Switch to full style
Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.
Odoslať odpoveď

Re: Vápnik ako doplnok

Pia 17.09.2010 19:40

Ja dávam hlavne kosti ako zdroj vápnika + občas škrupinku, taktiež jogurty a kopec iných vecí ako cottage, zeleninu/ovocie,strukoviny kde je tiež vápnik - preto si myslím, že tak ako človek si pri pestrej strave vytiahne to čo potrebuje, aj pes to bude mať podobné :jop:

Psík obžiera steny

Uto 09.11.2010 17:14

Chcela by som sa opýtať či neviete poradiť ohľadom problému so svojim psíkom. Obžiera mi v byte steny. Rozmýšľala som či jej nechýba vápnik alebo podobne. Ak niekto viete ako mi poradiť ozvite sa prosím :)

Re: Psík obžiera steny

Uto 09.11.2010 22:35

a nenudí sa?

Re: Psík obžiera steny

Str 10.11.2010 0:58

vek psa?

Re: Psík obžiera steny

Str 10.11.2010 1:13

veronika90 píše:Chcela by som sa opýtať či neviete poradiť ohľadom problému so svojim psíkom. Obžiera mi v byte steny. Rozmýšľala som či jej nechýba vápnik alebo podobne. Ak niekto viete ako mi poradiť ozvite sa prosím :)


ak je to psík, ktorého máš uvedeného v profile, má akurát 5 mesiacov, takže prezubuje, vtedy mu veru vápnik chýbať môže. aj naša sučka v tom čase s obľubou obhrýzla stenu v našej predsieni..

Re: Psík obžiera steny

Str 10.11.2010 22:14

valad - 5 mesiacov

aris - nie nenudí sa, je to plemeno, ktoré potrebuje veľa pozornosti a starostlivosti čoho som si vedomá a snažím sa aby
sa nenudila :no:

mekkapu - áno, rozprávala som sa so známou, kt. má tiež psíka a potvrdila mi že by to mohlo byť tým vápnikom, skúsim
sa opýtať zverolekára čo s tým robiť a ako jej ho najlepšie poskytnúť :no:

Re: Vápnik ako doplnok

Pia 23.11.2012 17:48

Chcem sa opytat ci niekto dava Biocal ako doplnok na Vapnik? mame bernaka 5,5 mesacneho..teraz ho kmrime granulkami 2-3x denne...je potrebne dodavat Vapnik ci staci ten co je v granulkach?

Re: Vápnik ako doplnok

Pia 23.11.2012 17:51

Čo tak si najprv prečítať tému :hmm: a až potom sa pýtať na veci, ktoré sa v nej nedozvieš? A netýka sa to len tejto témy... Nebudeme tu predsa furt a stále písať o tom istom dokola. Však to si si už asi aj všimol, že ti ľudia neodpisujú - prečo asi... :ach:

Re: Vápnik ako doplnok

Pia 12.04.2013 12:03

Ja som sa tiez chcela opytat na mojho goldena, ze ci treba pridavat vapnik ked zacne prezubovat a teraz krmim trainer natural....no ale po prispevku od sunny by som si to aj rozmyslela :ua: .... Nevidim na tom nic zle ked sa niekto opyta este raz. Aj ja som si precitala celu temu a ano bolo tam nieco o tom, ze v granuliach je dost vapnika, ale veterinar mi povedal, ze mozem pridavat Biocal. Problem je v tom, ze som sa chcela opytat aj na nazor inych ludi kedze mi uz jeden psik zomrel a bol dost mlady a pri tomto by som nechcela nic pokazit. :plac: Dufam, ze sa tu najdu aj ochotni ludia, ktori mi odpisu. :ahoj:

Re: Vápnik ako doplnok

Pia 12.04.2013 18:31

Offtopic: lily tvoj psik zomrel na kalcinozu alebo rachitidu??

Re: Vápnik ako doplnok

Pia 12.04.2013 19:19

Offtopic: Nie, mojmu psikovi zlyhali oblicky, ale to bolo geneticke. Pri novom drobcovi nechcem nic zanedbat aj ked viem, ze s tymi oblickami sa nedalo nic robit.

Re: Vápnik ako doplnok

Str 07.08.2013 15:11

mam 4 mesacneho NO ma 23 kil prezubuje a zacal mat kravsky postoj teda nohy zadne do x usi mu stoja objednala som mu vitaminy v prasku kde je aj vapnik.da sa ten postoj este zachranit ?bolo mi povedane ze je to nedostatok vapnika.krmila som Joserou a teraz som presla na royal pre NO a raz denne dostava surove kuracie hlavy alebo ine kosti.

Re: Vápnik ako doplnok

Štv 08.08.2013 9:53

Tensy, nech mu zjistit množství Ca a P z krve a uvidíš. Nemusí jít jenom o nedostatek Ca, ale o špatný poměr Ca:P (může mít moc P).

Re: Vápnik ako doplnok

Ned 27.04.2014 17:51

Dobry den,
bohuzial moj pes mal autouraz (zlomena stehnna kost, panva) a rozmyslam ci by som mu neskusil davat nejake vitaminy na kosti, nech sa mu lepsie regeneruju. Akurat je toho tolko ze uz mam v tom zmatok, tak mozno by mi vedel niekto konkretnejsie poradit. Alavis, biocal, nejake chondra? Lebo teraz ju nebudem moc krmit granulami (kvoli stolici), zatial len ryza, kuracie, plus pridam olivovy alebo losovy olej .. Inak krmi acunou pacifica. Pes ma 3 a pol roka, 6 kg .. bison.. Dakujem za rady.

Re: Vápnik ako doplnok

Štv 27.11.2014 9:35

Pekný deň prajem :lol: Mám 9 týždňového dobermana a poradili mi aby som mu podávala vápnik aby držal nožičky pekne rovno. Informovala som sa na internete, ale koľko ľudí toľko chutí a mám z toho zmätok. Neviem, či mu mám podávať čistý vápnik alebo kompletné vitamínové doplnky. Ďalšia otázka sa týka granúl : ProPlan Dog Puppy Large Robust(Chick&Rice), či sú vhodné :no:
Ďakujem :ahoj:
Odoslať odpoveď