Bujón v kocke, glutaman, sójová omáčka

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Bujón v kocke, glutaman, sójová omáčka

Poslaťod Tobin » Štv 18.09.2008 15:28

Zaujimalo by ma, ci niekto pouziva na dochucovanie ci uz barfu, alebo granuli, nieco z nazvu temy.
Pokial viem, glutaman by mal byt OK, vlastne asi aj vyvar z bujonovej kocky. Ale ta sojova omacka... neviem... Obrázok
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Bujón v kocke, glutaman, sójová omáčka

Poslaťod max » Štv 18.09.2008 17:34

V knihe Prirodni medicina pro psy a kocky radi veterinar dochucovat rajcinovou stavou alebo cistym pretlakom a co sa tyka sojovej omacky tak o tej pise tiez ako z jednej moznosti. Konkretne hovori o sojovej omacke Tamari, napr. tato
http://www.biosen.sk/index.php?main_pag ... cts_id=253

Ale bujon alebo glutaman by som nedavala urcite :nie:
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Bujón v kocke, glutaman, sójová omáčka

Poslaťod Amaguk » Štv 18.09.2008 18:01

glutaman moze alergizovat, poznam ludi, co su na neho alregicky
ja osobne ho lubim, ale psovi by som ho nedavala :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Bujón v kocke, glutaman, sójová omáčka

Poslaťod Whip it » Štv 18.09.2008 19:02

glutaman je hlavne karcinogen...ani ja ho nepapam, ked nemusim.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Bujón v kocke, glutaman, sójová omáčka

Poslaťod Amaguk » Štv 18.09.2008 19:27

glutaman je karcinogen???
to pocujem prvy krat...glutaman je prirodna sol, ktora je s vyskytuje v potravinach s vysokym obsahom proteinov, ale j v mnohych rastlinach. v azijskej kuchyni sa povodne ziskaval z morskych rias, ale robi sa aj z inych rastlin
nie ja na nom nic karcinogenne (to by velak cast Azie musela vymierat na rakovinu :no: ), ale pre niektorych ludi je drazdivy
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Bujón v kocke, glutaman, sójová omáčka

Poslaťod Whip it » Štv 18.09.2008 19:30

ja som niekde citala, ze vela Cinanov ma z toho rakovinu zaludka, lebo to cpu vsade, ale neviem, co je na tom pravdy, mozno je to len prehnane. ale ako si pisala, alergie tam su.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Bujón v kocke, glutaman, sójová omáčka

Poslaťod Amaguk » Štv 18.09.2008 19:33

neviem, s tymto som sa este nikde nestretla
ani v Amerike, a ti teda setsakra radi prehanaju a vyrabaju z komara slona :aaa:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Bujón v kocke, glutaman, sójová omáčka

Poslaťod Aris » Štv 18.09.2008 19:34

ja nedávam ani jedno zdá sa mi pre psa nevhodné, ale ked sa mylim opravte ma.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Bujón v kocke, glutaman, sójová omáčka

Poslaťod Whip it » Štv 18.09.2008 19:37

Amaguk, ja sa mozem pokojne aj mylit, za tie slova sa nebijem...mam to z netu, asi tak :smile: ...
Ale zaver je taky, ze by som ani jedno z toho havovi nedala, vsetko z toho je megaslane. (ci uz to ma, alebo nema zly vplyv)
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Bujón v kocke, glutaman, sójová omáčka

Poslaťod Amaguk » Štv 18.09.2008 19:41

ved ani ja sa nebijem, ba rada sa nieco nove dozviem...lebo toto sa do nasich koncin este asi nedonieslo :hi:
no psovi by som to nedavala ani ja, resp. by mi to ani nenapadlo, podobne ako ten bujon z kocky, hoci tiez poznam ludi, co takto zalievaju granule
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Bujón v kocke, glutaman, sójová omáčka

Poslaťod Whip it » Štv 18.09.2008 19:47

ok, tak to berme s rezervou :yes: .asi by ten pes musel mat ostrokyslu den co den, po cely zivot.
Bujony a vsetky tie veci okolo beriem ako chemiu a nemylsim, ze by to pes nejako vyznamne ocenil. Myslim, ze je to nieco ako dat psovi Frolica (dobrovolne a ucelne). A ked je rec o barfe, tak tiez nemyslim, ze by psy narazili v prirode na tieto veci. Ked uz vyvar, tak z normalnej zeleniny.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Bujón v kocke, glutaman, sójová omáčka

Poslaťod Amaguk » Štv 18.09.2008 19:51

u nas sa robi vyvar pre psika tak, ze do vriacej vody hodim kuracie koze, alebo nakrajane brabcove srdcia ci jazyky, ci pecienku (to nechce jest surove), necham 1-2 minuty povarit a odstavim. Oboje mu chuti v pohode :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Bujón v kocke, glutaman, sójová omáčka

Poslaťod Whip it » Štv 18.09.2008 19:55

to je super, tiez si myslim, ze urcite lepsia volba, nez kocky a pod. a pritom to nie su tak drahe polozky :no: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Bujón v kocke, glutaman, sójová omáčka

Poslaťod Mackie » Štv 18.09.2008 21:58

nedavam, myslim, ze samotne maso je dostatocne vonava a chutna motivacia na jedenie
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Bujón v kocke, glutaman, sójová omáčka

Poslaťod Tobin » Pia 19.09.2008 0:40

Amaguk píše:nakrajane brabcove srdcia ci jazyky, ci pecienku (to nechce jest surove),

Predpokladam, ze hovoris o peceni Obrázok
Obrázokhttp://ivanbella.blog.sme.sk/c/68209/Fakty-o-glutamane-sodnom.html
Glutaman je pre ludi OK, citlive zaludky ale vo vacsich pravidelnych mnozstvach dostavaju "cinsky syndrom"(ale co uz neskodi vo velkych mnozstavch? Aj to najzdravsie zaskodi. Napr. pivo... Obrázok)
max píše: Konkretne hovori o sojovej omacke Tamari, napr. tato m http://www.biosen.sk/index.php?main_pag ... cts_id=253

Obrázok "Tradičná japonská sojová omáčka vyrábaná zo sojových bôbov a morskej soli. Za pomoci fermentačnej kultúry - mikroorganizmov Aspergillus oryzae zreje dlhú dobu v drevených kadiach. Má ešte vydatnejšiu chuť než omáčka Shoyu. Tamari sa používa pri príprave zeleniny, polievok, šalátov a tradičných japonských pokrmov. Obsahuje kvalitné aminokyseliny a mikroorganizmy, ktoré sú dôležité pre trávenie." Ale tak sa vyrabaju vsetky sojove omacky.... Preco je prave tato lepsia? Obrázok
Ak nema nikto skusenosti, ja s glutamanom a sojovou omackou teda skusim dochutit psikovi to, co mu velmi nechuti ... hoci odkedy krmim barfom, neviem o nicom takom, co by mu nechutilo... iba snad ked to prezeniem so zeleninou.
Co sa tyka s. omacky, zaujimalo ma predovsetkym, ci niekto vie, ako je to s tym lecitinom, kt. je v sojovych boboch, ako aj s tymi ostatnymi substanciami, co su v soji pre psa zle stravitelne, ci su aj v omacke. Obrázok
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Ďalší

Späť na Doplnky Stravy