Vitaminy

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Poslaťod Bendy » Ned 11.11.2007 1:24

to budem musiet pri navsteve slovenska zoskenovat z fotoalbumu, taky psik, by som nedbala takeho zase mat! :jupi:
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Iwka » Ned 11.11.2007 8:18

obrazky sa daju pridavat - http://www.dogs.szabados.sk
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod MisheliQ » Pon 10.12.2007 0:04

Hm nevie mi niekto poradiť aké vitamíny sú najvhodnejšie pre
westhighlandského bieleho teriéra -pes, 4-ročný- a nemeckého boxera -fena, 2-mesačný-? Ak sa ráta s tým, že fenu nemeckého boxera budem chcieť niekedy pripustiť. Vopred ĎAKUJEM
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod Azshara » Pon 10.12.2007 13:03

Ja nedavam psovi ziadne vitamini a je zdrava :)
Sem ráda, Sem ráda, prsa mi rostou, chlupatí mi pampeliška budu nevěstou...
Azshara
Nováčik
 
Príspevky: 38
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Silwuska » Pon 10.12.2007 13:29

MiseliQ myslim ze pokial tvoji hafani nemaju ziadne problemy, a ani ziadne zdravotne predispozicie, a nemaju ani extremnu zataz tak je zbytocne ich niecim davkovat :ach:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Amaguk » Pon 10.12.2007 13:52

ja davam Chondra a obcas mu do zradla prsknem IrishCal
niektori chovatelia pridavaju raz za cas Roboran.

ja teraz zvazujem, ze mu zadovazim toto: http://www.zvieratka.sk/SK/?do=proddetail&pid=5bf328564
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 10.12.2007 15:25

a my ideme vyskúšať toto:
http://www.nutriscience-eu.com/details. ... ountryID=1

chceli sme aj toto:
http://www.fitmin.cz/index.asp?start=60 ... oductid=20

al eneozvali sa mi, tak neviem.
To zloženie je podobné, tak uvidíme.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod MisheliQ » Pon 10.12.2007 18:09

Silwuska, no áno, ak ničím netrpí, tak načo..ale ktovie, či potom sa mu tie nedostatky niektorých vitamínov neukážu v staršom veku, kedy bude liečba komplikovanejšia, ťažšia z hľadiska veku a tak.. :smile:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod Silwuska » Uto 11.12.2007 9:41

Ja som to myslela tak, ze ak pes na to ani nema predpoklady...napriklad moj pes vitaminy ma, lebo ma predpoklady na problemy zo stavcami...napriklad labradory maju predpoklady na problemy s klbami...atd...to som myslela, ze pokial mas psika ktoreho plemeno celkovo nepreukazuje niake chyby tak je to podla mna zbytocne...ked tak mu mozes dat nejake vitaminky na zlepsenie srsti, alebo na belsiu srst...ale nejakým specialnym pripravkom by som sa radsej vyhla... :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 11.12.2007 11:22

Myslím, že konkrétne boxmer má predpoklady na dýchacie a srdečné problémy, čož už môže byť riziko pri oktnosti, a samozrejme vápnik počas a po.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Silwuska » Uto 11.12.2007 11:35

:smile: No tak som to myslela...ze pokial ma tie predpoklady, tak su vitaminy na mieste...no len pri srdcovych problemoch, je asi skor dolezita spravna strava, pohyb a neprekrmovanie...aby nemalo srdiecko neprimeranu zataz...

A este asi ked chcu v buducnosti steniatka, co moze byt az za rok, tak staci zacat davat vitaminky par mesiacov pred tym...netreba to pchat do stenata...tam si treba aj zistit, ci to stena dostava dennu davku vitaminov v zradle, alebo nie...beznemu psovi staci upravit jedalnicek a ma vsetko potrebne :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod bassetka » Pia 04.01.2008 19:06

Chcem varovat hlavne pred predavkovanim vapnikom.U zdraveho zvierata vyvolate nedostatok len vtedy,ak ho zavriete do pivnice na jeden rok bez pristupu slnka a budete ho krmit len kapustou.Pes si vie totiz pri nedostatku Ca v krmnej davke zvacsit jeho vstrebavanie z creva az na 3 nasobok.Ak mu ho vsak davate moc,nevie si jeho vstrebavanie znizit.Ma ho potom v krvi moc .Organizmus to zaznamena,zacne sa ho zbavovat.Zbavuje sa ro tym,ze hormony ovplyvnia jeho vyplavovanie z kosti.Paradoxne,cim viac budete do psa pchat Ca ,tym redsie kosti bude mat.Jeho podavanie je nebezpecne hlavne pre stenata velkych plemien.Ak taketo stena krmite premiovymi granulami pre tuto vekovu a velkostnu kategoriu,Ca urcite nepridavajte.Problem nastava,ak krmite stena velkeho plemena masom.Tam je totiz viac F nez Ca a narusi sa ich pomer.Ak by malo v tomto obdobi problemy s pohybovym aparatom,tak pridavat chondroprotektiva.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Re: Vitaminy

Poslaťod LadyTrixiKe » Štv 10.01.2008 17:29

nedavam im ziadne doplnky stravy ... okrem pamlskov kosti a zeleniny .... myslim si ze je to zbytocne ak je pes zdravi
LadyTrixiKe
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Košice

Re: Vitaminy

Poslaťod katka » Štv 10.01.2008 18:28

keďže ja dávam Bakovi varenú+surovú...teda teraz vačšinou surovú, tak pridávam do jedla raz denne Roboran podla návodu + 1 tabletku s glukosamín sulfátom ( na radu veterinárky', nakolko má Bak ešte makké chrupavky v ušiach....po podávaní sa mu to evidentne zlepšilo :lol:
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: Vitaminy

Poslaťod Lucifer » Ned 20.01.2008 11:38

Ja davam obidvom klbovu vyzivu tiez (reklamu jej nebudem robit :no: , ale je s glukosamin sulfatom). Pre dospelaka len na udrziavanie zdravych klbov - 3mesacna kura, potom 1/2 roka pauza a krpatemu na zdravy vyvin klbov. :lol: Predsa je to obrie plemeno a ked mu mozem poskytnut vsetko k jeho zdravemu rastu, tak preco nie :yes: Aspon mam dobry pocit, ze robim vsetko preto, aby som im zabezpecila co najzdravsi zivot. (aj ked samozrejme toto je len cast z toho "balika" - zdravy, dlhy a plnohodnotny zivot psa :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy