Switch to full style
Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.
Odoslať odpoveď

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Pia 03.10.2008 10:59

Mayaa píše:
rybia mucka(predpokladam, ze vseobecne ryby- cele by asi kravy nezrali)

Offtopic: Zase rybia múčka pre kravy a ešte vám o tom aj prednášajú? :devil: Keďže sa zatiaľ nepreukázalo, že rybou múčkou sa prenáša BSE, čaká sa, kým sa nevyskytne iné podobné fajnové ochorenie? :censored: !

Offtopic: ano, ano, medzi zdrojmi podaktorych vitaminov boli aj krvna a maskostna mucka, ale to nam samozjreme povedali, ze ee, lebo BSE, ale VRAJ to nie je tak uplne iste, ze to bolo sposobene muckou, ale skladovanim/vyrobou. Ja uz im ale potom, ako mi povedali, ze kon zere 60-80kg sena denne neverim na tejto skole nic :lol:

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Pia 03.10.2008 11:05

Tabulky o vitaminoch a mineraloch v ovoci a zelenine pre lepsiu orientaciu :smile:

http://kucharka.madness.sk/vitaminy-v-ovoci.php

http://kucharka.madness.sk/vitaminy-v-zelenine.php

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Sob 04.10.2008 12:07

Tobin píše:Ake problemy mas na mysli? Prdenie? Jak je stary? Takemu malemu dospelemu psikovi by mala stacit 1 polievkova lyzica kopcovata tak kazdy treti den do krmenia, ak potrebujes dodat med, tak zo tri tyzdne aj kazdy den jednu neplnu lyzicu. Med je aj v bananoch a slivkach, keby prdel. Ale sosovica je vyborna, lebo obsahuje aj zinok, kt. reguluje hladinu medi.
Jo, a cim krmis?

6 x týždenne surovým mäsom /kuracie, hovädzie/ + príloha, 1 x granulami momentálne Profilum. Myslela som nejaké žaludočné, či črevné problémy, ked sosovica nafukuje... Tu lyžicu si mylslel v surovom, či varenom stave??? Ďakujem za odpoveď :smile:

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Sob 04.10.2008 18:33

Predpokladam, ze k masku ma aj zeleninku kvoli vitamnkom a mineralom, vsak? tu prilohu myslis ryzu, cestovinu, ovsene vlocky....?
Ta davka je samozrejme hotovej, rozmixovanej sosovice....

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Sob 04.10.2008 18:58

Ano zeleninu majú a momentálne vo velkom vychutnávajú jablká a hrušky :heh: . Prílohu dávam väcšinou ryžu a cereálie. Vločky som ešte neskúšala, a cestoviny velmi obmedzene

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Pia 14.11.2008 21:27

jukel píše:Ale aj ten článok má pár chýb . Preštuduj si niečo o melaníne ako to teraz v číne zabilo 4 deti. Ale len tak ďalej



melanín je kožné farbivo(aj cierna farba srsti) a 4 deti v Číne zabil melamín

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Sob 15.11.2008 0:20

tak necital som to cele, ked sa opakujem tak tento post preskocte :smile:
tak hlavnu pricihou hnednutia je uz spominany betakaroten a to u "extremnych" sfarbeniach psov(biela, cierna)
ale zas u viacfarebnych je betakaroten prospesny pre "pestrost farieb".

Ono sfarbenie do hneda okolo chvosta nemusi byt sposobene len betakarotenom/nedostatkom medi, ale mozu na to vplyvat plne vacky(osobna skusenost s prckom), po vycisteni vackov v priebehu par dni sa sfrabenie vratilo do normalu.

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Ned 25.01.2009 18:16

Mám psy u ktorých čierna tvorí základ farebného spektra ich srsti .. často sa stretáme s občasným zhnednutím podsady.. stará srsť ktorá odumiera chytí nahnedlý nádych.. u starých psov je toto veľmi častý jav..

.. ano možno nejaký malý podiel na hnednutí čiernej farby má strava ale moj názor je taký, že veľký podiel má práve genetika a dedičnosť.. vedela by som vymenovať x-línií chovu bernských salašníkov kde sa hnedá proste ťahá v génoch po jednom psovi u jeho ďalších potomkov ďaleko ďaleko.. a majiteľ sa diví kde robí chybu ..

.. napr. eukanuba zaujímavé že? niektorí psi po nej automaticky sčervenali .. niektorí nie.. kto tú predispozíciu má ten sčervená aj po jednej mrkve kto nie .. môže jej zožrať aj za vagon :) :no:

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Ned 25.01.2009 21:30

mam CIERNU borderku s palenim kt. po tom ako stendo zrala eukanubu brutalne zrysavela.. potom sme presli na rayalku no moc to nepomohlo.. teraz sme po viacerych konzultaciach s majitelmi ciernych psov na hillske a vidim male porkoky smerom k ciernej farbe.. poradte este nejake krmivo po com cernaju resp. nerysaveju psi?

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Ned 25.01.2009 21:53

kým psi neboli na barf mali sme happy dog .. a pohoda.. predtým hills aj royal a pohoda .. fakt si myslím že je to silne individuálne a záleží na tom koľko toho betakaroténu pes zvládne aby toneprešlo do srsti .. niekto /zrejme hlavne z pohľadu tej dedičnosti/ viac niekto menej .. asi nič iné neostáva len skúšať

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Ned 25.01.2009 23:22

Ono je fakt dobre precitat si najprv celu cvernu, kym sa znova otvori... na kyho vreda sa napise 5 stran prispevkov s informaciami, ked si nedate cas a neprecitate, co uz bolo napisane a opakujete sa do omrzenia? :hmm:
Dedicnost IMHO zaklada iba predispoziciu, takze pes je citlivejsi na prebytok karotenu, nedostatok melaminu, zinku atd... A cisto cierna srst sa sprava inac, ako tricolor. S vymenou srsti to ma asi tiez malo spolocne (a ak, netreba riesit, nova bude snad cierna...) - Tob mi teraz, uprostred zimy, asi pred 10 dnami, zacal zas na boku hnednut (predtym na hlave). Vysadil som mrkvu, ubral rajciny, pridal slivky, zltko kazdy den, ruzickovy kel a za par dni bol zas cierny.
Axa krmi granulami a hnedne z nich, tu je kazda rada draha, treba nasadit syntetiku. A hnednutie je este ten lepsi pripad, z granuli ma nejeden pes vazne kozne problemy od koznej alergie cez lupiny az po vypadavanie srsti (v mojom okoli poznam 5 psov, ktorym kvoli problemom s kozou a srstou museli menit granule, resp. vydatne psov dopovat syntetikou a antialergikami.

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Pon 26.01.2009 7:57

Tak ja som si skutočne celú "reťaz názorov " k tejto téme prečítala.. nevidela som nikde jednoznačné odôvodnenie prečo hnednutie srsti vzniká .. preto som si dovolila pridať aj názor môj .. .. nie na kieho vreda .. ale preto že som mala potrebu zdôrazniť dôležitosť dedičnosti tohto problému ..

.. pokiaľ tento problém u psa zistím, v prvom rade pátram po predkoch môjho psa či sa to u nich vyskytovalo ak áno .. som pripravená na to, že budem mať prácu ťažšiu ako tí u ktorých je to vyslovene záležitosť jednorázová .. a pomôže možno aj tých pár guličiek šošovice
* u krížencov samozrejme asi nezistíme nič .. takže len pokus omyl ..

a :no: melamín a melanín je fakt rozdiel :)

* foto - moj čierny bsp .. a mrkvy teda požerie dosť :)
Obrázok

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Pon 26.01.2009 19:09

Ika, dedicnost mozno ma hnednutie vplyva, ale cierny pes nezhnedne len tak, len preto, ze hnednutie zdedil, ale vplyvom vyzivy - to je spustac, osobne o tom nepochybujem. Ak by hnedol iba z dedicneho zatazenia :joint: , zhnednutie by bolo nevratne (s vynimkou vypadavajucej srsti, samozrejme), ale staci upravit stravu, pridat Cu, biotin na zvysenie produkcie melaninu... Primarne IMHO na ciernu srst vplyva strava a hnedne podla predispozicie - vobec, pomaly, rapidne...
IKA1 píše: nevidela som nikde jednoznačné odôvodnenie prečo hnednutie srsti vzniká


Offtopic: BTW, my vieme, ze melanin a melamin naozaj nie je to iste... :jazyk:

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Pon 26.01.2009 20:14

:jop: jj pochapala..

pokial pes má dedičné predispozície a ja o tom viem .. tak budem opatrnejšia so stravou ktorá obsahuje látky hnednutie vyvolávajúce.. pokial tú predispozíciu nemá .. i tak sa môže stať že pri prehnanom množstve betakaroténu v strave sčervená .. ale vtedy som kludnejšia lebo viem.. že som spravila chybu vo výbere granulí alebo zložení stravy v barfe .. a mením granule alebo inak kombinujem barfovanie

je to ťažká téma .. a zase myslím si že pokiaľ pes nie je výstavne vedený .. tak nejakých pár nahrdzavelých chlpov sa dá prežiť .. nájdem fotku nádherného nemeckého bsp .. ktorý bol takmer celý život ryšavý .. získal kopec titulov splodil vela nádherných detí a dožil sa viac ako 10 rokov /čo je u bsp krásny vek/

* skúste porovnať srsť mojej suky hore a srsť tohto fakt výborného chovného psa
Obrázok

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Uto 27.01.2009 2:23

IKA1 píše:tak nejakých pár nahrdzavelých chlpov sa dá prežiť

Jj, da... ale ked cem, by bou taky satan dabel cerny... leskly... mozem za to Obrázok ?
Odoslať odpoveď