Vitaminy

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Vitaminy

Poslaťod Lucifer » Štv 28.02.2008 20:59

Fraga píše:My tiež dávame vitamínky preventívne Canvit chondro a teraz sme kúpili od Beaphar Algolith na podporu farby srsti a pigmentu oka... tak uvidíme čo to spraví :smile:


Fragi, ako ste dopadli s tym Algolithom? :no: Existuju morske riasy u nas aj v inej forme? Ak ano, tak v akej a kde sa daju kupit? (napr. susene a tak...) :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Vitaminy

Poslaťod lucik » Štv 28.02.2008 21:04

Luci, existuju susene, neviem ci v lekarni maju, ale v obchodoch so zdravou vyzivou urcite a myslim, ze aj obchodne retazce maju nejake..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Vitaminy

Poslaťod Bibiana » Štv 28.02.2008 21:07

Keď bol Falik štendulo, tiež sme nasadili morské riasy (pre správny pigment nosa, očí a pyskov). Mali sme ich vo forme maličkých tabliet a musím povedať, že noštek sa nám dofarbil krásne.. Oči a papuška sú síce trošku biednejšie sfarbené, no nos je u nás najhlavnejší.. :jop:

V rámci biopotravín sa predávajú sušené morské riasy, teraz som tak zbežne hodila do kuuklu a vyhodilo mi napr: http://www.biosen.sk/index.php?main_pag ... Path=65_81
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Vitaminy

Poslaťod Lucifer » Štv 28.02.2008 21:19

Lucik a Bibi :jop: Dakujem Vam velmi pekne :poklona: Bib, tiez si mi mohla najst nejaku stranku, kde by nebol az taky vyber tych rias...Teraz rad Babo, ktore mam zakupit pre chlpacov.... :jupi: Ale nie, kupime z niektorych po pytliku a budeme kombinovat :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Vitaminy

Poslaťod Bibiana » Štv 28.02.2008 21:25

Lucif, je ich tam len 6.. Vklude som mohla nájsť aj viac! Takže buď rada :heh:

Mne sa najviac pozdávajú tieto: Morská riasa Laver BIO (169,00 Sk)
Laver je severoatlantická divoká riasa, príbuzná japonskej Nori, s nezameniteľnou chuťou morských rýb. Laver má najvyšší obsah vitamínov B1, B6, B12, C a E a obsahuje veľké množstvo rastlinného proteínu, vlákniny, železa a ďalších minerálov a stopových prvkov.
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Vitaminy

Poslaťod Tatiana » Štv 28.02.2008 21:28

lucik píše:Luci, existuju susene, neviem ci v lekarni maju, ale v obchodoch so zdravou vyzivou urcite a myslim, ze aj obchodne retazce maju nejake..

nieco podobne som videla v DM-drogeria,kutik BIO potraviny,kupila som tam lanove semiacka na srst :smile:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Vitaminy

Poslaťod Amaguk » Štv 28.02.2008 21:34

Lucifer píše:
Fraga píše:My tiež dávame vitamínky preventívne Canvit chondro a teraz sme kúpili od Beaphar Algolith na podporu farby srsti a pigmentu oka... tak uvidíme čo to spraví :smile:


Fragi, ako ste dopadli s tym Algolithom? :no: Existuju morske riasy u nas aj v inej forme? Ak ano, tak v akej a kde sa daju kupit? (napr. susene a tak...) :ahoj:


heh, to je sranda, prave pred cca hodkou som vybalila zasielku s Algolithom :lol:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Vitaminy

Poslaťod lucik » Štv 28.02.2008 21:46

a co robis s lanovymi semiackami? sparis alebo rozdrvis alebo ako podavas?
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Vitaminy

Poslaťod Tatiana » Štv 28.02.2008 22:02

maju aj drvene,ale ja som zakupila cele a pridavam im denne miesto tabliet teraz semiacka ,potrusim odoka do mlsacky,dam trochu vlociek aby sa na ne prilepili,teda aby neopadali z granul,davala som to kedysi mojmu NO a spomenula som si na ne az ked mi teraz padli do oka v shope :heh:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Vitaminy

Poslaťod Lucifer » Štv 28.02.2008 22:04

Amaguk píše:
Lucifer píše:
Fraga píše:My tiež dávame vitamínky preventívne Canvit chondro a teraz sme kúpili od Beaphar Algolith na podporu farby srsti a pigmentu oka... tak uvidíme čo to spraví :smile:


Fragi, ako ste dopadli s tym Algolithom? :no: Existuju morske riasy u nas aj v inej forme? Ak ano, tak v akej a kde sa daju kupit? (napr. susene a tak...) :ahoj:


heh, to je sranda, prave pred cca hodkou som vybalila zasielku s Algolithom :lol:


Vidis...ja Ti citam myslienky :jupi:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Vitaminy

Poslaťod Lucifer » Štv 28.02.2008 22:08

Bibiana píše:Lucif, je ich tam len 6.. Vklude som mohla nájsť aj viac! Takže buď rada :heh:

Mne sa najviac pozdávajú tieto: Morská riasa Laver BIO (169,00 Sk)
Laver je severoatlantická divoká riasa, príbuzná japonskej Nori, s nezameniteľnou chuťou morských rýb. Laver má najvyšší obsah vitamínov B1, B6, B12, C a E a obsahuje veľké množstvo rastlinného proteínu, vlákniny, železa a ďalších minerálov a stopových prvkov.


Mne sa tam pozdavaju troje...Tie Tvoje +
Morská riasa Sea Lettuce BIO
159,00 Sk
Morský šalát je rastlina s výraznou chuťou a arómou.Má vysoký obsah chlorofylu, železa a proteinu ako aj vysoký obsah vlákniny, jódu, mangánu a ďalších minerálov. Vďaka sušeniu pri nízkej teplote si uchováva enzymatickú aktivitu. Možno ju konzumovať samostatne ako snack, alebo v šalátoch, polievkach a iných pokrmoch. Nie je potrebné ju variť, je vhodná na priamu konzumáciu.

Morská riasa Dulse BIO
199,00 Sk
Morská riasa zo severného Atlantiku má vysoký obsah železa a jódu, o čom svedčí aj jej tmavo fialová farba. Je bohatým zdrojom rastlinného proteinu, vlákniny, enzýmov, draslíka a horčíka, vitamínov A a B. Má nízky obsah sodíka. Vyznačuje sa špecifickou chuťou a mäkkosťou, vďaka ktorej je vhodná ako snack. Ideálna ako farebný a chutný doplnok do sendvičov, šalátov, alebo polievok. Nie je potrebné ju variť!

:ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Vitaminy

Poslaťod Amaguk » Štv 28.02.2008 22:09

Vidis...ja Ti citam myslienky :jupi:


no jo, dalsia Lucia bosorka na tomto fore :zima:
Obrázok
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Vitaminy

Poslaťod Bibiana » Štv 28.02.2008 22:14

Ten šálát sa mi tiež páči.. Ale tie Dusle s tým jódom.. Jód sa u ľudí pridáva do stravy väčšinou pri problémoch so štítnou žlazou a keďže jej hormóny ovplyvňujú fyziologické procesy, ja neviem, asi by som sa bála, žeby som mala maca o niečo vyššieho než treba :heh: Ale to len názor mňa ako laika :lol: Ak je to inak, budem rada ak ma poučíte :lol:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Vitaminy

Poslaťod Tatiana » Štv 28.02.2008 22:14

ja sa musim pripravkom s morskymi riasami vyhybat,vraj zvyraznuju pigment v kozi co mi u bulikov robilo neplechu v podobe presvitajucich bodiek :ua: tak teraz uz len bez rias vsetko :nwm:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Vitaminy

Poslaťod Lucifer » Štv 28.02.2008 22:17

Musim sa pochvalit :lol: Bola som sa dnes fotit na OP...Som fesanda, vsak? :haha:

Obrázok
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy