Mlieko a mliečne výrobky

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: mliecne vyrobky ?

Poslaťod Iwka » Sob 05.07.2008 17:00

raz za tyzden nezaskodi. nezaskodi ani kazdy den - zdravotne, ale moze byt vysoky(a). ja davam mlicne vyroky ako kedy a davala som ajza stenata kazdy den kozie mlieko a dokonca je podla standardu mensia a tych 200g aby sa nan dostala pribrat nevie.
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: mliecne vyrobky ?

Poslaťod Mishelka7 » Str 09.07.2008 21:42

a ako je to so syrmi? aj zo syrov mi moze narast mega civava? :heh: niezeby som jej nejak moc davala syry, praveze u mna sa moc mliecnych vyrobkov nedocka, ale myslim, ze by som jej mohla zacat davat trocha syrceky kvoli vapniku, ma skoro 7 mesiacov, co myslite?
Mishelka7
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 663
Bydlisko: Nitra

Re: mliecne vyrobky ?

Poslaťod lucik » Štv 10.07.2008 6:55

poloz si otazku - z coho tie psiky rastu a prerastu? z vapnika v mliecnych vyrobkoch.
preco chces davat syr? pre vapnik.
je syr mliecny vyrobok? je

este nieco? a ved davaj, ved ked ked ti aj trosku prerastie, ty nemas vystavneho psa, tak mu to neublizi..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: mliecne vyrobky ?

Poslaťod Nia » Štv 10.07.2008 9:58

ako to ze prerastie?? mojmu psovi som sem tam dala syr a ma normalnu vahu aku ma mat a je dokonale kvadraticky, cize ani neprerastol..ani clovek ked konzumuje viac vapnika tak uz nenarastie(i ked v mojom pripade by to zle nebolo),tak preco by nemohla dat syr civave, ktora uz prestala rast a podla mna vaic nenarastie, ked to ma dane v genoch ze bude krpata???
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: mliecne vyrobky ?

Poslaťod Mishelka7 » Štv 10.07.2008 12:53

moja civava ma 1,5 kg a plne zapada do standardu, hoci nie je s PP. uz nerastie, to znamena, ze by mala takato aj ostat. ja som sa pytala len z toho dovodu, ze niekto tu pisal, ze vraj psy prerastaju standard z mlieka, ak pije niekolko misiek mlieka tyzdenne, nebolo tu vsak spominane, ci ma niekto taketo skusenosti aj z inych mliecnych vyrobkov...

nepisala com nic take, ze mam prerastenu civavu, ale ci sa tak moze stat niekomu, kto by daval hoci len syry...
tak znela moja otazka pre nechapavych...
Mishelka7
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 663
Bydlisko: Nitra

Re: mliecne vyrobky ?

Poslaťod Nia » Štv 10.07.2008 14:19

no ved ja som ta pchopila...ja davam obcas pesovi tvaroh alebo syr ...odmalicka...neprerastol mi tak neviem preco tu kazdy hovori ze prerastie...ked ma pes v genoch ze bude taky a taky vysoky, tak taky bude a ked od 5.tych mesiacov nerastie tak preco by som mu obcas mliecne vyrobky nedala...tu nejde len o vapnik, ale aj o ine latky co su v mliecnych vyrobkoch obsiahnute.
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: mliecne vyrobky ?

Poslaťod lucik » Štv 10.07.2008 14:57

no ja som pisala, ze nam civik prerastol rodicov, davali sme mu aj syr aj tvaroh.. tak :nwm: robte ako chcete, ja nikomu nic nezakazujem, pokial viem, ani meggie, len sme upozornili na riziko a moznost..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: mliecne vyrobky ?

Poslaťod Ivanka.P » Pia 11.07.2008 14:23

V tomto mám názor, že pri malých plemenách by som bola s mliečnymi výrobkami opatrná.
My sme nášmu čivkovi do 9 mes nedávali vôbec a bol čiste na buppy junior granulách. Bol tiež bez PP a vážil 2 kg. Ano, svoje spraví aj genetika ale v období vývoja vápnik a fosfor jednoznačne pomáhajú rastu. Po ukončení vývoja už samozrejme do nebies neporastie, ale ide naozaj len o tých prvých cca 9 mes.
Potom platí zase neprežierať, lebo to budú guličky na štyroch špáratkách :lol:

Obrázok
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: mliecne vyrobky ?

Poslaťod Nia » Pia 11.07.2008 14:41

tak to mi je jasne...ani ja som krpcovi nedavala mliecne vyrobky pokial rastol, ale teraz sem tam dostane neico a potom sa ideme von vybehat aby z neho nebola gula
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: mliecne vyrobky ?

Poslaťod meggie26 » Pia 11.07.2008 15:19

vy sa tale ohanate genetikou ano urcite je geneticky kod dolezity ale pri vyvoji a raste zohrava velku ulohu aj vonkajsie prostredie strava atd.....

nia ze je kvadraticky neznamena ze neprerastol zle si sa vyjadrila kvadraticky pes moze byt aj velky bradac....co je u neho nutne aby bol kvadraticky
vyraz kvadraticky znamena ze jeho dlzka je rovnaka ako vyska...

od 5.tych mesiacov nerastie

a na to si ako prisla ze od 5 mes pes nerastie?

ale lucik mala presne pravdu robte ako uvazite za vhodne a co si myslite ze bude pre vasich psov najlepsie.... :no:
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: mliecne vyrobky ?

Poslaťod Nia » Pia 11.07.2008 15:54

ja viem co znamena kvadraticky(zle som sa vyjadrila) a chcela som tym povedat ze neprerastol svoju vysku, ze nie je vyssi ako je dlhy a zapada do standardu. ja len chcem povedat, ze nie kazdy pes z obcasnych mlicnych vyrobkov prerastie,tak netrebato zovseobecnovat na kazdeho jedneho...mala som stredneho bradaca, ktory takisto dostaval obcas nejaky ten mliecny vyrobok(ked mal problemy s travenim, tak biely jogurt pomohol najlepsie) a tiez bol podla standardu...
ale tak treba povedat, ze kto chce nech dava, len treba pocitat ze tu moze byt aj riziko prerastenia..
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Mlieko a mliečne výrobky

Poslaťod sabinka233 » Pon 11.08.2008 15:50

no uz som okupala a vysusila uterakom ako bolo to pisane v knizke.krmim ju mliekom obcas k tomu ovsene vlocky a dnes som dala k tomu bielu aktiviu aby jej travilo :lol: (nemali iny biely jogurt) a ece aj som kupila komponent puppy tak v mlieku to rozmacam a raz sestra skusila mu dat cokoladove muslicky a gulicky a k tomu granule co su pre jej velkeho psa
sabinka233
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: Kúpanie psíka

Poslaťod mimi » Pon 11.08.2008 15:56

sabinka aky starý jke ten pesík?
mimi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 457

Re: Kúpanie psíka

Poslaťod Ivanka.P » Pon 11.08.2008 16:10

sabinka233 píše:no uz som okupala a vysusila uterakom ako bolo to pisane v knizke.krmim ju mliekom obcas k tomu ovsene vlocky a dnes som dala k tomu bielu aktiviu aby jej travilo :lol: (nemali iny biely jogurt) a ece aj som kupila komponent puppy tak v mlieku to rozmacam a raz sestra skusila mu dat cokoladove muslicky a gulicky a k tomu granule co su pre jej velkeho psa



A kde je mäso poprípade konzerva/granule? Ten mix čokoládové mušličky s granulami pre dospeláka považujem za nevhodné :nie:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Kúpanie psíka

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 12.08.2008 9:11

Promiň, ale celé zle. Nemáte šteňa vo veku, kedy by ho mala matka kojiť, takže na tie mliečka a blboviny zabudni. Tie čokomusli ma dorazili najviac.
Buď mu kúp normálne granule a krm ho nimi, alebo ho kŕm mäsom a prílohami. Myslím, že tém je tu dosť, odkiaľ sa dá čerpať :jop:
OK?
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy