Hnednutie srsti

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Jack » Pon 22.09.2008 12:50

Pečeň obsahuje veľa Vitamínu A z ktorého sa môže vytvoriť betakarotén takže :nie:

Ja som do Jacka pchal 5 mesiacov Nutrimix kto je toho Vit. A požehnane veľa ( 150 000 m.j) a ja som obviňoval ProPlan. Takže môžem opäť začať testovať granule ale až po výstavnej sezóne. Teraz dávam žĺtok, ovsené vločky, Canvit H, hĺadám nepražené nesolené kesu orechy ale neviem najisť .


Šošovica podla mna nieje dobrý nápad a taktiež droždie nechceš predsa aby ti pes jednuducho odletel :smile:

O tej medi uvazujem aj ja ale samozrejme všetko s mierov !!! A nečakajte na výsledky po týždni ale za mesiac už tam vidno prvé náznaky. Ak dávate žltko zvýšte pohyb pretože obsahuje veľa cholesterolu :aaa:
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Tobin » Pon 22.09.2008 13:17

jukel píše:hĺadám nepražené nesolené kesu orechy ale neviem najisť .

Mavaju ich v Terne (idem tam dnes, kuknem, powiem) medzi susenymi plodmi a aj v orechovych stankoch na Mileticke.
A preco prave kesu? Ine nie su dobre? Viem, ze para orechy nie, vlasske nemozu byt? Arasidy?
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Jack » Pon 22.09.2008 13:28

Je tu téma meď a tam Amaguk píše Kesu ale mysl=im že je to jedno
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Silwuska » Pon 22.09.2008 13:51

Ech...tobin...nescem ta sklamat, ale nemoze to byt aj genetikou?? ved predsa nepoznas krpateho rodicov :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Amaguk » Pon 22.09.2008 13:52

ak je to vyslovene kvoli medi, tak prave kesu sa uvadzaju ako dobry zdroj tohoto stopoveho prvku :smile:

arasidy a vlasaky neviem, aky maju jej obsah
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Tobin » Pon 22.09.2008 14:00

Silwuska píše:Ech...tobin...nescem ta sklamat, ale nemoze to byt aj genetikou?? ved predsa nepoznas krpateho rodicov :nwm:

Dostal som ho cierneho a s nadherne lesklou srstou (v utulku bol len 8 dni, nestihol si skuuwit kabatik). Po granulach ohnedol a omatnel... Potom zas scernal, aj leskly uz je (pupalka, vajca), po mrkve a rajcinach (pol mrkvy a cela rajcina kazdy den) a mozno aj nedostatkom medi (idem zhanat kesu) zas ohnedol. Tu vidim kauzalitu. A dufam, ze to tou genetikou nebude, ved uz ma skoro tri roky.... Nestrasssss pls :ach:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod max » Pon 22.09.2008 14:47

Offtopic: Mozno budem trosku OT ale myslite si, ze by taketo prirodne latky (med, niektore druhy zeleniny alebo morske riasy) mohli spomalit sedivenie psika?
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Trivi » Pon 22.09.2008 14:54

podla mna je to možné lebo bude mat viac vitamínov tá srst ale to nieje isté to je len moj názor
Trivi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 257
Bydlisko: Košice

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Mackie » Pon 22.09.2008 14:54

Offtopic: Tobin ja si rypnem - vidis, netreba to s tou zeleninou prehanat, ze kazdy den vsetko :no:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Tatiana » Pon 22.09.2008 17:01

Tobin píše:
Silwuska píše:Ech...tobin...nescem ta sklamat, ale nemoze to byt aj genetikou?? ved predsa nepoznas krpateho rodicov :nwm:

Dostal som ho cierneho a s nadherne lesklou srstou (v utulku bol len 8 dni, nestihol si skuuwit kabatik). Po granulach ohnedol a omatnel... Potom zas scernal, aj leskly uz je (pupalka, vajca), po mrkve a rajcinach (pol mrkvy a cela rajcina kazdy den) a mozno aj nedostatkom medi (idem zhanat kesu) zas ohnedol. Tu vidim kauzalitu. A dufam, ze to tou genetikou nebude, ved uz ma skoro tri roky.... Nestrasssss pls :ach:

no musim ti povedat ze ak mas pitbula je to normalne,cierna srst kludne moze mat rozne odtiene hnedej,a pritom sa pes zda byt cierny ak vies co chcem povedat,mne osobne sa vo vrhu steniat vyskytli cierne a ako rastli srst menila farby ako u chameleona :heh: vsetky odtiene hnedej,takze sa netrap ,hlavne ze je hafo zdravy :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Jack » Pon 22.09.2008 17:06

Samozrejme že tu hrá veľkú rolu genetika :vykricnik: Ale ako pozerám u Jacka tak to má z nevhodnej stravy pretože sa čierna vracia, čo by inak nebolo možné. A aj predkovia majú čierny plášť. Takže u mňa akcia " Black Body " zatial prebieha bezproblémov :yes:

:censored: Nutrimix :censored:
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Ivanka.P » Pon 22.09.2008 21:34

No ja neviem, tiež by som to nebrala tak tragicky a asi ako podotkla Tatiana - hlavne že je peso zdravý.

A tolko mrkvy čo mu dávaš by v prírode nikdy nepojedol, tak sa kroť :dancing:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Baarbora » Pon 22.09.2008 21:52

jukel píše:Ale aj ten článok má pár chýb . Preštuduj si niečo o melaníne ako to teraz v číne zabilo 4 deti. Ale len tak ďalej

jukel, Cinania maju problem melamínom, melanin je nieco uplne ine
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Tobin » Pon 22.09.2008 23:19

Ja predkov nepoznam, ale tiez sa mu cierna farba vracia, tak ako Jukelovmu Jackovi. Takze strava....
Mackie píše:Offtopic: Tobin ja si rypnem - vidis, netreba to s tou zeleninou prehanat, ze kazdy den vsetko :no:

Kludne si rypni :jupi: ale bacha: vsetko treba vidiet v suvislostiach. Ta skladba zeleniny je OK, co sa tyka zivin (a fakt je hlavne, ze je zdravy, vesely, vitalny), ale ocividne nie pre ciernych psov, resp. pre trikolorov. Co sa tyka karotenu, je asi pol mrkvy s celou rajcinou denne vela, ale nie, co sa tyka ostatnych zivin. Zaver: Mrkva len tak zo dva razy do tyzdna a ostatok, najma zelezo, treba niecim nahradit.
Ivanka.P píše:A tolko mrkvy čo mu dávaš by v prírode nikdy nepojedol, tak sa kroť

No nepojedol, ale kde brat korist s natravenou rastlinnou stravou a nekradnut? Ani granule by v prirode nejedol :ach: , ani lososovy olej, ani jogurt, ani Canvit H, ani chondra.... a uz vobec by ho nikto nesamponoval... Tusim nie som to ja, kto potrebuje skrotit :aaa:
Offtopic: :ha: ten moj mrchapes sosovicu nechal vsetku :ha: Budem ju musiet nejak ochutit, asi extraktom zo susenych pluc a drziek, za tym sa ide potrhat. A ani dnes nezistim, ci z nej prdiiii. :heh:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod dianka » Uto 23.09.2008 7:36

no...a to ja mam bieleho psa a hnedne... veto mi povedal, ze to zijde... ale sak ona nie je brudna :D normalne mojmu bielemu psovi hnednu usi... ma (podla vsakovakych vasich navodov) super truper varenu stravu a 1-2x do tyzdna granule - Royal Canin. Uz sme kupili aj ProPlan a Trainera, budeme skusat co bude lepsie. Ja chcem bieleho psa :) a okrem toho, to moze zblednut za dva tyzdne, ci az ked mu tieto nahnednute uplne odrastu???



p.s.: a ja mam aky box na topanky pouzit???ci ja primalex? savo? bielidlo??? :jazyk:
dianka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 87
Bydlisko: Prešov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy