Hnednutie srsti

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Rauke » Sob 27.09.2008 12:51

a "chemickejsie" ...
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Amaguk » Ned 28.09.2008 13:32

Tobin píše:Jukel, nezhanaj medene tablety :ua:
Obrázok "Zdroje medi sú: sušené strukoviny, celozrnné obilie, orechy a semená, naklíčené semená, čerstvá zelenina, mäso a pečeň. V týchto produktoch sa obsah medi pohybuje priemerne od 0,2 do 0,8 mg. Meď obsahujú aj morské živočíchy a melasa. Z ovocia meď obsahujú najmä banány a slivky."


kuk aj sem: viewtopic.php?f=6&t=2110
:no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Tobin » Pon 29.09.2008 10:21

Oznam: Slivky, sosovica, ruzickovy kel nam pomohli. Vysledky su uz teraz zretelne. Vajcia dostaval aj predtym. A podotykam, ze rajciny som nevysadil, tazko ich dlhodobo nahradit, a ani mrkvu nie, lebo som ju varil s ryzou. Takze med chybala.
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Jack » Pon 29.09.2008 13:21

Ja som vcera kúpil šošovicu aj kesu orechy a rozmychoval som to na prach ktorý zmiesavam s krmivom tak uvidim :yes:
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Tobin » Str 01.10.2008 11:53

Sosovicu si dufam uvaril, vsak? Surova, aj rozmixovana, je pre psa nestravitelna...
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Casey » Str 01.10.2008 11:58

...kedze to rozmixoval na prach tak sa obavam ze asi ee :oo:
Casey
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 354
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Jack » Str 01.10.2008 16:05

Aha dik ale ked ju uvarim a rozmixujem tak to je kasa nie ? Ako to dávaš ? Ja tento prach iba nasypem do krmiva rovnako ako Nutrimix. No tak teda budem davat iba tie kesu :yes:
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Whip it » Str 01.10.2008 16:11

psom ani sebe nikdy nedavajte surove strukoviny ako fazula a sosovica. obsahuju antinutricne latky.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Tobin » Str 01.10.2008 21:33

Spravne. Surove nie. Staci uvarit, rozmixovat, pridat. Mojmu sosovica nechutila, taxom spravil vyvar zo susenych drziek a pluc, tiez som ich rozmixoval, pridal do rozmixovanej sosovice a zral to jak besny....
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod wildrane » Str 01.10.2008 22:21

tobin kolko tej sosovice može taký 8 kg psík, aby nemal problémy?
"Nie je na svete lepšieho psychiatra, než je šteňa olizujúce vám tvár."

http://www.wildrane.szm.sk

Obrázok
wildrane
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485
Bydlisko: Likavka

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Tobin » Štv 02.10.2008 9:10

Ake problemy mas na mysli? Prdenie? Jak je stary? Takemu malemu dospelemu psikovi by mala stacit 1 polievkova lyzica kopcovata tak kazdy treti den do krmenia, ak potrebujes dodat med, tak zo tri tyzdne aj kazdy den jednu neplnu lyzicu. Med je aj v bananoch a slivkach, keby prdel. Ale sosovica je vyborna, lebo obsahuje aj zinok, kt. reguluje hladinu medi.
Jo, a cim krmis?
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Baarbora » Pia 03.10.2008 9:17

vcera sme mali na vyzive zvierat celkom zaujimavu temu a to mineralne latky a vitaminy. Bolo to skor zamerane na hosp. zvierata, ale niektore veci su urcite pouzitelne aj pesickov. Takze napriklad ako zdroj medi mam uvedenu melasu(to by mozno zjedol aj peso-dobra sladka), rybia mucka(predpokladam, ze vseobecne ryby- cele by asi kravy nezrali) a co je zaujimave, napriklad aj mlieko. Problemy so srstou moze sposobovat aj napr. zelezo, tam sa okrem vyssie spomenuteho doporucuju aj kvasnice. Strukoviny su napriklad dobrym zdrojom siry.
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Mayaa » Pia 03.10.2008 10:36

rybia mucka(predpokladam, ze vseobecne ryby- cele by asi kravy nezrali)

Offtopic: Zase rybia múčka pre kravy a ešte vám o tom aj prednášajú? :devil: Keďže sa zatiaľ nepreukázalo, že rybou múčkou sa prenáša BSE, čaká sa, kým sa nevyskytne iné podobné fajnové ochorenie? :censored: !
www.RAVENFIELD.eu
Flat Coated Retrievers
Mayaa
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Tobin » Pia 03.10.2008 10:49

Baarbora píše:ako zdroj medi mam uvedenu melasu(to by mozno zjedol aj peso-dobra sladka), rybia mucka(predpokladam, ze vseobecne ryby- cele by asi kravy nezrali) a co je zaujimave, napriklad aj mlieko.

Len na upresnenie:
Ved hej, melasa, rybia mucka... len kde to zohnat, ako skladovat. (Spominal som iba bezne dostupne suroviny...) A ryby nie su zrovna najlacnejsie, lebo sa jedna o morske ryby... V mlieku je medi zanedbatelne mnozstvo, preto som ho nespominal, ako dodatkovy zdroj medi pri hnednuti srsti by ho psisko muselo pit cele litre....
Sira a strukoviny: Len zelena fazulka a hrasok. Na siru (jej zluceniny: aminokyseliny lyzin, metionin, cystein, tyrozin; najbohatsia na ne je pre psa nestravitelna soja, z dostupnuch mlieko a vajce) je idealny cesnak, vajecne zltko, brokolica, spenat, vsetko psom normalne stravitelne a bezne dostupne.
Baarbora píše:Problemy so srstou moze sposobovat aj napr. zelezo

Yes, lebo prave zelezo viaze cervene/oranzove farbivo z karotenu a pri vysokom obsahu karotenu v krmive vzniknute farbivo uklada do srsti
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Amaguk » Pia 03.10.2008 10:53

melasu dostanes kupit napr. v lekarni, no su aj lacnejsie zdroje medi

vyborny zdroj siry je kapusta, kalerab, karfiol, kel... :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy