v tele,cize ked to pred tym nejako teplene upravis,tak to v tele fungovat nebude.
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: čo pridávate do varenej stravy ?

Poslaťod Amaguk » Sob 01.03.2008 14:02

nechcem sa hadat, ale myslim, ze to tak nie je :no:
ale ak mas nejaku exaktnu info o tom, ako sa znehodnoti kalcium, tak ju rada uvitam
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: čo pridávate do varenej stravy ?

Poslaťod Baarbora » Sob 01.03.2008 16:07

nemyslim, ze sa kalcium ako take znehodnoti, ale myslim, ze to nebude mat ten ucinok, aky by to malo za normalneho pouzitia. Bude mi to chvilu trvat, ale na konskej diskusii sa kedysi viedla diskusia o tom ako vitaminy stracaju ucinok, len to musim vyhladat :hi:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: čo pridávate do varenej stravy ?

Poslaťod Baarbora » Sob 01.03.2008 22:07

taakze,nasla som nieco, co by mohlo moje slova potvrdit. "Pracovala jsem jako vedoucí laboratoře jedné potravinářské firmy a tak to, co teď napíšu je stanoveno zákonem o potravinách,lécích a v tomto případě doplňků stravy a je úplně jedno jestli se to týká lidí či zvířat. Takže zákon uvádí (v kostce): že máli výrobek vlastnosti, které se mohou změnit působením teploty či skladováním, musí být na obale napsáno jak a za jaké teploty má být uchován, aby jeho vlastnosti a účinky zůstali stejné. Tak pokud je na obale 15-25 st, není to tam pro srandu, ale pro to, že jiná teplota,vlastnosti přípravku mění či ruší"
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: čo pridávate do varenej stravy ?

Poslaťod Amaguk » Sob 01.03.2008 22:15

to hej, tymto vseobecnym pravidlam samozrejme rozumiem, len mi nejako nie je jasne, preco by sa mali kalcium a fosfor teplom znehodnotit, resp. ako to zmeni jeho strukturu tak, ze sa stane menej vyuzitelnym...
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: čo pridávate do varenej stravy ?

Poslaťod Baarbora » Sob 01.03.2008 23:08

no chemii ako takej sa moc nerozumiem, ale predpokladam, ze ide o to, ze vitaminove doplnky obsahuju nieco ,co sposobuje, ze sa rozpustia v tele psa. je dost mozne, ze po tepelnom spracovani tento proces nebude fungovat. cize, vapnik aj fosfor to stale obsahovat bude, ale pes ho nevyuzije a ako ho zje,tak aj na druhom konci vyjde von. kazdopadne, mozem sa mylit ,snad sa ozve niekto kto tomu rozumie trochu viac. :angel:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy