Doplnky stravy pocas zimy

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Doplnky stravy pocas zimy

Poslaťod Mackie » Štv 13.11.2008 17:18

Davate psom nieco navyse, co inac pocas roka nie? Alebo zvysujete davky niecoho?
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10417
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Doplnky stravy pocas zimy

Poslaťod Rauke » Štv 13.11.2008 18:18

v zime ani nie, skor teraz na jesen vitaminky preventivne na krasnu zimnu srst.konkretne CanvitH.
inac v zime len zvysujem dennu davku a davam masko, ktore je "tucnejsie" ako obycajne... :ahoj:
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Doplnky stravy pocas zimy

Poslaťod Amaguk » Štv 13.11.2008 18:33

ja davam hlavne ovela viac tuku - bravcovu, husaciu, kacaciu mast, resp. viac bravcoviny ako takej, inac vsetko tak, ako pocas inych sezon
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Doplnky stravy pocas zimy

Poslaťod Bona » Pia 14.11.2008 15:05

Nám netreba nakoľko sú zmrzloši :lol: a sú vnútri tak netreba.Iba viac ovocia,zeleninky.Keby že tak,tak niekedy kvapku lososového oleja ale nič extra.Vonkajším psom by som dávala krmivo s väčším obsahom energie aj troška tuku.
Pes je,bol aj bude najvernejším priatelom človeka


Obrázok

“Dead is peaceful...Easy...
Life is harder.”
Bona
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338
Bydlisko: DS

Re: Doplnky stravy pocas zimy

Poslaťod Tatiana » Pia 14.11.2008 20:22

ja pridavam viac bravcovej masti fajnovej doma skvarenej,vyzivnejsie granulky a vzdy teplym vyvarom zaliate,v lete obcas vynecham vlocky no v zime pridavam denne,kury na srst robim pravidelne kazde tri mesiace a obden lanove semiacka ,do vody pridavam hroznovy cukor a dvakrat v tyzdni dostanu pangamin :smile:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Doplnky stravy pocas zimy

Poslaťod Tobin » Sob 15.11.2008 12:09

Pokial sa krmi barfom, netreba nic doplnat, ale staci zvysit podiel mastneho maska. No a trochu som z nudze zrevidoval svoj postoj k masti, obcas pridam. A cel by som upozornit, ze zvysenu potrebu energie na vyrobu tepla v zime pokryju len tuky, sacharidy nie, od tych pes akurat priberie.
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Doplnky stravy pocas zimy

Poslaťod Rehssi » Sob 15.11.2008 15:52

davam trosicku tucnejsie masko a viac koze, zatial co ked vrcholilo leto, bola to skoro cista svalovina (veci okolo ako vnutornosti, vajicka, ovocie, zelenina ostavaju rovnake po cely rok...). Mast je sice fajn, ale myslim, ze flakota prerasteneho bravcoveho aj z kozou je lepsia a zase netreba to s tymi tukmi prehanat :smile: Inak ostatne doplnky zostavaju rovnake celorocne, tj panganim, rybi tuk, morske riasy, pupalka, chondra a ine veci na klby. Vonkajsiemu psovi by som kludne navysila aj sacharidy, vlastne celu krmnu davku, tomu mierne (mierne!) zagulatenie sa oproti letu len prospeje. Na jar to uplne prirodzene a bez problemov zhodi.
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Doplnky stravy pocas zimy

Poslaťod Tobin » Sob 15.11.2008 19:04

Rehssi píše: a viac koze

Kozu ma pes dostavat po cely rok; ako extra zdroj energie nema cenu...
Osobne si vobec nemyslim, ze je dobre psa na zimu prekrmit (inac nepriberie) a na jar zas dietovat. Ten proces pribratia a chudnutia sa nespusta automaticky tym, ze dam viac mastneho, potom menej mastneho. A ani v lete cista svalovina nestaci.
Sacharidy pes potrebuje na nadstandrdny vykon, ak ho nepodava (a kazdy priemerny pes je v "strednej zatazi"), nespali ich a bude obezny. A psy chudnu zrovna tak tazko, ako ludia...
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Doplnky stravy pocas zimy

Poslaťod Baarbora » Sob 15.11.2008 19:39

Tobin, ale logicky, v zime je vyssi vydaj energie-na teplo, tym padom musi byt aj vyssi prijem ako v lete. Myslim, ze nikto prekrmovat psa nebude, aby priberal, ale zvysi davku natolko, aby pri rovnakych aktivitach, ale pri vacsich potrebach energie psy nechudli. aspon tak to predpokladam.
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Doplnky stravy pocas zimy

Poslaťod Tobin » Sob 15.11.2008 23:33

Sorry, to nema logiku. Zvysit prijem energie neznamena dat viac zrat, iba dat psovi viac potravy, z ktorej ziska energiu na vyrobu tepla. A to nie je svalovina, ani cukry, ani prilohy, ale tuky.
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Doplnky stravy pocas zimy

Poslaťod Baarbora » Ned 16.11.2008 9:54

ale ma, kedze som to myslela, presne takto, akurat som to blbo napisala :hi: . Zvysit prijem tukov, nie zvysit objem zradla
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Doplnky stravy pocas zimy

Poslaťod Casey » Ned 16.11.2008 9:57

ked uz sme pri tych doplnkoch tiez budem pridavat tuky ale mam trochu dilemu ....vyberam si medzi tymto : 1. lososovy olej 2. bravcova mast 3. kacacia mast 4. olivovy olej .... nejde mi ani tak o cenu ale o stravitelbnost....co by ste dali ?
ja sa priklanam skor k tym zivocisnym tukom (mastiam).....ale :nwm:
Casey
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 354
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Re: Doplnky stravy pocas zimy

Poslaťod Rehssi » Ned 16.11.2008 12:47

Moj pudel nikdy nepotreboval vazit porcie, boli by totiz vacsie ako to, co je ochotny zjest. Granule ma non stop k dispozicii, nechodi uzobavat. Tym padom si sam koriguje vahu a v lete mava 9, zatial co v zime 9,5 kg. Uz piatym rokom je to slate rovnake a myslim, ze uplne prirodzene. Moja predchadzajuca fenka detto- v zime sama od seba pytala malinko vacsie porcie. Ak teda raz budem mat psa, ktoremu budem musiet kontrolovat denne davky, aby sa neprejedal, tak urcite budem prihliadat na rocne obdobie pri vazeni porcie. Kolko proteinov, tukov, sacharidov- to zase upravujem podla aktivity, vitaminy a mineraly ostavaju v podstate konstantne.
Pisala som o vrcholiacom lete, kedy davam hlavne cistu svalovinu. Vrcholiacim letom myslim 30ky a viac dlhsi cas, pes na umretie, prechadzky symbolicke a aj to len nad ranom. Vtedy mi zerie fakt uboho. Preto ponukam svalovinu s ovocim a zeleninou ako zaklad, tj len nieco lahke, co ho nezatazi. Inak samozrejme dostava vsetko tak, ako ma. Nic v zlom, ale niekedy to tu s tym BARFom prehanate. :nwm:
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Doplnky stravy pocas zimy

Poslaťod Tobin » Ned 16.11.2008 14:22

Casey, lososovy olej je pekne draha dobrota... Na energiu mast, jedno aka, olej ale tiez (olivovy, ale netreba panensky).
Rehssi, mas stravovacie navyky, ake mas, tvoj problem. Nic neprehaname, psi organizmus je citlivejsi, ako by si mohla usudzovat z toho, ze bez nasledkov spucuje aj napoly hnily kadaver... :plac:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Doplnky stravy pocas zimy

Poslaťod pigie » Ned 16.11.2008 14:28

Rehssi - ja mam skusenost rovnaku, ako je tvoja. Moj pes nie je pazravy, neustale ma k dispozicii granule. Rozdiel medzi letom a zimou su v pohode 3-4kg kazdy rok :smile: Podla mna je to prirodzene, inak by to asi nerobil :nwm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Ďalší

Späť na Doplnky Stravy