Vitaminy

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Vitaminiky

Poslaťod Pepan » Pia 04.12.2009 18:51

No ak tekute pripravky tak to asi tie od NutriPetu ci Nutriscience... Ine som ani u veterinara a ani v obchode nevidel.
Ja od nich kupujem Nutri Joint na klby, kedze ti moji 2 dalmatini maju nabeh na problemy s klbami.
Zatial spokojnost, hlavne ked ideme na chatu alebo cestujeme, tak im to mozem hocikedy dat a nie im drvit tabletky alebo rozmiesavat vseliake prasky. Nie som na prasky :lol:
Pepan
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Vitaminy

Poslaťod M3M3 » Ned 20.12.2009 17:54

Ja mojich psov nenapchavam ziadnymi doplnkami raz za cas im na klby unavarim paprcky a zalievam tym vyvarom Jedlo...Ako vitaminy pouzijem zeleninu ovocie vlocky atd...Jedine co im davam je vo velkym teplach a pred a po dostihu electrolyt to je vsetko...zda sa mi zbytocne napchavat chemiu psov ak sa to da nahradit priridzenou stravou :yes:
M3M3
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65
Bydlisko: Bratislava

Re: Vitaminy

Poslaťod kyrrka » Pon 21.12.2009 15:40

kúpila som roboran pre psov a doma som zistila že je mesiac po záruke. možem to dávať psom alebo to mám ísť vrátiť? veľmi sa mi tam ísť nechce :lol:
kyrrka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 157
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Vitaminy

Poslaťod vuk » Pon 21.12.2009 16:06

kúpila som roboran pre psov a doma som zistila že je mesiac po záruke. možem to dávať psom alebo to mám ísť vrátiť? veľmi sa mi tam ísť nechce :lol:


asi by im z toho nic nebolo, ale mohla by si to ist zreklamovat pro forma, nech si dana predajna dava pozor na podobne veci
vuk
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 153
Bydlisko: Prešov

Re: Vitaminy

Poslaťod Tobin » Uto 22.12.2009 1:07

anemika píše:Potrebovala by som poradit, ci existuju zinkove tablety, nie sucast inej tablety. pre psov, alebo pouzivat ludske. Ake je davkovanie pre 5.5kg psa? Dakujem.

Ciste zinkove tablety asi neexistuju a keby aj - maju minimalnu resorbciu. A zinok je esencialny mikromineral. Je ho dost v mase, vo vajecnych zltkoch a v pivovarnickom drozdi - tam je v tej spravnej forme, z ktorej si to organizmus vysyntetizuje, kolko potrebuje. Je este aj vo vselicom inom (napr. naturalna ryza), ale to ine je bud drahe, ci nedostupne, abo pre psa nevhodne (strukoviny napr., ale ja sosovicu davam obcas kvoli kvalite srsti)
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Vitaminy

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 22.12.2009 8:00

tobin a to čo si kupujem zinkové tablety, keď mám opar, nie je čistý zinok? či to je pre psa nevhodné? :nwm:
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Vitaminy

Poslaťod Tobin » Uto 22.12.2009 9:56

Aky je to pripravok? Pisal som "ASI neexistuju", je mozne, ze ano, ale furt je to o tom, ze v akej forme je v pripravku prislusna zivina.
No a v zasade, pre psa su vhodne aj ludske pripravky - psie (zvieracie) organy v podstate funguju na rovnakych principoch, ako ludske, maju aj rovnake potreby.
A opakujem po neviemkolky raz: Ziviny v cistej, neviazanej forme poskytuju organizmom - ludskym aj zvieracim - pramaly uzitok, bo organizmy si vedia ziviny vysyntetizovat, ale iba malu cast z nich vedia resorbovat v cistej forme.n Takze ak nejaky pripravok obsahuje trebars 100 jednotiek niecoho, nemozme ocakavat, ze dostal tolko, kolko je deklarovane, bo organizmus vacsiu cast z toho vyluci bez uzitku, pac sa s tym nevie vysporiadat.
Este skusim: ak nejaky pripravok obsahuje trebars 100 jednotiek niecoho, iny 1000 jednotiek. Aj z jedneho, aj z druheho si psisko vezme vzdy skoro rovnake mnozstvo, len tolko, kolko dokaze resorbovat (na ilustraciu: ci pijes vodu z litroveho pohara, alebo z patlitroveho, furt vypijes iba 2-3 deci)
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Vitaminy

Poslaťod BasenA » Pon 05.04.2010 12:08

Sice som zbezne presla tuto temu no predsa... :ach:
Mam 4mesacne stena NO. Pred nedavnom sme prekonali parvovirozu a aj vzhladom nato ze pochudla a zacali sa jej menit zubky tak som zacala pridavat vitaminovo-mineralne tablety Aptus Multidog po poradeni s veterinarom.
Krmim da sa povedat kvalitnym krmivom Pro plan a tak uz zacinam uvazovat po tom co vsetko sa mi tu mixlo,ci robim dobre a ci tu spravnu hladinu ktora je obsiahnuta v granuliach tymto nenarusam. :ua:
Tablety davam aj preto lebo mi poradili chovatelia ,ze pri vymene zubkov ide vela vapnika atd. prave tam a moze sa stat ze inde to bude chybat.Da sa to spozorovat zlym naslapom,opatovnym padanim usi.Ale u nas je aj teraz vsetko ok. :nwm:
BasenA
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 745
Bydlisko: Prešov

Re: Vitaminy

Poslaťod triple M » Pon 03.05.2010 14:13

co hovorite na Fitmin PRO Štěně multivitamín?
http://obchod.hafbezobav.cz/index.php?akc=detail&idvyrb=195&kateg=26


Mam 4 mesacne stena kangala, funguje na varenej strave a pridavam mu do nej spominany Fitmin.. pomalicky dochadza, tak chcem skusit nieco nove...

rozhodujem sa medzi nim a Nutrimixom... Alebo viete poradit nieco ine pre stenata?

a ak suplementujete multivitaminom a multimineralom, davate este extra Ca, alebo staci vapnik ktory dostane v spominanom pripravku?

dik...
triple M
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 14
Bydlisko: Michalovce

Re: Vitaminy

Poslaťod chrisuleeeq » Uto 15.06.2010 17:04

stale kupujem svojej doge cetebe.. ale raz som opytala oca zeby skocil do lekarne a kupil Quantum euroformula nejake multivitaminove a mineralne tablety..obsahuju vitamin A,B1,B2,B6,B12,D3,E,Biotin,Kys.listovu a pantotenovu, K1,C,železo chrom, mangan, med, molybden,selen, zinok, jod, horcik, vapnik, fosfor... nevyznam sa v tom tak sa chcem opytat ci to mozem psovi normalne podavat ..1 denne.??
chrisuleeeq
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27
Bydlisko: SNV

Re: Vitaminy

Poslaťod Barca » Ned 26.09.2010 12:30

Ahojte.Minule ma napadlo. Nemohla by som obcas dat psovi trosku pomarancovej stavvy?? Je tam vitamin C. Stava by bola 100% a na obale je napisane ze bez umelych farbyv a konzervacnych latok.
Barca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1211
Bydlisko: Bratislava, Brno

Re: Vitaminy

Poslaťod diusqqa » Uto 26.10.2010 20:55

Ahojte :ahoj:

potrebujem poradit, mam v DO cca 1 rok staru fenku krizenku pitbulla, ako je mozne vidiet aj na fotkach, je v zlom zdravotnom stave v dosledku zanedbanej nekvalitnej vyzivy. Chcela by som poradit nejake doplnky-vimaniny . Chcela by som nieco nie najdrahsie, ale hlavne skor na prirodnej baze, nechcem do nej pchat chemikalie :no: Ak mi viete nieco odporucit prosim napiste mi to bud sem do fora, ale SS.
DAKUJEM ... len pre info, pozrite si fotky tyranej fenocky T inky http://zuzana55.rajce.idnes.cz/Tina/ .. takto koncia psi v nespravnych rukach :ua:
diusqqa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 100
Bydlisko: Košice

Re: Vitaminy

Poslaťod pimpa » Str 27.10.2010 21:36

tu fenku som pozerala minule na fb. ako keby tyranie sa stavalo trendom :plac:
vyrobkov je teraz taka kopa, ze niekedy je problem sa rozhodnut :nwm: napr biofaktory maju svoju radu canvit (od koze az po klby) je aj cenovo dostupna. velmi dobry pripravok ale drahsi je chassoton, ten okrem klbov, posobi aj na kozu a srdce :yes: podobne aj lososovy olej...
http://www.petstore.sk/Vitaminy-a-miner ... -psov.aspx
http://www.petstore.sk/Klby-a-kostra-ps ... 400-g.aspx
http://www.petstore.sk/Koza-a-srst-psov ... 00-ml.aspx
alebo tato firma, maju vyrobky na prirodnej baze. aj niekde tu na fore o nich pisali:
http://www.energy.sk/sk/menu_x4409x.asp
vela zdaru s feneckou, nech si najde tych pravych paneckov :ahoj:
pimpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942

Re: Vitaminy

Poslaťod denyho slniecko » Pia 14.01.2011 16:50

Ahojte. Ja som vcera zahliadla v Super zoo take srdiecka s biotinom asi 150 v krabicke, zlacnene z 3evri nieco, na 2 evri nieco. Biotin je na srdiecko vsak? Mozem to Denovi kupit a davat ako odmeny? Vtedy som nemala zvysne prachy
http://www.beaphar.cz/psi/10-doplnky-st ... gys-junior Toto presne. Mozem aj dospelemu psovi?
Respawn....
denyho slniecko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1461
Bydlisko: Brno

Re: Vitaminy

Poslaťod Margita » Pia 14.01.2011 20:16

biotin je na srst
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy