Pes a orechy

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Pes a orechy

Poslaťod simi nova » Sob 20.02.2010 19:16

Ahojte, aj ja sa pridavam, netusili sme, ze nasmu chutia orechy, az kym sme neboli u kamosky v zahrade v cas, ked padali vlasske orechy. Afino bez problemov royluskol skrupinu a oriesok vyjedol, dokonca ich aktivne vyhladaval. Len som sa bala, kolko ich moze zjest :pac:
simi nova
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42

Re: Pes a orechy

Poslaťod nienna » Pia 19.03.2010 21:21

Moje bobo sa od vašich nelíši vôbec... Debničku pod posteľou preventívne odľahčuje od orechov a ja potom veselo na kolenách vyšprtávam z koberca škrupinky :jazyk: Keď ich sama lúskam, jeho gebuľa v miske fetuje: "Čo to za čudo?! :aaa: " Povinne sa vždy podelíme: bobo, ja a čo zvýši - zákusok. Niet sa čo čudovať, že spotreba je vtipná... :piskot:Obrázok
nienna
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Medzilaborce

Re: Pes a orechy

Poslaťod Bella » Pia 13.08.2010 20:26

úúúžasná fotka :D bella po orechoch šalie :D
Ernest Hemingway
"Čím viac spoznávam ľudí, tým mám radšej psy."

Eugen Drewermann
"Pokusným zvieratám sa prestrihujú hlasivky, aby nikoho nerušil ich nárek."

"Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku."
Bella
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150
Bydlisko: Prešov-Sekčov

Re: Pes a orechy

Poslaťod KatuSh_3 » Pon 30.08.2010 22:49

My sme to tiež zistili náhodne .. boli sme s kamošku zo psíkmi na menšej prechádzke a išli sme aj okolo stromov orechov akurát boli nejaké padnuté na zemi tak sme ich rozluskli , ponúkla som Dagguškovi a veľmi mu zachutili ..trúbka si to pomýlil a chcel zjesť aj škrupinku :pac: :lol: ..takže raz za čas dostane aj nejaký ten oriešok :hi:
Obrázok
KatuSh_3
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502
Bydlisko: Piešťany

Re: Pes a orechy

Poslaťod Monca » Uto 31.08.2010 8:26

no, mne pes orechy ohrdol :lol: ked mi náhodou spadne na zem príde, onuchá, nastane výraz "Aha, to je len orech :ach: " a odíde :heh:
Obrázok
Monca
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: Zvolen

Re: Pes a orechy

Poslaťod kacena22 » Uto 19.07.2011 20:21

Ahojte, tak aj my sme vyskusali, konktetne arasid nesoleny :lol: moj hafan ho pekne zobral do papulky, rozdrvil a spapal, tak elegantne ako to este pri nicom inom, co sa da zjest neurobil. Chutilo a chutia aj vlasske, kt. si sam zbiera a vylupuje...jedinu nevyhodu vidim v tom, ze ten zeleny obal v kt. je orech dost farbi a celkom tazko to ide dole, aj z ruk aj zo psikovej srsti :ua:
kacena22
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22
Bydlisko: Trnava - okolie

Re: Pes a orechy

Poslaťod bela2001 » Sob 08.10.2011 17:01

Moja ich má strašne rada.
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Pes a orechy

Poslaťod malinamaja » Uto 11.10.2011 19:53

môj wili ich veľmi ľúbi niekedy si ich aj sám rozdrví a potom papá aj so škrupinkou ... :pac: niekedy to vyzerá akoby som mu nedávala žrať :lol:
malinamaja
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 173
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Pes a orechy

Poslaťod Offca » Pia 14.10.2011 17:49

Tobin píše:Orechy su OK, okrem para orechov


Vedel b&y mi niekto vysvetliť, prečo? :nwm:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Pes a orechy

Poslaťod lucik » Pia 14.10.2011 18:06

ako naučím labradorku lúskať orechy? ona to vždy schrúme aj so škrupinou a ja len čakám, či sa jej to niekde nezapichne :ua:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Pes a orechy

Poslaťod Offca » Pia 14.10.2011 18:45

Ja som to Tessni prosto zakázala a vymyslela spoluprácu, akú si mala ty s Gipsynkou - ty najdeš, donesieš, ja rozlusknem a povyberám. A funguje.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Pes a orechy

Poslaťod lucik » Pia 14.10.2011 18:56

no keď jej prikážem, prinesie a lúskam ja, ale akonáhle si nájde sama, luskáčik môže ísť do riťky.. raz tak vybrakovala igelitku s orechmi položenú na botníku v chodbe.. niečo vylúskala, niečo zožrala celé.. a nehovorím o tom, že minulý rok na CT testovaní som ju musela furt strážiť, aby nechodila pod orech lúskať (predtým rok Gipsy :ach: )
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Pes a orechy

Poslaťod bela2001 » Pon 21.11.2011 14:07

Aj moja fenka ma velmi rada,ale sama si aj zdvihne,ale nedavam jeje vela.
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Pes a orechy

Poslaťod sabi23 » Pon 23.07.2012 8:53

Pokiaľ pes zje škrupiny vlašských orechov, môže dostať hnačku a žalúdočnú nevoľnosť. Pravou príčinou je toxická plieseň, ktorá napáda orechy pri zvlhnutí. Príznakmi otravy sú vracanie, triaška, slinenie, problémová koordinácia, letargia, nechutenstvo, zožltnutie očí a ďasien. Otrávené psy môžu vylučovať krvavé zvratky alebo stolicu. Môže trvať aj niekoľko dní, kým sa príznaky prejavia.

A inak čítala som niekde, že pre psov môžu byť vo väčšom množstve jedovaté mandle, neviem teda či je to pravda, ale raz keď som študovala aké veci sú pre psov jedovaté tak tam boli aj mandle. A síce to sem nepatrí, ale vraj aj sušené hrozienka im nerobia dobre... Vraj im môžu zapríčiniť zlyhanie obličiek a aj malé dávky môžu byť pre psa smrteľné...

A inak môj hafan ešte vlaššké orechy nemal, tak neviem či mu chutia, ale ostatné mu zatiaľ chutili všetky :smile:
sabi23
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Nitra

Re: Pes a orechy

Poslaťod JANULIK2008 » Ned 14.10.2012 0:19

Ja som moju tak fajn naučila, že kým boli orechy a oco ich nepozbieral tak vždy keď som šla na dvor a smerom k stromu tak vedela čo sa bude diať. A keď ich pozbieral tak vždy si treba raz za deň vymedziť asi tak 10 minút a jedli sme spolu orechy. :D radosť na nás pozerať :D
A prvýkrát keď som jej ho dala tak hneď zjedla. Len jej nechutia tie čo treba olúpať ešte čo sú potom také biele a keď ich neolúpem tak ich nezje. Tie čo sa nedajú už olúpať tak ich v pohode zje. :)
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek.
Obrázok
JANULIK2008
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 164
Bydlisko: Košice-Šaca :)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy