Sušenie...

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Sušenie...

Poslaťod Silwuska » Pon 22.09.2008 8:34

Co hovorite na susenie?? susedovi maju udiaren, rozmyslala som ze by som si tam mohla dat susit maso kedze to je "myškotesne" :lol: ALE...akym stylom to prebieha?? za kolko?? ake podmienky treba vytvorit?? a hlavne ako zabranit roznym cervykom a podobnym srandam???
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Sušenie...

Poslaťod wildrane » Pon 22.09.2008 8:41

Siska z ludského hladiska je udené maso nazdrave, skor by som využila susičku /nieco také ako je na susenie ovocia, vraj sa da pouzit aj tá/ ako udiaren
"Nie je na svete lepšieho psychiatra, než je šteňa olizujúce vám tvár."

http://www.wildrane.szm.sk

Obrázok
wildrane
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485
Bydlisko: Likavka

Re: Sušenie...

Poslaťod Silwuska » Pon 22.09.2008 8:49

Ale ved niii udit...ale len dat to do tej udiarne, ako do priestoru kam viem ze sa nedostanu mysi...ne zalozit drevecko a udit, ale len zavesit to tam...v podstate to je susiaren a udiaren v jednom :smile: len nechapem akym cinom sa da zabranit muham?? :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Sušenie...

Poslaťod wildrane » Pon 22.09.2008 8:53

siska, ja sa v tom nevyznám, ale len tak susuit sa musi pri vyssej teplote, ako sa da v udiarnit zvýšiť teplota??? Musi sa naklásť drevo a potom ten dym odvádzať inam a nie k masu... Ak tam bude dosť teplo muchy tam nebudu, lebo sa upeču :haha:
Naposledy upravil wildrane dňa Pon 22.09.2008 8:55, celkovo upravené 1
"Nie je na svete lepšieho psychiatra, než je šteňa olizujúce vám tvár."

http://www.wildrane.szm.sk

Obrázok
wildrane
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485
Bydlisko: Likavka

Re: Sušenie...

Poslaťod Amaguk » Pon 22.09.2008 8:54

Offtopic: Silvik, dalsie slovo do zbieky novych vybranych? "cervykom" :heh:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Sušenie...

Poslaťod Amaguk » Pon 22.09.2008 9:11

tu je navod na susenie, pisu tam, ze maso sa susi pri nizkej teplote:
http://www.vareni.cz/trendy/susene-maso ... eli-vedet/
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Sušenie...

Poslaťod Silwuska » Pon 22.09.2008 9:16

Offtopic: my trnavacy ceryky susyme :lol: tsssss :ach:

No sak ja nemtusim jakym cinom sa to susene maso tvori, takze ideme studovat link od amaguk, dufam ze je anglicky :heh: :jop:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Sušenie...

Poslaťod Bona » Sob 08.11.2008 7:12

Ja som jeden čas sušila mäsko v sušičke na ovocie.No a dopadlo to...ehm... :haha: Proste sa to sušilo dni a stále nič,iba sa to mäso skazilo a bol to strašný zápach.Radšej to neskúšaj :hi: :ahoj:
Pes je,bol aj bude najvernejším priatelom človeka


Obrázok

“Dead is peaceful...Easy...
Life is harder.”
Bona
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338
Bydlisko: DS

Re: Sušenie...

Poslaťod Whip it » Sob 08.11.2008 10:04

Silwus, nesusila som, ale mala som zalusk. To co sces susit musis nakrajat na tenke platky a potom to dat bud do toho stroja, co ale asi neni beznou vybavou domacnosti, ale da sa aj v obycajnej trube na papieri na pecenie, susi sa to dlho (hodiny) a na nizkej teplote, nejakych 70°C.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Sušenie...

Poslaťod zeane » Sob 08.11.2008 11:05

podstatné sú tie tenké plátky, inak sa nepresuší a samozrejme pokazí :smile:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Sušené vnútornosti - urob si sám

Poslaťod Baarbora » Pia 21.11.2008 11:28

Skúšali ste niekedy robiť doma sušené veci pre pesíčka? Mladý má strašne rád smradľavé veci, ale jednak,nie vždy v obchode majú niečo dobré a druhak, nie vždy sa mi pozdáva cena( zum beispiel uši 100sk/10ks a podobne)...Tak ma napadlo, že keď už mu varím, pečiem občas kekse, tak prečo nevyskúšať aj spraviť niečo chutné a smradľavé. Akurát neviem, ako na to. Šupnúť to do trúby(máme teplovzdušnú), na minimálne stupne a čakať kým sa "vec" zcvrkne? Pokúšali sme sa takto susiť slivky a celkom sa podarili, tak neviem, či by to fungovalo aj so zvieracími súčiastkami...Máte nejaké rady, tipy, triky?
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Sušené vnútornosti - urob si sám

Poslaťod zeane » Pia 21.11.2008 11:41

tak ako u mäsa - svaloviny sú najpodstatnejšie tenké prúžky, alebo malé kúsky... Inak domáce rúry a sušiče na ovocie nie sú dostatočne výkonné na taký povedzme hrtan vcelku :nwm: Na to by bola dobrá udiareň pri dome (bez dymu - len usušiť)... Ale teda máš môj obdiv - púšťať sa do výroby "smradľaviek" pár týždňov pred Vianocami - ten smrad si neviem predstaviť ale viem si predstaviť ako sa bude doma držať (má také malé lepkavé ručičky a nechce sa pustiť :no: )...
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Sušené vnútornosti - urob si sám

Poslaťod Whip it » Pia 21.11.2008 11:43

zeanka, smrdelo by aj pekne masko?myslim cistu svalovinu...
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Sušené vnútornosti - urob si sám

Poslaťod zeane » Pia 21.11.2008 11:49

čisté mäsko je odvetrateľné - a to aj ryba (tú som zažila keď si chlapi sušili "suši" k vínu) vnútornosti - veď koľko smradu je len keď otvoríš sáčok s vnútornosťami...
Ako správny papagáj - suší sa pri relatívne nízkej teplote aby sa neupieklo, takže pri domácej sušičke tenučké plátky aby sa nezačali kaziť. :smile:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Sušené vnútornosti - urob si sám

Poslaťod Amaguk » Pia 21.11.2008 11:52

"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Ďalší

Späť na Doplnky Stravy