Med

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Med

Poslaťod Nykkyta » Pon 16.03.2009 15:26

JO, tak ako existuje alegia na rastliny z ktorych sa medik robi, na vcelicky - ktore ho nosia na neviem, co vsetko, co obsahuje mad, tak je aj alergia na mad. Ale na to su tu asi ini odbornici.

Alergia na med je potravinova alergia
http://www.pneumoalergo.sk/index.php?op ... &Itemid=11
"Med
- alergia na med sa často vyskytuje u peľových alergikov a osôb alergických na uštipnutie včelou. "

... a bohuzial aj hafani su dnes alergikmi :ua:
Nykkyta
Junior
 
Príspevky: 221
Bydlisko: Blatné

Re: Med

Poslaťod Rauke » Pon 16.03.2009 15:29

to vazne? my sme sa praveze ucili, ze z medu alergie nevznikaju...a ze alergie na rastlinky a peľ s medom nemaju nic spolocne. clovek uz nevie comu verit...

Amaguk,mozes mi napisat co konkretne v mede posobi alergizujuco?
toto som nasla:
Niektorí tvrdia, že med je alergén, ale to len ten dovážaný z Južnej Ameriky, nie náš!)

http://209.85.129.132/search?q=cache:-O ... clnk&gl=sk
:dancing:
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Med

Poslaťod Rauke » Pon 16.03.2009 15:32

alergia na med sa často vyskytuje u peľových alergikov a osôb alergických na uštipnutie včelou. "

Nykyta, toto mi ako argument nestaci, kedze v skole nam tvrdili presny opak. tvrdenie proti tvrdeniu...

naviac znama ma pomerne silnu alergiu takmer na vsetko co kvitne a med v pohode moze... :nwm:
Naposledy upravil Rauke dňa Pon 16.03.2009 15:37, celkovo upravené 2
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Med

Poslaťod pigie » Pon 16.03.2009 15:34

Moj priatel je alergicky na med, ale len agatovy - zo Slovenska (teda skusal len slovensky, dorobeny jeho otcom. Ostatne druhy medu boli OK). Takze nieco na tom bude...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Med

Poslaťod Amaguk » Pon 16.03.2009 15:38

Renique, prekvapuje ma, ze vas ucia nieco ine
odkazov na med ako alergen je plny internet :no:
nie som alergologicka, ani biochemicka ci imunologicka, takze presny mechanizmus vzniku alergickej reakcie ti neviem vysvetlit, ale vzhladom na to, ze med obsahuje aj stopy pelu, tak pricinu zrejme treba hladat tam :no:
tiez sa uvadza, ze alergia na med sa vyskytuje u ludi alregickych na vceli jed
ona, ako kazde alergia aj toto je velmi indivdualne a ak je clovek alergicky na pel, este to neznamena, ze bude alergicky na med a naopak
ale faktom je, ze med sa k alergenom radi
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Med

Poslaťod Rauke » Pon 16.03.2009 15:45

ano a taktiez je tam plno odkazov na to , ze med alergen nie je...

a peľ predsa nie je normalnou zložkou medu, normalne sa tam iste nevyskytuje. ale keby aj, stale je to len alergia na peľ, nie na med!

viem ze nie si alergologicka ci imunologicka, len som chcela odpoved na to ktora zlozka posobi ako alergen, ked si si taka iste ze to alergen je. ale ved v pohode. zistim blizsie a dam vediet ked na nieco pridem...
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Med

Poslaťod Amaguk » Pon 16.03.2009 15:46

ked myslis, vadit sa s tebou o tom nebudem :joint:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Med

Poslaťod Nykkyta » Pon 16.03.2009 16:08

Renique
tiez nie som odbornik. Ale aj mne alergologicka, kedysi vravela, ze mam mad obmedzit, ze je to alergen. Mozno bezny med, kde je kadeco popridavane, netusim.
Mimochodom, odkedy nechodim k alergologicke, tak nemam alergie :lol:
Nykkyta
Junior
 
Príspevky: 221
Bydlisko: Blatné

Re: Med

Poslaťod Nykkyta » Pon 16.03.2009 16:20

Ešte toto je celkom zaujimave:

http://www.idcholding.com/SK/page.mvc/s ... d%E2%80%9C

"Alergia na med je zriedkavá, pretože med je prírodný produkt. Včela je totiž inteligentné zvieratko a pokiaľ sa pri zbere otrávi toxickou látkou neodletí do úľa, ale radšej zahynie. Ak Vás v tomto stave včela náhodou uštipne, tak opuchnutie vás pravdepodobne neminie, aj keď ste doteraz neopúchali. To niektorí z nás prídu pri chrípke do práce a nakazia ostatných. Mali by sme si od včiel zobrať príklad.

Existuje ale nebezpečný med, za ktorý ja osobne považujem med riedený vodou prípadne miešaný med zo zahraničia. V poslednom období je v obchodných reťazcoch v predaji med, ktorého pôvod je viac ako pochybný. Lacnejší napr. čínsky med je miešaný s našim, prípadne s vodou s cieľom dosiahnuť nižšiu cenu. Med z exotických krajín je produkovaný z kvetov na ktoré nie je náš organizmus zvyknutý a môže vyvolať prudké alergie. Navyše je zberaný klasickým spôsobom z plástov divých včiel a pri jeho vytĺkaní z plástov je kontaminovaný časťami tiel lariev a dospelých včiel"

Myslim, že je to odpoveď na niektore otazky.
Nykkyta
Junior
 
Príspevky: 221
Bydlisko: Blatné

Re: Med

Poslaťod Deria » Pon 16.03.2009 22:14

Mojej kamaratky mama je tiez alergicka na med. Aha, mojim vtacikom, tym, ktori su stari alebo chori (lebo to mam vsetko take nechcene a najdene) davam sem-tam vodu, osladenu medom, co mi poradila vet, vraj na krvny obeh a energiu. Ale med mam vzdy doma kvalitny, domaci, zo supermarketov, ten lacny im radsej nedavam.
Deria
Snoopy
 
Príspevky: 108

Re: Med

Poslaťod Rauke » Štv 19.03.2009 10:40

alergia na cisty med neexistuje. ako alergeny mozu posobit, len umelo pridane sladidla, farbiva... a neviem co vsetko...
cisty med je zlozeny len z cukrov:glukoza, fruktoza, sacharoza, dalej z vody a z mineralov. pochybujem ze existuje clovek, kt. je alergicky na cukor, vodu alebo mineraly... takze treba papkat, len "domace medy", nesladene, neochucovane.
inak med kt. po case krystalizuje je kvalitny med, nie ako tie hypermarketove medy, ktore vydrzia tekute neskutocne dlho :ha:
Aj čistý med však nie je vhodný pre ľudí vyčerpaných a preťažených stresom, pre tehotné ženy a pacientov, ktorí trpia nedostatočnosťou srdca či obličiek.

toto ma zarazilo, oblicky a srdce chapem,..srdce-vplyv mineralov,oblicky-spatne vstreb.cukrov. ale preco by med nemohli ludia, kt. su v strese, popr. kt. su tehotni??? :ha: :nwm:

Amaguk
1.nic nebolo alergenom odjakziva, alergie na vsetko mozne sa vyvijali postupne- a aj vyvijaju
2. cisty med nie je alergen ani dnes a nie to este odjakziva... :ahoj:
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Med

Poslaťod Amaguk » Štv 19.03.2009 11:11

heh, chod to tato pekne vysvetlit tym ludom, ktori na ten med alergiu maju, ze vlastne nie su alergicki, lebo nemaju byt na co :pac: :jazyk: :aaa:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Med

Poslaťod pigie » Štv 19.03.2009 11:14

takze treba papkat, len "domace medy", nesladene, neochucovane.
inak med kt. po case krystalizuje je kvalitny med, nie ako tie hypermarketove medy, ktore vydrzia tekute neskutocne dlho :ha:


Spravne, preto moj chlap je alergicky na doma dorabany med jeho otcom, ktory by sa od hanby prepadol, keby tam nieco pridal. :haha: To nebude v tom, skor verim tomu, ze sa tam dostane nejaky pel. Ale zase na agat ako taky - strom a kvety alergicky nie je...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Med

Poslaťod Rauke » Štv 19.03.2009 11:22

Amaguk píše:heh, chod to tato pekne vysvetlit tym ludom, ktori na ten med alergiu maju, ze vlastne nie su alergicki, lebo nemaju byt na co :pac: :jazyk: :aaa:


myslim ze ti ludia v pohode pochopia, ze nie su alergicki na cisty med, ale na pridavky, ktore su v nom. viem ze to chapes aj ty, ale musis posobit ako najmudrejsia,... nedalo by ti, aby si neznegovala to co som ja napisala, hoci dobre vies ze je to pravda. ale v pohode, je mi to fuk...
inac presne taku reakciu som cakala :aaa:

Spravne, preto moj chlap je alergicky na doma dorabany med jeho otcom, ktory by sa od hanby prepadol, keby tam nieco pridal. :haha: To nebude v tom, skor verim tomu, ze sa tam dostane nejaky pel. Ale zase na agat ako taky - strom a kvety alergicky nie je...

pigie, moze to byt aj tym pelom. ale to sa da potvrdit u alergologa
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Med

Poslaťod pigie » Štv 19.03.2009 11:27

Renique píše:pigie, moze to byt aj tym pelom. ale to sa da potvrdit u alergologa


Ved u neho bol a na agat mu alergiu nenasli (teda, pel ako taky u neho vobec nenasli ako alergizujucu vec) :yes: Preto hovorim, ze to je divne. Ale tmave medy moze uplne v pohode. Takze nam otec dava uz len tmave a pohoda.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy