Mlieko a mliečne výrobky

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Mlieko a mliečne výrobky

Poslaťod lavyrle » Pia 07.05.2010 14:39

Offtopic: ono možno má niekto citlivý žalúdok....my nemáme - ani pes, ani deti, ani kocúr :ha: a tak si kľudne môžem zapiť kyslú kapustu mliekom a som ok :pac: pesko tento týžden papká kiwi - čakala som čo bude, či mu to nejak nezaškodí, ale tvári sa tiež ok :jop:
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Mlieko a mliečne výrobky

Poslaťod borrasca » Str 12.05.2010 5:47

lavyrle: ok, budu klidně míchat :)

amaguk: no já jsem si tu knížku teďka objednala Jaka krmit psy, především na památku, měla jsem moc ráda její Auřina proč v PPČ...vycházel u vás taky Pes přítel člověka?
Hlodavcům a chrtům huráááá a všem pejskům také samozřejmě!
borrasca
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 112
Bydlisko: Česká republika

Re: Mlieko a mliečne výrobky

Poslaťod vavrena » Str 12.05.2010 7:51

Offtopic:
Amaguk píše:[ot]ja viem, ze o zosnulych len dobre a tiez nechcem, aby to nejako blbo vyznelo, ale v knizkach pani Sehnerovej som nasla dost veci, co imho boli tak trochu len cisto jej predstavy, co sa vyzivy psov tyka :no:

Offtopic: Ano, asi hej :lol: , ale treba aj takýto pohľad. Čím viac názorov si človek prečíta, tým viac môže rozmýšľať a prispôsobiť sa svojmu psovi, prípadne riadiť sa viac podľa seba a svojich pocitov pri kŕmení psa. Každý je predsa individualita. Vidno to už pri tom, ako dva rovnako veľké, rovnako ťažké psy jedného plemena rozlične reagujú na tie isté potraviny. Nemyslím, že sa dá aplikovať jediná všeobecná pravda, ani v rámci odporúčaných denných dávok, či potravín, čo pes nesmie a môže. Mám na stránke týždňový jedálniček, ktorý zhruba dodržiavame, ale príde teplo a Herb sa mi vykašle na všetky moje výpočty a pomery ohľadom barfu. Keď bol malý, mäso ako také nechcel vôbec a musela som ho maskovať zeleninou či mliečnym. O nejakých ideálnych pomeroch sme mohli len snívať.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Mlieko a mliečne výrobky

Poslaťod borrasca » Pia 14.05.2010 8:09

Tak už jsem knihu přečetla, je psaná zajímavým způsobem :smile: nicméně, rady ohledně kostí mi přijdou ne moc dobré a ani obilniny bych pejskovi zbytečně nedávala , ale za to si z toho určitě vezmu k srdci rady o koření :jop: ale to je všude, ještě jsem nenašla knihu, kde by bylo vše úplně skvělé :)
Hlodavcům a chrtům huráááá a všem pejskům také samozřejmě!
borrasca
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 112
Bydlisko: Česká republika

Re: Mlieko a mliečne výrobky

Poslaťod Corinne » Štv 27.05.2010 12:35

Aky jogurt davate? Biely-sladky, alebo biely-normalny? Alebo aj ovocne, tvarohove, detske? :lol:
Zazrel som v psích očiach prchavý výraz pobaveného pohŕdania a som presvedčený, že psi si v podstate myslia, že ľudia sú blázni.
Corinne
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 652
Bydlisko: Košice

Re: Mlieko a mliečne výrobky

Poslaťod Shirley » Štv 27.05.2010 14:06

normalne jogurty nedavam, ale ked uz tak sladsi, kysle nechce potvora :p
no a nedavno sme zistili, ze mu dost chuti mlieko, tak sme vyskusali, ci sa z toho nepo :kak: ale nic, tak sem tam aj mlieko dostane:)
Ne každé zlato třpytívá se, ne každý, kdo bloudí, je ztracený.
Shirley
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34
Bydlisko: Bratislava (Ružinov)

Re: Mlieko a mliečne výrobky

Poslaťod Macush » Štv 27.05.2010 14:28

Ten moj je taký rozmaznaný že keď mu dám z lyžičky oblíznuť dá si, ale keď mu dám do misky tak to už nechce :nie:
Inak mlieko sme skúšali aj my a to vypije jedna radosť. Sem tam mu aj piškóty namočím do mlieka :no:
Macush
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 497
Bydlisko: Trnava

Re: Mlieko a mliečne výrobky

Poslaťod lumi1 » Ned 06.06.2010 10:03

Môj miláčik mlieko a celkovo mliečne výrobky miluje. Už keď som si ho brala z útulku tak nám povedali že pre mliečko má slabosť :D Každý deň je schopný spapať aj liter mlieka, samozrejme s pečivom/ryžou/cestovinou... často sa mi stáva že keď nedostane na raňajky alebo večeru to čo by chcel tak mi ohŕňa nad tým nosom :D
lumi1
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31
Bydlisko: Brezno

Re: Mlieko a mliečne výrobky

Poslaťod Elio » Pon 14.06.2010 16:12

nas miluje jogurty, tvaroh a ked mu do toho dame lyzicku medu behom par sekund je mnamka v brusku a s bielim nufakom sa pride podakovat a vytriet si nufak do mojho tricka :) a cottage cheese ma tiez velmi rad (ten obycajny)
Elio
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 116
Bydlisko: Košice

Re: Mlieko a mliečne výrobky

Poslaťod taky » Sob 07.08.2010 15:29

Naša miluje mlieko, syry, ide sa za nimi zbesniť... Ale dávame jej len po troche, aby nemala riedku :kak: .
Obrázok
taky
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 240
Bydlisko: Nitra

Re: Mlieko a mliečne výrobky

Poslaťod KatuSh_3 » Uto 17.08.2010 11:15

naši majú tiež veľmi radí syr :love: .. taktiež vždy ked papám vanilkový jogurt tak dám Dagguškovi vylízať kelímok .. minule si strčil do toho kelímku hlavu a prišiel zamnou :lol:
Obrázok
KatuSh_3
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502
Bydlisko: Piešťany

Re: Mlieko a mliečne výrobky

Poslaťod taky » Uto 17.08.2010 13:19

Katush_3: Toto sa presne stáva nám, keď dojem jogurt a dám jej vylízať kelímok, tak si doňho automaticky strčí hlavu :lol:
Obrázok
taky
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 240
Bydlisko: Nitra

Re: Mlieko a mliečne výrobky

Poslaťod Lucky-Na » Pia 24.09.2010 19:13

No..my máme piateho psíka a keď mám pravdu povedať, tak každý z nich bol odchovaný na kravskom mlieku. Nie som žiadny odborník, ale podľa mňa, keď psíkovi dávate mlieko nepretržite od šteniatka, tak si na to zvykne a nebude mať problémy... :no:
Lucky-Na
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 716

Re: Mlieko a mliečne výrobky

Poslaťod Zenei » Pia 22.10.2010 12:01

Nečítala som celú tému, ale niekde sa tu písalo, že malé psy môžu prerastať, ak dostávajú v šteňacom veku mliečne výrobky. Ja som havine dávala a to pomerne často, tiež som vtedy o tom asi niekde počula/čítala. Ale ja som práve naopak dúfala, že mi narastie väčšia, napríklad ako jej maminka. U papillonov je totiž širší ten veľkostný rozostup... A nakoniec je aj tak mrňavá :lol:

Teraz jej už dávame len sem-tam trochu tvarohu, jogurtu.
Zenei
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 378
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Mlieko a mliečne výrobky

Poslaťod Offca » Pon 31.01.2011 16:12

Kozie mlieko máme otestované, hnačky nijaké.

Máte ale skúsenosti s OVČÍM mliekom? Znesú ho psy?
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy