Vitaminy

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Vitaminy

Poslaťod denyho slniecko » Pia 14.01.2011 20:31

Fakt :oo: Predavac (vraj veduci) hovoril, ze to je dobre na srdiecko. :pac: V tom obchode vedia fakt o zvieratach :kak: . :au:
Respawn....
denyho slniecko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1461
Bydlisko: Brno

Re: Vitaminy

Poslaťod Taruška » Sob 15.01.2011 20:36

Ja dávam teraz biocal (vápnik a fosfór), je tam dávkovanie, že na 5kg živej hmoty 4-6 tablit denne, a naša má tak zhruba 40 kg, tak to sa mi zdá priveľa toľko tabliet do nej pchať, tak dávam, tak zo 4 denne. Máte s týmto vitamínom niekto nejaké skúsenosti, aby som jej zbytočne neuškodila? ďakujem :)
Taruška
Okoloidúci
 
Príspevky: 24

Re: Vitaminy

Poslaťod Lilien » Pon 21.02.2011 12:56

Ahojte,
stravujem mojho psa surovou stravou BARF, ale zeleninu a ovocie mi nechce jest. Zverolekar mi dal vitaminy Aminosol a vraj jej uz staci davat len maso, mas.kosti..vsetko okrem tej zeleniny a ovocia. Podavate niekto psovi Aminosol, myslite, ze to staci?
Dakujem
Lilien
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Vitaminy

Poslaťod Tatranská Afrika » Pon 21.02.2011 13:44

skúšala si zelovoc zamiešať do mletého mäsa?
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Vitaminy

Poslaťod tulenik » Pon 21.02.2011 15:22

Lilien: ja mám s ovocím a zeleninou takú skúsenosť, že to závisí od nálady (mimochodom ja som taký istý, ani jedno ani druhé nie je nič, po čom mi chuťové bunky pištia). Takže ak mi potvora túžobne čumí na niečo z toho, dostane, koľko pýta. Napr. na jednej túre prednedávnom potiahla geocacherke Domči jablko a na mieste ho zlikvidovala. V nedeľu som jej dával zas, a zjedla len čo som jej nakrájal na menšie kúsky a podal z ruky (asi 1/4).
Všichni jsou zákeřná hladová klíšťata
jsou na svých prdelích vzájemně přisátá
a když se poslední na první zavěsí
pak z jeho prdele vlastní krev saje si
tulenik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 637
Bydlisko: BA (DNV)

Re: Vitaminy

Poslaťod Lilien » Pon 21.02.2011 18:32

Do mleteho masa som veru este neskusala ale pochybujem, ze zozerie..uz som jej to miesala do roznych fajnotiek a nic..Ona celkovo vymysla s jedenim, najradsej by zrala len ciste maso :smile: Tak som len chcela vediet, ze ak uplne vylucime zeleninu a ovocie a nahradime to Aminosol, ci to bude vyvazene.
Lilien
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Vitaminy

Poslaťod Alexandra123 » Str 23.02.2011 14:46

Lilien píše:Ahojte,
stravujem mojho psa surovou stravou BARF, ale zeleninu a ovocie mi nechce jest. Zverolekar mi dal vitaminy Aminosol a vraj jej uz staci davat len maso, mas.kosti..vsetko okrem tej zeleniny a ovocia. Podavate niekto psovi Aminosol, myslite, ze to staci?
Dakujem

lilien ani mne nechcel hafo papat absolutne ziadnu zel+ovoc ale teraz celkom zje ako kedy a ako ktoru, nadrobno rozmixujem , nastruham a pridam na kocky nakrajane maso, alebo do mleteho obcas sice kruti hlavou ze nechce ale tak tiez som mala obavy ked mi to odmietal papat ci mu nieco nebude chybat...skus tak po troske pridavat zel+ovoc aby si zvykol, pripadne polej olejom alebo tuniakom na chut,...

a chcem sa spytat vie mi niekto poradit ci mam davat havinkovi nejake vitaminy ked mal problemy s moc mechurom? ako prevencia je na to nieco? a na prostatu? ( ma ju zvacsenu)
citala som nieco o riasach chlorella spirulina ma s tym niekto skusenost ako na to psy reaguju?....nechcem do neho tlacit zbytocne ak nie je treba ale zase ked mu to pomoze tak radsej
dakujem
Alexandra123
Nováčik
 
Príspevky: 36

Beaphar TOP 10 multivitamínové tablety pro psy

Poslaťod pato1117 » Sob 07.05.2011 13:49

Zdravím, kúpil som si tento doplnok pre môjho polročného staffbulíka... No mám problém dávkovanie je 1 tabletka na 5Kg živej váhy t.j. na môjho 15Kg psa mám tri tabletky .....v obchode mi povedali že mám mu dávať raz za týžden ...že všetkého veľa škodí ..a na nete som čítal že každý deň 2-3tablety ....poradte ako často

http://www.mall.sk/vitaminy-kocky/beaphar-top10-tabletki-witaminowe-180-szt
Stafordshire Bullterier
pato1117
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10

Re: Vitaminy

Poslaťod katkariinka » Sob 04.06.2011 7:41

Zacala som mojej davat Cetebe. Sypem jej pol ampulky na den. Dnes rano som si v :kak: vsimla tie gulicky. Je mozne, ze presli travenim bez porusenia a teda bez vstrebania Cecka? :otaznik:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Vitaminy

Poslaťod Sophie » Sob 04.06.2011 19:36

Spomínam si, že priamo v súvislosti s podávaním Cetebe hovoril MVDr. Štourač v jednej z týchto relácií, ale nepoviem ti v ktorej, už som to prepočúvala dosť dávno - http://www.deutsche-dogge.cz/bonoda/rozhlas.html.. ak si dobre spomínam, tak tam bolo niečo v zmysle, že čo má telo "nazvyš" vylúči..
Sophie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1243

Re: Vitaminy

Poslaťod katkariinka » Ned 05.06.2011 0:07

Tak hej, ked ma nazvys, tak vyluci -mocom. Ale toto boli vyslovene cele gulicky v :kak: . Bud to boli len tie obaly, alebo sa ozaj ani nerozpustli - co sa mi akosi nezda. :nwm:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Vitaminy

Poslaťod hruska » Str 08.06.2011 16:54

Katka, aj moja tie gulicky vzdy vy :kak:, tak som cetebecko prestala davat. Hovinka sa mi drahe zdali :ach:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Vitaminy

Poslaťod Haleth » Str 08.06.2011 17:04

taktiež môžem potvrdiť guličky v hovňajsoch :yes: vykašľala som sa na to a začala radšej dávať jablká
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Vitaminy

Poslaťod katkariinka » Str 08.06.2011 19:23

No pekne.
Skusim teda zohnat Cecko v nejakej inej forme. A toto spapame my.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Vitaminy

Poslaťod moth » Str 08.06.2011 19:37

Ahoj,
teraz som o tom pisala tu viewtopic.php?f=6&t=1375&start=810

Ja to robim tak, ze pokial davam psikovi doplnok stravy, ktory je v kapsuly, ta kapsula sa da otvorit, takze psik dostane len obsah kapsuly, ten prasok :lol:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy