Bujón v kocke, glutaman, sójová omáčka

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Bujón v kocke, glutaman, sójová omáčka

Poslaťod Silwuska » Str 18.02.2009 13:29

Uz ked chce niekto silou mocou takto tlacit do psa tekutinu tak spravit vyvar s kosti alebo kozi...nie hnusne umelinove bujony :nie:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Bujón v kocke, glutaman, sójová omáčka

Poslaťod anemika » Uto 19.05.2009 18:45

ja sem tam kupujem psikovi bujon BIO, je bez kontervantov, dostat do v jednej sieti drogerii, je neskodny, aspon tak mi povedal veterinar.
Jedinú lásku, ktorú si môžete kúpiť, je láska psa.
anemika
Big Dog
 
Príspevky: 1030

Re: Bujón v kocke, glutaman, sójová omáčka

Poslaťod Deria » Uto 19.05.2009 20:05

Tak hotovy bujon by som tiez nedala a sojovu omacku uz vobec nie, ved je to strasne slane a nezdrave!
Citala som knihu od vet Gaby Haag "Takto varim mojim psom" a pise, ze domaca polievka, ci kuracia, ci zeleninova je velmi vyzivna pre psov. Niekto dava len zeleninu z polievky a pritom je najdolezitejsi ten vyvar. Psikom, ktori nejedia s oblubou polievky, treba trochu poliat tym vyvarom jeho oblubene zradlo. No a spestruje im zradlo, raz da do neho petrzlen, raz zihlavu, pupavu, mrkvu, potom vajicko ale iba obcas, ryby, vlocky, atd. Potom im pecie keksy: muka celozrnna alebo pol na pol, vajicko, maslo a med. Tie ked robim, musim z dvojitej davky, lebo by psom nic nezostalo, chrumem s nimi. :lol:
Deria
Snoopy
 
Príspevky: 108

Re: Bujón v kocke, glutaman, sójová omáčka

Poslaťod anemika » Uto 19.05.2009 20:19

Deria píše:Tak hotovy bujon by som tiez nedala a sojovu omacku uz vobec nie, ved je to strasne slane a nezdrave!
Citala som knihu od vet Gaby Haag "Takto varim mojim psom" a pise, ze domaca polievka, ci kuracia, ci zeleninova je velmi vyzivna pre psov. Niekto dava len zeleninu z polievky a pritom je najdolezitejsi ten vyvar. Psikom, ktori nejedia s oblubou polievky, treba trochu poliat tym vyvarom jeho oblubene zradlo. No a spestruje im zradlo, raz da do neho petrzlen, raz zihlavu, pupavu, mrkvu, potom vajicko ale iba obcas, ryby, vlocky, atd. Potom im pecie keksy: muka celozrnna alebo pol na pol, vajicko, maslo a med. Tie ked robim, musim z dvojitej davky, lebo by psom nic nezostalo, chrumem s nimi. :lol:



Myslis, ze aj bio bujon je skodlivy?
Jedinú lásku, ktorú si môžete kúpiť, je láska psa.
anemika
Big Dog
 
Príspevky: 1030

Re: Bujón v kocke, glutaman, sójová omáčka

Poslaťod Amaguk » Uto 19.05.2009 20:36

bio by mal v byt pohode, ak nie je velmi slany
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Bujón v kocke, glutaman, sójová omáčka

Poslaťod anemika » Uto 19.05.2009 21:24

Amaguk píše:bio by mal v byt pohode, ak nie je velmi slany



myslim, ze nie. Chutnala som ma chut zeleninovej polievky. Velmi mu chuti.
Jedinú lásku, ktorú si môžete kúpiť, je láska psa.
anemika
Big Dog
 
Príspevky: 1030

Re: Bujón v kocke, glutaman, sójová omáčka

Poslaťod Deria » Uto 19.05.2009 23:43

Ked uz bujon , tak urcite radsej bio, mali by v nom byt zachovane vitaminy.
Na druhej strane, pokial nevaris zo zeleniny bio, resp. z vlastnej zahrady ale iba zo zeleniny chem. postrekovanej ( supermarkety), v ktorych nie je z nutricnych hodnot takmer nic, je lepsie (az na tu sol) varit z bio bujonu.
Deria
Snoopy
 
Príspevky: 108

Predchádzajúci

Späť na Doplnky Stravy