Pes a orechy

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Pes a orechy

Poslaťod Spark » Str 15.04.2009 14:22

No ja som čítala, že orechy sú zdravé, je vhodné ich havom dávať, lebo majú veľa nenasýtených kyselín, draslíku, horčíku, fosforu a rôznych vitamínov.

MAKADAMSKÉ ORECHY sú však pre psa ZAKÁZANOU potravinou. Sú pre psa toxické:
http://www2.aspca.org/site/DocServer/to ... ?docID=115

Podľa výskumov sa prvé príznaky prejavia po 2 - 12 hodinách od požitia celkovou slabosťou až apatiou, zvracaním a zvýšenou teplotou. Psy majú často bolestivé kĺby a svaly.
Spravidla nie je tento stav pre psa smrtelný, dostane sa z neho do 24 až 36 hodín. Sú však prípady, kedy pes po požití makadamských orechov uhynul. Nejednalo sa však o psy vo výskumných skupinách a preto nie sú smrtelné následky vedecky dokázané.
Toxín ani mechanizmus akým pôsibí zatiaľ neboli zistené.
Spark
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 84

Re: Pes a orechy

Poslaťod .mia. » Pon 06.07.2009 15:35

náš Noirko tiež miluje orechy, hlavne ak si ich sám vylúska.Niekedy mám pocit, že je už riadny závislák, xi
.mia.
Šteniatko
 
Príspevky: 70
Bydlisko: Martin

Re: Pes a orechy

Poslaťod vero69 » Ned 06.09.2009 14:17

Ahojte mne dnes poriadne spadla sánka :heh: moji kluci teda papajú čo sa týka ovocia všetko, ale že spapajú aj orechy, ktoré som lúskala? No to som až kukala :oo: ako... :ahoj:
vero69
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 90
Bydlisko: Námestovo

Re: Pes a orechy

Poslaťod lucik » Ned 06.09.2009 19:49

:yes: uz je orieskovy cas - Gipsycek mi na prechadzkach nosi orechy, ja si zaseriem prsty, vyluskam a delime sa.. zboznuje ich.. ja mam rada len tie, ktore sa daju aj osupat, takze neskor ich papa len Gipsynka, ked uz sa nedaju :lol:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Pes a orechy

Poslaťod krista » Pon 07.09.2009 17:12

Moris tak isto,len si ich sám olúpe,úplne ako veverička.Sledovala som to z blízka,rozhryzne ho na poly,potom polovičky na pol atď,orech vydoluje a škrupinka zostane... :jop:
Je hotový z orechov,len čo začuje hrkotanie škrupiniek,maká ako oživot :aaa:,dokonca mi ich kradne zo špajze...
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1866

Re: Pes a orechy

Poslaťod ...staffbull » Pia 11.09.2009 21:29

No tak moj ich zboznuje.Ked najde nejaky orech rozluskne ho v hube.Ale tak dokonale ho vie obrat....a oriesky su zdrave... :lol:
Obrázok
...staffbull
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 80

Re: Pes a orechy

Poslaťod sasa » Sob 12.09.2009 11:03

mojmu psikovy orechy nechutia :ua:
sasa
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Pes a orechy

Poslaťod Betka » Ned 20.09.2009 0:44

Tak u nás na záhrade dozrievajú orechy.. Orka sa aj sama obslúži. Orech rozlúskne a vnútro spapá :smile:
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: Pes a orechy

Poslaťod kire67 » Sob 10.10.2009 20:00

no tak to pozname tiez nosi oriesky aj si luska sam alebo vyluskam ja a delime sa . ale minule zjedol kusok skrupinky to neva ze?
kire67
Snoopy
 
Príspevky: 186
Bydlisko: Trnava okolie J. Bohunic

Re: Pes a orechy

Poslaťod Moniqwi » Ned 11.10.2009 15:08

Charlinkovi sa tiež dáko zapáčili oriešky :D Ale viac ho baví kusať prázdne škrupinky nemôže sa mu z toho niečo stať? :ua:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pes je jediné stvorenie ktorému nezáleží na tom ako vyzeráte ani koľko máte peňazí.
Moniqwi
Šteniatko
 
Príspevky: 69

Re: Pes a orechy

Poslaťod Kača » Ned 11.10.2009 18:30

My už tretí rok máme chudobný počet vyzbieraných orechov, naša bíglica všetky zje. Keď ju ráno púšťame na dvor, síce nazbierame tie, čo opadli za noc, ale holt, ona si včmuchá všetko lepšie:) Potom rozlúkne a spapá...
A moj tatino len chodí po dvore a hádže sa za každým orechom :heh:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Pes a orechy

Poslaťod Ingia » Pia 16.10.2009 20:02

Moja Katy JRT orechy nesmie. Jedla ich voku, ako aj jej psie kamošky,ale doma bola v noci pohroma. Hnačka a vracanie. Potom jedla trošku tak pol orecha, čo našla na zemi, tak asi po skoro roku, ale tiež vracala. Tak už som na to opatrná. Ale poznám psíkov, orechy im chutia a nič im z nich nie je.
Ingia
Okoloidúci
 
Príspevky: 7
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Re: Pes a orechy

Poslaťod *Bady* » Pia 16.10.2009 22:36

Moniqwi píše:Charlinkovi sa tiež dáko zapáčili oriešky :D Ale viac ho baví kusať prázdne škrupinky nemôže sa mu z toho niečo stať? :ua:

praveže môže, škrupiny z orechov sú tvrdé a ostré, čiže by si môže poraniť ďasná
*Bady*
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 406
Bydlisko: okres KE

Re: Pes a orechy

Poslaťod leuska » Pia 16.10.2009 23:04

Ked sme mali NO a bola sezona orechov,museli sme ho na noc zatvarat,pretoze rano sme pod stromom nasli uz len skrupinky :ach: :pac: No a tymto dvom tiez chutia,pred tyzdnom si zo stola stiahli cele vrece,ked som ich susila,vrece rozkusali a mali hostinu :aaa: Ale oni jedia iba jadierka,skrupinky zostanu doslova vylizane :oo: Mozno su po mne,pretoze ja uz asi 2 tyzdne zjem kazdy vecer pri telke cca pol kila orechov a to neprehanam :nie: A este toho zjem vela,este mam jednu plnu tasku v chladnicke,aby boli cerstve :yes: Ked troska obschnu a nedaju sa olupat,uz ich nechcem :jazyk: A co sa tyka tych burakov,tak to niesu orechy :no: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Pes a orechy

Poslaťod oliver » Pon 19.10.2009 15:09

mame labradorku vadia jej orechy???ma ich moc rada! :lol:
oliver
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy