Hnednutie srsti

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod pigie » Pia 26.09.2008 9:26

Tobin píše:a na tej hlavine to vyzera dost smiesne;

Ale noooo, nebud puntickar. Mne sa lubilo, ze som mala cerveneho pankaca :lol:
Obrázok
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Silwuska » Pia 26.09.2008 11:58

:haha: :haha: co sa mu stalo preboha??
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Tobin » Pia 26.09.2008 12:01

Zlatucka fotka.... Vies, Silwus, co sa mu stalo? Pigie si z nas robi srandu a zafarbila psikovi sosolku vo Photoshope :lol:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Jack » Pia 26.09.2008 12:35

Tobin zase neber to tak že keď je to napísané v tom článku tak to musí byť 100% a zabrať. Veľa záleži aj od psa a určite tam hrajú úlohu aj predkovia !! Napokom je to aj v tom článku :
V procese hnednutia, teda jeho rýchlosť je založená na predispozícii po rodičoch. Ak rodičia alebo jeden z rodičov veľmi skoro zhnedol a zmizol mu čierny plášť, je pravdepodobné, že sa tak stane aj ich potomkom.


Ale tento článok je zameraný na tricolorov kde sa farba mení odmalička. A vedel by som ti uviesť viac príkladov ako dôkaz že to hrá rolu aj dedičnosť. Jackovi predkovia mali čierny plášť, mama je Bicolorka takže tam sa to určiť nedá no všetci ostatný ho mali. Ja som urobil chybu že som mu dával ten Nutrimix čo je karoténová bomba. Od začatia akcie je týždeň aj 2 dni, výsledky niesu veľké ale sú, do výstavy je 5 týždnou potom Vám dám fotky na porovnanie nečakám že z neho bude černoch ale už teraz sa mu srsť tam kde sa spája čierna s hnedou výrazne zlepšila a srsť je krajšia !! A aj keď keď čiernu mať nebude tak mi nevadí páčiť sa mi bude aj tak.
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod pigie » Pia 26.09.2008 13:18

Silwuska píše::haha: :haha: co sa mu stalo preboha??


No nic, Eukanuba... :lol:

Tobin píše:Pigie si z nas robi srandu a zafarbila psikovi sosolku vo Photoshope :lol:

Nie si prvy, koho to napadlo :haha:

Ja som sa s nim fakt hanbila chodit, lebo on mal naozaj cervenu sticu. Kym nesvietilo slnko, bolo to OK, ale ak zasvietilo... Fakt to vypadalo, akoby som mu farbila ofinu, chvost, pod krkom a zastavky na nohach :haha: Mozno to tuto bude lepsie vidietObrázok

PS: moj nazor na hnednutie a dedicnost = hra to rolu, dokonca aj v tom sezonnom hnednuti

Inak, pes ako som vysadila Eukanubu prestal cerveniet, nebol furt cerveny. Teraz uz zhnedne naozaj stara srst pred vypadnutim. Zvycajne staci sadnut a vykefovat a mam normalneho psa.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Tobin » Pia 26.09.2008 13:31

Offtopic: Ta fotka je na luke ako je VetPoint, ci jaxa vola ta veterinarna ambulancia? Nebudes tam dnes poobede? Mame to 5 min. cesty od baraku....
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod pigie » Pia 26.09.2008 13:35

Tobin píše:Offtopic: Ta fotka je na luke ako je VetPoint, ci jaxa vola ta veterinarna ambulancia? Nebudes tam dnes poobede? Mame to 5 min. cesty od baraku....

Offtopic: Jo, je to tam. Bohuzial, ale dnes ani zajtra sa tam nechystam. Volno ideme vyuzit vo vacsom style. Ale buduci tyzden tam budeme poobede urcite :smile:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Jack » Pia 26.09.2008 17:12

Dnes som kúpil Jackovi kusu orechy, hladal som neprazené, nesolené a aké som našiel iba v obchode s bio produktami. 100g orechov 50sk :oo: :pac: Zobral som dva balenia lebo v jednom nieje ani 10 orechov dokopy a bezal z tade preč. Naštastie Jackovi chutili, zjedol ich za 10 minút :oo: tak rýchlo odišlo 100sk :pac: Takže každodenné užívanie si musím ešte rozmyslieť :ach:


Inak meď v tabletkách som nenašiel a bol som v špecializovanom obchode s doplnkami výživy a teta iba pozerala že skade som to prišiel.
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod max » Pia 26.09.2008 17:44

Nie je to velke mnozstvo tych orieskov na jeden krat? Som vzdy citala, ze co sa tyka orechov staci len male mnozstvo denne a tiez je dobre ich pomlet aby sa dobre zuzitkovali.
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Jack » Pia 26.09.2008 18:04

Ak sa ti mám priznať takých 30 g mu dám večer pred spánkom, a z tých 170g čo sa minulo som asi polovicu zjedol ja. Takže on mal možno 80-100 gramov. Takže je lepšie dávať celé ? A ovplyvňuje vstrebávanie žívín z potraviny aj čas kedy mu to dávam ?? Toto mal naobed pred jedlom ale myslím že lepšie to bude ked mu budem davať na noc nie ? :nwm:
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod max » Pia 26.09.2008 18:19

Ja by som ich pomlela, obcas som davala maxinovi cele a aj napriek tomu ze ich rozhryzol v :kak: boli vzdy stopy, velke nestravene kusy.
Ja si vzdy spravim taku zmes, pomeliem mandle, vlaske orechy, lieskove atd. a vzdy mu dam do jedla take dve kavove lyzicky.

Prave som si citala v Sehnerovej knihe Jak krmit psy, ze je dobre ich pomliet.
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Jannka » Pia 26.09.2008 22:05

ja som tiez za pomletie, inak ich psy podla mna velmi nestravia.
Inak tu meď v tabletkach-to mna len tak napadlo,sama neviem,ci sa to vobec vyraba samostatne, alebo len ako nejaka sucast ineho pripravku (napr. multivitaminu) Ale inak,ak by ste to objavili, dajte vediet :yes:
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Tobin » Pia 26.09.2008 23:47

Jukel, nezhanaj medene tablety :ua:
Obrázok "Zdroje medi sú: sušené strukoviny, celozrnné obilie, orechy a semená, naklíčené semená, čerstvá zelenina, mäso a pečeň. V týchto produktoch sa obsah medi pohybuje priemerne od 0,2 do 0,8 mg. Meď obsahujú aj morské živočíchy a melasa. Z ovocia meď obsahujú najmä banány a slivky."
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod max » Sob 27.09.2008 8:48

jukel píše:Dnes som kúpil Jackovi kusu orechy, hladal som neprazené, nesolené a aké som našiel iba v obchode s bio produktami. 100g orechov 50sk :oo: :pac: Zobral som dva balenia lebo v jednom nieje ani 10 orechov dokopy a bezal z tade preč. Naštastie Jackovi chutili, zjedol ich za 10 minút :oo: tak rýchlo odišlo 100sk :pac: Takže každodenné užívanie si musím ešte rozmyslieť :ach:



V Reme maju kesu oriesky natural za 28 Sk 100 g
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Jannka » Sob 27.09.2008 12:22

joj,sak ale vy take neviete,ze tabletky su pohodlnejsie? :ha: :ha: :ha:
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy