Granule a doplnky stravy

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Granule a doplnky stravy

Poslaťod krista » Štv 27.11.2008 10:50

Ahojte,neviem či je to tu už niekde spomínané,ale nenašla som to. Potrebuje pes,ktorý je na "plnohodnotných granulkách" :no: (konkrétne trainer natural) dopĺňať stravu?Myslím tým vitamíny,minerály atď.Ak ano,aké?poraďte,vďaka
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1866

Re: Granule a doplnky stravy

Poslaťod ER.23 » Štv 27.11.2008 11:57

ahoj, moja osobna skusenost je taka, ze nepridavam nic pokial je pes v poriadku. Ja osobne sporadicky pridavam klbnu vyzivu ale len z dovodu zataze mojich psov. Tiez po extremnej jednorazovej zatazi som zvykol psom dat taky napoj, ale teraz neviem ako sa to vola(je od RC resp. valtham) prasok. Nieco ako iontovy napoj.......
tiez pri stenati ked sa prezubuje davam jedno balenie biocalu. takze asi tak
ER.23
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 133
Bydlisko: Bratislava

Re: Granule a doplnky stravy

Poslaťod Basha » Str 03.12.2008 22:59

Neodporúča sa pri kompletných krmivách pridávať ani vitaminy ani mineralne doplnky. Pokial nema pes toho nedostatok, ale o tom by mal rozhodnut veterinar. Napr. predavkovanie vit. D je nebezpecne, alebo ak pre psa je tazsie vykompenzovat vysoku hladinu vapniku ako kratkodobo nizsiu. :ha: Ale pripravky na klby hlavne pre velkych psov, alebo pri zatazi su dobra vec :jop: S tym suhlasim :lol:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Granule a doplnky stravy

Poslaťod Bona » Uto 30.12.2008 17:39

Ked je to kompletná strava tak nič.Ale niekedy pravdaže nejaké to jablčko,zeleninku ked peso má rád.Pre starších by som dala doplnky na kľby i nejaké tie vitamínky.
Pes je,bol aj bude najvernejším priatelom človeka


Obrázok

“Dead is peaceful...Easy...
Life is harder.”
Bona
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338
Bydlisko: DS

Re: Granule a doplnky stravy

Poslaťod fibi1212 » Uto 30.12.2008 17:49

...a vseobecne ku granuliam dodavat maso(myslim granule ako trainer,pro plan)-oplati sa to?ci je to zbytocne?....alebo napriklad jogurt,mrvku atd..
...ak som OT-sorry
Čím viac poznám ľudí, tým viac milujem psy.
fibi1212
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Košice

Re: Granule a doplnky stravy

Poslaťod Basha » Uto 30.12.2008 17:55

Ja osobne bych to nekombinovala...bud krmis granulami, alebo nie. Jasne, ze aj moji psi co dostavaju granule tak sem-tam dostanu nejake kura s ryzou napr. apod. Ale ja by som nekrmila, tak ze raz tak a raz tak...a hlavne nie stena a mladeho psa velkeho plemena...to by bolo podla mna dost komplikovane to odsledovat....Toz moj nazor
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Granule a doplnky stravy

Poslaťod NemesiS » Uto 30.12.2008 18:24

podľa toho, akými granulami kŕmiš..
mäso>>sem, tam ako pochúťku kľudne....u nás dosť často, lebo na zabíjačke sa stále čosi nájde :smile:
všeobecne ovocie a zeleninu bez problémov, jablká, hrušky len prospievajú...
vitamíny>>môj názor :nie: lebo v granulách máš spravené presné pomery vitamínov, napr. Ca:P a ak začneš pridávať, zmeníš pomer a je to v hajzli.
málo vápniku je zle, veľa je ešte horšie, lebo pri prebytku nastane opačný efekt>>začne sa vyplavovať vápnik z kostí a už sme nahratí.
takže vitamíny určite nie
všeobecne, pes ti prežije v "slušnej" kondícii aj na tesco granulách
pretože, majú v sebe všetky vitamíny potrebné k životu, a síce sú to syntetické vitamíny, pes ich využije.
už granule od ceny cca 50sk/kg sú nepoviem kvalitné, no sú dostačujúce. sám som nimi kŕmil a pes mi zmohutnel, osvalil sa a začala sa mu lesknúť srsť...nič som k nim nepridával, iba v lete stále jablká.
takže, pokiaľ nekŕmiš tescom, jednotou či CBA granulami..všetko v cene 10-20 sk/kg, nepotrebuješ vitamíny pridávať.
môžeš nimi viac uškodiť ako pomôcť.
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Granule a doplnky stravy

Poslaťod Bona » Uto 30.12.2008 19:21

NemeSis, ale vitamíny nie sú minerály.Vitamínky psíkom len prospejú.Ved sa nachádzajú aj v jablkách a hruškách.Iné sú zase napr.Ca,P...
Pes je,bol aj bude najvernejším priatelom človeka


Obrázok

“Dead is peaceful...Easy...
Life is harder.”
Bona
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338
Bydlisko: DS

Re: Granule a doplnky stravy

Poslaťod NemesiS » Uto 30.12.2008 20:52

:pac: pardon, z tej matiky čo sa učím na skúšku som už zrejme mimo...ale chápeme sa, na čo narážam...
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Granule a doplnky stravy

Poslaťod Whip it » Uto 30.12.2008 21:43

nevidim dovod preco by pes nemohol dostat okrem granul nieco ine, ved to je nelogicke...akurat sa to nema miesat v jednej davke.
pomer Ca/P pri BARFe je v pohode, ked sa davaju s masom aj kosti, no a pri varenom staci dat skurpinu.
preco odopierat ovocie a zeleninu? granule sa oproti jednej zeleninovej davke denne mozu schovat.
NemesiS, chapeme sa. Ale s tym vapnikom je to trosku inac. Ked je nedostatok, vyplavuje sa z kosti, ked je prebytok, zacne sa usadzat aj tam, kde nema.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Granule a doplnky stravy

Poslaťod NemesiS » Str 31.12.2008 11:26

hmm...kde so to teda vyčítal, že pri nadbytku sa vyplavuje.... :ach:
každopádne, doležitý je výsledok nie postup.
oba extrémy škodia.
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Granule a doplnky stravy

Poslaťod Mackie » Str 31.12.2008 12:26

mäso>>sem, tam ako pochúťku kľudne....u nás dosť často, lebo na zabíjačke sa stále čosi nájde

pozor na zabijackove maso bez veterinarnej kontroly
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Granule a doplnky stravy

Poslaťod skacenka » Str 31.12.2008 12:33

fibi1212 píše:...a vseobecne ku granuliam dodavat maso(myslim granule ako trainer,pro plan)-oplati sa to?ci je to zbytocne?....alebo napriklad jogurt,mrvku atd..
...ak som OT-sorry


My sme začali kŕmiť tak,že ráno granule a večer mäso,príloha,zeleninka...A sme veľmi spokojní a aj Honey :jop: vyzerá lepšie..
A dávame aj jogurtík alebo tvaroh tak 1x za týždeň..
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Granule a doplnky stravy

Poslaťod NemesiS » Str 31.12.2008 15:05

Mackie píše:
mäso>>sem, tam ako pochúťku kľudne....u nás dosť často, lebo na zabíjačke sa stále čosi nájde

pozor na zabijackove maso bez veterinarnej kontroly

ale prosím ťa Mackie...
keď si to doma odchováš, odčervuješ...vieš, do čoho ideš.
to prasa ide na spotrebu HLAVNE pre nás...tak nevidím problém.
to mám volať veta zakaždým? aby mi skontroloval odrezky?
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Granule a doplnky stravy

Poslaťod lucik » Str 31.12.2008 15:59

lenze pre ludsku spotrebu je to maso tepelne upravene, psovi predpokladam, ze neuvaris.. maso z domaceho chovu obsahuje takisto vela parazitov, rozdiel je v tom, ze z obchodu je veterinarne skontrolovane a z domaceho chovu nie..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Ďalší

Späť na Doplnky Stravy