Pes a orechy

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Pes a orechy

Poslaťod lara » Sob 15.11.2008 16:12

moja sa za vlašakmi ide "umlatit" :lol:
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: Pes a orechy

Poslaťod Sofia » Pon 17.11.2008 1:44

A jedia vaši aj kešu? Lebo keď moja zacíti na stole kešu, ide sa zblázniť od žobrania... Tak neviem, pár som jej ich už prihodila...
Sofia
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 46

Re: Pes a orechy

Poslaťod Zilla » Pon 17.11.2008 20:23

Nepražené a nesolené dostala, ale museli byť rozdrvené. Keď som jej prvýkrát dala kúsok v celku tak potom vyšiel skoro v rovnakej podobe von.
Zilla
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 288
Bydlisko: Brno/NMnV

Re: Pes a orechy

Poslaťod energitc » Uto 18.11.2008 12:26

krpata miluje vlaske,lieskove a popri tom si vie aj sama vyluskat zvlast tie vlasske...najprv s nmi lieta po byte a potom si vychutna vyhru ked i ich vyluskne:)
a tiez rada luska slnecnicove a tkvicove semienka,samozrejme dostava nesolene a neprazene:)
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto- tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru.
(Pam Brown)
energitc
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Pes a orechy

Poslaťod Tobin » Uto 18.11.2008 13:58

Orechy su OK, okrem para orechov. Len ak psisko papa orechy pravidelne, treba mysliet na to, ze obsahuju vela fosforu a je dobre to kompenzovat pridavanim vapnika. No, jasan, ze nie k orechom, do zradielka :no:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Pes a orechy

Poslaťod pokrcena » Uto 18.11.2008 15:14

Ahojte, ja musim povedat, ze moja dvojica: tosa a york su zohrane. Velka luska a papa a mala pozbera ostatne. Tak sa naucili, ked som mala orech na zahrade. Teraz len ked sme na prechadzke. Ziadne negativum som za tie roky nespozorovala. V orechovej symbioze papaju uz 8 rokov
pokrcena
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Pes a orechy

Poslaťod Nykkyta » Pon 16.02.2009 16:48

Nasi robia stale bordel s orechami. Nestihame ich luskat - su strasne tvrde - a tak nam pomahaju sa ich zbavit. stale zametame skrupiny.
O tych paraorechoch som uz nieco pocula, ze nie su velmi vhodne.
Nykkyta
Junior
 
Príspevky: 221
Bydlisko: Blatné

Re: Pes a orechy

Poslaťod hronka » Štv 26.03.2009 11:28

Som rada, ze som nasla tuto temu. Ja mam rocneho ratlika. A zaroven sprostuckeho ratlika :) Na dvore za domom mame orech a ked ideme von, tak rovna ciara pod strom, snori, kym daky vlasak nenajde, potom sup ho do papule, rozhryzie ho v tej malej tlame na kusky a pozere ... a potom mi ho doma na koberci aj so skrupinkami vygrcka ... a mame robotu. Najlepsie je, ked si aj fajnu grcku po sebe stihne zjest - vtedy nemusim ani upratovat. :ua: Dost ma to trapi, no on je kotuha a vacsinou so mnou vybabre ... priznam sa, ze ho nejako extremne necvicime, no na prikaz FUJ reaguje vzdy - zial, okrem tohto jedineho prikladu. Skratka orechy su silnejsie. Bojim sa najma tych skrupin, aby mu neublizili, ked ich aj zvracia ... premyslala som, ci mu nieco chyba, krmim granulami - striedam eukanabu a pro-plan. Doteraz stenacie pre male plemena, lebo este nemal rok, s prichutami roznymi ... po precitani fora premyslam, ze mohla by som mu skusit dat semiacka lanove,ci dake ine ak mu naozaj len nieco chyba ...
hronka
Okoloidúci
 
Príspevky: 5
Bydlisko: BB

Re: Pes a orechy

Poslaťod Nykkyta » Štv 26.03.2009 12:19

no je mozne, ze mu nieco chyba. ti nasi tiez luskaju, ale papaju len jadierka. skrupinku nechaju tak.
treba na to davat pozor aby sa mu nejaka nezadrela kdesi v crievkach. takze vyzbierat pod stromom a dat mu radsej vyluskane :no:
Nykkyta
Junior
 
Príspevky: 221
Bydlisko: Blatné

Re: Pes a orechy

Poslaťod Nelka » Štv 26.03.2009 13:25

naša s orechmi nevie čo robiť, trocha ich povaľa v ustach a vypľuvne a ešte sa hneva, že čo za nejedle jedlo som jej dala, ale take pomlete ma rada, zo všetkeho najradšej ma slnečnicove a tekvicove jadierka asi preto lebo je s tym robota ich povyluskavať... :pac:
Nelka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 44

Re: Pes a orechy

Poslaťod monika040 » Štv 26.03.2009 13:28

Nelka píše:naša s orechmi nevie čo robiť, trocha ich povaľa v ustach a vypľuvne a ešte sa hneva, že čo za nejedle jedlo som jej dala, ale take pomlete ma rada, zo všetkeho najradšej ma slnečnicove a tekvicove jadierka asi preto lebo je s tym robota ich povyluskavať... :pac:
hej presne takými semiačkymi napcháva môj ocino psa :lol:
Obrázok
http://www.jantarovylesk.szm.com
"Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku." G. B. Shaw
monika040
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 488

Re: Pes a orechy

Poslaťod KlAuDiA:-) » Pia 27.03.2009 10:59

oooooo ano ale oni maju radi vsetko..nase si to tak nastiepia a zjedia len to dobre :5: :5
PES JE TO NAJKRAJŠIE STVORENIE A ZÁROVEŇ NAJLEPŠÍ PRIATEĽ ČLOVEKA!
KlAuDiA:-)
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28

Re: Pes a orechy

Poslaťod Nelka » Pia 27.03.2009 14:15

monika040 píše:hej presne takými semiačkymi napcháva môj ocino psa :lol:


hehe môj by bol radšej keby nelka nalupala jemu :haha:
Nelka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 44

Re: Pes a orechy

Poslaťod white fang » Pia 27.03.2009 15:04

tak ako hronkin ratlik, moja NO tiez zboznuje vlasske orechy..ale nastastie ich nezvracia, lenze ona spokojne zozerie prazdne skrupinky z orechov, ktore sme uz rozlomili a vylupali...a to mi pride zvlastne, ze je ta skrupinka chuti, vzdy sa nenapadne prikradne ku kosiku co je za domom a slohne jednu dve a potom si ich rozkusuje az mna zuby bolia :ua:
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
white fang
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 430

Re: Pes a orechy

Poslaťod Wickyy & Classy » Pia 10.04.2009 18:35

moja orechy zbooooooooooznuje!!! Vzdy, ked otvorim dvere do spalne, kde je kos s vlaskymi, ide sa za nimi potrhat. Ona vzdy nejaky slohne a prinesie mi ho. Ja uz pripravena s luskacom a ona mi ho tam vzdy polozi, ja ho len rozlusknem dolupem a papame obidve naraz. Jedine v com je problem je, ze mne uz pocase prestanu chutit a ona nosi stale dokola a dokola :pac: . Inak je to super sposob, ako zamestnat psa :yes: .
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy