Záhady okolo kapsičiek Pedigree

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Záhady okolo kapsičiek Pedigree

Poslaťod Aris » Str 31.12.2008 21:07

Nevie niekto aké majú Pedigree granule dávkovanie? Totižto je tu písané, že ak miešate s granulami dajte s každého polovicu. Takže 5 kapsičiek. 500g tej kapsičky a kolko granúl? Sa mi to zdá dáko moc. Ale prečo je to tak veľa? Má to malú výživovú hodnotu či čo?
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Záhady okolo kapsičiek Pedigree

Poslaťod Leila Tobrok » Štv 01.01.2009 11:14

keďsa to tak vezme logicky, tak pre daný vek a veľkosť psa,... by mala byť dávka každého granulovaného krmiva rovnaká, aspoň približne. kapsičky sú mokrá strava, aj vareného dávaš viac. resp.surového. takže istý nárast množstva pri kapsičkách beriem. to je OK. Ale! výživová hodnosta sa predsa dá nahradiť aj inak. Napr.trainer má rovnaké množstvo a viac energetických a výživových stupňov krmiva. Aby sa pes nasýtil potrebuje zaplniť žalúdok približne rovnakým množstvom jedla nech je surpvé, varené, granule alebo konzerva. Granule napučia, tak by ich malo byť menej. Ale stále nechápem, ako chcú nacpať toľko žranice do tak malého psíka ako máš ty. Schválne, koľko by tam bola dávka pre 40kg Nerča? :lol: 0,25kg suchého krmiva Pedigree alebo 1,46kg mokrého krmiva Pedigree. Dávky som nenašla ale je tam kalkulátor, kde sa to dá približne vypočítať. http://www.pedigree.sk/psi-menu/?plemeno=47
Naposledy upravil Leila Tobrok dňa Štv 01.01.2009 11:21, celkovo upravené 1
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Záhady okolo kapsičiek Pedigree

Poslaťod Leila Tobrok » Štv 01.01.2009 11:19

toto je citát z Pedigree stránky, zdá sa to len mne, alebo sami sebe si protirečia? :pac:

Skontrolujte si taktiež odporúčané dávkovanie lacnejších a drahších výrobkov. Možno zistíte, že pri lacných krmivách spotrebuje Váš pes v porovnaní s krmivom vyššej cenovej kategórie až dvojnásobnú dávku. Kvalitné krmivá od renomovaných výrobcov sú tzv. vysoko koncentrované. To znamená, že relatívne malý objem potravy obsahuje v zhustenej forme všetky potrebné živiny. Výsledok „výhodnej“ kúpy Vám, bohužiaľ, radosť neprinesie. V lepšom prípade sa odrazí iba na Vašej peňaženke – pes skonzumuje také veľké množstvo krmiva, že nakoniec nič neušetríte. V tom horšom krmivo priamo ohrozuje zdravie Vášho štvornohého kamaráta. Nevhodné suroviny, nevyvážené zloženie a nesprávny spôsob spracovania prinášajú so sebou nízku stráviteľnosť finálneho výrobku, deficit živín v organizme a riziko alergickej reakcie.
Drahšie krmivá z hodnotných surovín poskytnú Vášmu psovi plne vyváženú, dobre stráviteľnú výživu, takže vystačíte s omnoho menším množstvom potravy.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Záhady okolo kapsičiek Pedigree

Poslaťod drymarchon » Štv 01.01.2009 16:06

ja dávam len Pedigree Pockets (vankúšiky s kuracím mäsom) občas ako odmenu. A ešte na výstave si chodíme niečo vytočiť, vždy v Nitre tá možnosť je, pri nákupe nad 50Sk, ale inak nie.
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Záhady okolo kapsičiek Pedigree

Poslaťod skacenka » Štv 01.01.2009 17:28

My dávame Pedigree tiež len sem-tam ako odmenu,ani neviem ako sa to volá-také kostičky..A k tomu čo si ty leiluška stiahla z tej stránky-no možno to píšu o svojom krmive,aby ho nik nekupoval :heh: Ale to dávkovanie sa mi zdá fakt hrozne vysoké :ua:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Záhady okolo kapsičiek Pedigree

Poslaťod Evel!n » Štv 01.01.2009 19:18

Bona píše:Evel!n, to asi preto že tá kapsičky bola iba jedna.A chutilo mu to preto,lebo je tam kopa ochucovadiel ..ale raz za čas ako pochútka by mu nemala ublížiť :lol:


Jasne...Pedigree mu nechcem kupovat...este som, uprimne povedane, nepocula kladne ohlasy na toto krmivo :ach: ...
Ale raz za cas, kapsicka neskodi...
Tak maly si spravil radost, po tazkom dni riadna chemikaliovo-konzervantová mňamka :haha:
Evel!n
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 510
Bydlisko: Levice

Re: Záhady okolo kapsičiek Pedigree

Poslaťod Leila Tobrok » Štv 01.01.2009 19:58

ja som počula len samé chvály, aké je zdravé a chutí, proste len pozitíva - v reklame... :heh:
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Záhady okolo kapsičiek Pedigree

Poslaťod Mackie » Štv 01.01.2009 21:56

hej hej, v televizorovi hovorili
(kokso ja sa pamatam, ked u nas siroko daleko jediny pes bol springer od susedov a bezali prve reklamy a kamoska bola nestastna, pretoze jej otec nechcel psa krmit s Pedigree - holt mal rozum a my sme boli zhrozeni, ze dostava surove maso)
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Záhady okolo kapsičiek Pedigree

Poslaťod Žužuleta » Pia 02.01.2009 1:13

ahojte
chcem len sa opytat ci je pravda ze konzervy pedigree a pedigree tasticky su chemicky konzervovane lebo na ich stranke pisu ze niesu ....
Žužuleta
Šteniatko
 
Príspevky: 55

Re: Záhady okolo kapsičiek Pedigree

Poslaťod Whip it » Pia 02.01.2009 1:20

hm, to neviem, ale aj keby tam neboli,to zlozenie to nezachrani. :heh:
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Záhady okolo kapsičiek Pedigree

Poslaťod Aris » Pia 02.01.2009 20:07

Držím taštičku v ruke a počítam: Nerčo má 40kg. Na 3kg idú 3 kaspičky, čiže 1 kapsička na jedno 1kg. No a s toho mi vychádza 40.100(g)=4000 oddelíme 3 miesta=4kg.
Kde preboha robím chybu?
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Záhady okolo kapsičiek Pedigree

Poslaťod Leila Tobrok » Pia 02.01.2009 20:50

asi to nie je také priamoúmerné. :nwm: skús pozrieť tú kalkulačku na prepočet krmiva
http://www.pedigree.sk/psi-menu/?plemeno=47
tam to vychádza cca 1,5kg mokrého krmiva na deň
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Záhady okolo kapsičiek Pedigree

Poslaťod Aris » Pia 02.01.2009 20:56

No hej teraz som si všimla, že Rony má 15kg a má zjesť 9,5 kapsičky.
Ale zas Rony 950g a Nero 1,5kg? Neni to divné?
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Záhady okolo kapsičiek Pedigree

Poslaťod Amaguk » Pia 02.01.2009 21:04

leiluska píše:asi to nie je také priamoúmerné. :nwm: skús pozrieť tú kalkulačku na prepočet krmiva
http://www.pedigree.sk/psi-menu/?plemeno=47
tam to vychádza cca 1,5kg mokrého krmiva na deň


aj to je strasne vela :oo:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Záhady okolo kapsičiek Pedigree

Poslaťod Mackie » Pia 02.01.2009 21:22

tolko by mi zjedla max. 2 dni po sebe (a asi pred rokom) :lol: podla mna sa tym usetri dost, jeden den psa prezeries, potom mu je 2 dni zle a nic neje.. a uz je z toho na den len pol kila :no:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy