Surové vajce v celku

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod Puk » Uto 29.07.2008 11:28

Nuž, ešte nikdy som sa nedočítal, žeby nejaká psovitá šelma utrpela nejakú vážnu zdravotnú poruch, keď vyplienila povedzme bažantie hniezdo. a že tam to vajce nebolo jedno... Nevedátorčíme náhodou príliš? Len sa pýtam...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod unicorn » Uto 29.07.2008 11:35

ja som sa zas este nedocital, ze by psovite selmy ucelne plienili hniezda pre vajcia.

bavime sa o pravidelnom podavani, t.j. v niektorych pripadoch aj viackrat do tyzdna. je si myslim rozdiel, ked psovita selma vyplieni hniezdo 1x za rok.
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 29.07.2008 14:56

ja osobne som rovnakého názoru, že vlci pravidelne okrem zvery žerú aj ovocie, lesné plody a korienky a tiež vajíčka. určite nie pravidelne, ale žerú aj to, takže ja môjmu dávam 1, max 2 celé surové vajíčka, aj bielok. nemyslím si že to je taký vážny problém vstrebávania. to by mala potom kopa šeliem problém. napr. také líšky, ktoré plienia hniezda pravidelne... je tam rozdiel psovitá a mačkovitá šelma ale nie TAK veľký... takže nerobila by som z toho také haló... :lol:
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod Puk » Uto 29.07.2008 21:18

Unicorn, nie všetko sa dočítaš v knižkách a predsa sa v prírode deje :lol: Fakt si myslím, že pokiaľ je pes normálne zdravý, nemôže mať problém so surovým vajcom, hroznom a dokonca si to nemyslím ani o kúsku čokolády. dokonca si nemyslím ani, žeby mal problém aj s väčším počtom vajec. Akurát vetrať byt by bolo potrebné :ha: Ešte raz opakujem - zdravý a na potraviny nealergický pes (alebo teda pes bez imunitnej reakcii na isté zložky potravy). A ešte na koniec : viacero firiem ako jeden zo zdrojov proteínov používa sušené vajcia. Myslíte že nevedia čo robia?
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod unicorn » Str 30.07.2008 7:06

Puk píše:Unicorn, nie všetko sa dočítaš v knižkách a predsa sa v prírode deje :lol: Fakt si myslím, že pokiaľ je pes normálne zdravý, nemôže mať problém so surovým vajcom, hroznom a dokonca si to nemyslím ani o kúsku čokolády. dokonca si nemyslím ani, žeby mal problém aj s väčším počtom vajec. Akurát vetrať byt by bolo potrebné :ha: Ešte raz opakujem - zdravý a na potraviny nealergický pes (alebo teda pes bez imunitnej reakcii na isté zložky potravy).

sak mne je jasne, ze ked si da jednu kocku cokolady, surove vajco, alebo hrozno tak neumrie. vsetko ked sa s tym neprehana, tak sa s tym organizmus psa vysporiada. tak isto ako sa aj organizmus cloveka vysporiada s mastnym jedlom, ale je vseobecne zname, ze taketo stravovanie ma nepriaznivy vplyv na krvny obeh a cievy. ale aj tu je to len o tom, ze clovek nema pohyb, aby tie tuky spalil. proste nic netreba brat z klapkami na ociach, treba sa na veci vediet pozriet zo sirsej perspektivy. vsetko so vsetkym suvisi. preto treba brat s rezervou aj najnovsie poznatky vedy, ktore velakrat skumaju ucinok jednej veci na druhu vec a vyjde im, ze vysledok je zly, ale neberu do uvahy, ze v reale tam spolu ucinkuje omnoho viac faktorov a tympadom, ten vysledok moze byt dobry. ja si na mnohe veci ohladom stravovania svojho psa vytvaram nazor priebezne, kedze ho nemam este dlho a v mnohych veciach nemam jasno, jeden den si clovek precita toto, druhy den tamto. uz som sa naucil, ze netreba hned slepo robit to, co sa clovek dozvie nove...

Puk píše:A ešte na koniec : viacero firiem ako jeden zo zdrojov proteínov používa sušené vajcia. Myslíte že nevedia čo robia?

susene vajce je nieco ine ako surove vajce, v tom clanku sa vyslovene pisalo, len o surovych vajciach.
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod Tobin » Str 30.07.2008 7:49

Puk píše: nemôže mať problém so surovým vajcom, hroznom a dokonca si to nemyslím ani o kúsku čokolády.
......
viacero firiem ako jeden zo zdrojov proteínov používa sušené vajcia. Myslíte že nevedia čo robia?


V bielku susenych vajec avidin nie je.
Co je "kusok" cokolady?
"Pro 10 kilogramů těžkého psa má 700 gramů mléčné čokolády fatální důsledky. Pro psa o poloviční hmotnosti je smrtelnou dávkou 40 gramů čokolády na vaření, 100 gramů čokolády hořké nebo 250 gramů čokolády mléčné. Vyprázdnění žaludku může pomoci, pokud k němu dojde do 4 hodin od konzumace. První příznaky otravy se projevujují za 6 až 12 hodin." http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2005080023
Čokoláda obsahuje skupinu chemikálii nazvaných metylxantíny. Z toho kofeín a teobromín môžu spôsobiť vážne problémy. Teobromín vyvoláva rôzne reakcie. Ovplyvňuje najmä:
centrálny nervový systém
kardiovaskulárnu sústavu
zvyšuje krvný tlak
spôsobuje zvracanie a nauzeu (zvýšené slinenie a celkový pocit nevoľnosti)
TOXICKÁ DÁVKA: 100-150g/kg
Niektoré psy tolerujú teobromín v čokoláde lepšie ako iné. Závisí to jednak od samotnej veľkosti psa, jeho zdravotného stavu a od čokolády, ktorú skonzumoval. Výskyt tejto neobvyklej látky sa preukázal aj v čaji a kole.
Druh čokolády Obsah teobr. na 1g čokolády
Biela čokoláda 0,009 mg
Mliečna čokoláda 1,5 - 2,2 mg
Horká čokoláda 4,5 - 16 mg
Kakaový prášok 5,3 - 26 mg
Viac o klinickych priznakoch a pomoci http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=4012
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod Puk » Str 30.07.2008 9:52

No vidíš, Unicorn, nakoniec to berieš úplne normálne, so zdravým "sedliackym rozumom" :jop: Jasné, máš úplnú pravdu v tom, že nič sa nemá preháňať a každý extrém nemusí byť to pravé orechové. :ahoj:
Tobin, neboj nič, každý zdravý pes, aj tá čivava, ten kúsok čokolády prežije. A keby som ju mal (čivavu) a tá čokoláda by jej naozaj chutila, neoberal by som ju o toto potešenie. Samozrejme, v primeranej miere...
Často aj preto, že sme takí úzkostliví a veci riešime "vedecky", má dnes toľko našich psov alimentárne a imunologické problémy. Darmo, kedysi bola súčasťou prírodnej selekcie aj potravinová selekcia. Dnes sme si zobrali za svoje, že najmúdrejší je človek (žiaľ, myslí si to aj o selekcii) a aj preto sú dnes v tomto smere psy tam kde sú. Aj preto sa vytešujú výrobcovia krmív a veti nad, prepáčte za výraz, blbosťou majiteľo psov. Aj preto dnes na Slovensku je viac ako 50% podiel v predaji granulovaného krmiva na úrovni hypermarketov, kde výrobná cena kola granúl je 3 koruny. A za 3 koruny dostanem ako surovinu akurát tak piliny... Aj preto sa dozvedáme, že už nie kuracina, už nie obiloviny, už dokonca ani ryža, či ryby. Vraciame sa k bravčovine a zemiakom a všelijakým cipovinám z rastlinnej ríše, ktoré síce uvedené sú, ale často len išli okolo plota fabriky... A keď dnes dáme nášmu psovi kus surového mäsa, tak ten naň prekvapene šteká a nevie čo s ním. Až sem sme to "dopracovali".... Ako skeptik dodávam : zatiaľ...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod Silwuska » Str 30.07.2008 9:54

Zatial..verime, verime :yes:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod unicorn » Str 30.07.2008 9:58

Offtopic: moj pes tiez steka na surove meso, hlavne ked ho porcujem a on sa nevie dockat nejakeho odrezku :lol:
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod Puk » Str 30.07.2008 11:40

Zober ho na chirurgiu, tam je odrezkov bárs koľko... :ha:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod Silwuska » Str 30.07.2008 11:42

Offtopic: :rip: :nechutne: teda...puk...tfuj... :haha:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod Tobin » Štv 31.07.2008 22:36

Puk píše:Tobin, neboj nič, každý zdravý pes, aj tá čivava, ten kúsok čokolády prežije. A keby som ju mal (čivavu) a tá čokoláda by jej naozaj chutila, neoberal by som ju o toto potešenie. Samozrejme, v primeranej miere...

No neviem, neviem. Ta cokolada toxicka fakt je, teda, podla vedy. Ak mas na cokoladu takyto nazor, co povies na obsah temy "Pes a pivo" (bohuzial neviem, ako sa pridava viewtopic). Vraj ked psovi nieco chuti, ako argument to nestaci :oo: Takze dik za ten nazor!!! :winner:, aj ked sa s nim v pripade cokolady nestotoznujem.

Cele surove vajco moj pes znasal super. No, znasal, sliepka zniesla, on ho bez nasledkov spapal. :lol: V utorok som mu po prvy raz dal iba zltko. Kadi riedke, hlieny, uz treti den, boli sme dnes u veta. Mame dietu.
No taxa v tom cert vyznaj... Asi mame naozaj 'sklenikove' psy :plac:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod Leila Tobrok » Pia 01.08.2008 7:35

Tobin píše:Vraj ked psovi nieco chuti, ako argument to nestaci :oo: Takze dik za ten nazor!!! :winner:, aj ked sa s nim v pripade cokolady nestotoznujem.


prečo sa s ním nestotožňuješ? práve že by si sa mal. čokoláda chutí mnohým psom a je, ako ty píšeš, toxická. aj čokoláda je zdravá pre ľudí. aj pivo je zravé pre ľudí. čokoláda je jed pre psov. a pivo? anyway, už som ticho.

ako vieš že hnačky boli z vajíčka? nepožral niečo? tuším, že si len teraz prešiel na varenú stravu, nebude to od toho?
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod Fraga » Pia 01.08.2008 9:10

Naša stará jazvečíčka nemá väčšiu radosť ako ked dostane tabulku čokolady ( mliečnej)... horkú jej nedavam aj ked viem, že aj tu by zmrskla... Nedostava ju pravidelne, ale ak ju zabudnem na deke mam proste smolu :ach: viem že je čokolada toxická, ale len pre niektoré psy a len pre niektorých ľudí, ktorí zomreli presne po zjedení čokolády. Neodporúčam preto "krmiť" (odmenovať) psa čokoládou, ak si nie ste istý tým, či toxická pre vašeho psa či nie. Ja už mám na suke odskúšané, že môže zblajznuť aj dve tabulky 100g a nič sa jej nestane... Druhá suka síce čoko može ale len ked ma chut inak si nevezme a tretia suka a pes mi čoko do papule nedajú :ach: nemajú ju radi... :nwm:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod Rauke » Pia 01.08.2008 9:43

Offtopic: cokolada je toxicka pre vsetky psy uplne rovnako. nejde totiz o alergicku reakciu, alebo cosi podobne, ide o to ze cokolada obsahuje latky teobromin a teofilin, ktore su pre organizmus psa toxicke. rozdiely su len v tom kolko kg ma pes a kolko gramov cokolady zbastil. smrt moze niekedy sposobit uz davka 115mg/kg, obycajne su to davky v rozmedzi 250-500mg/kg zivej hmotnosti. v mliecnej cokolade sa nachadza 1,5mg teobrominu v 1 g cokolady.ak si to vynasobime x100, tak nam vyjde mozna smrtelna davka 150mg teobrominu v100g mliecnej cokolady- to plati pre psa ktory by vazil 1kg- cize po skonzumovani 100g cokolady by mohol uhynut. pes vaziaci 10kg by teda musel zozrat 1000g teda 1 kg. teraz sa vsak bavime o davkach ktore mozu sposobit uhynutie psa.davky ktore sposobuju otravu sa vsak omnoho nizsie.nikdy by som psovi nedala zbastit celu tabulku cokolady, maximalne tak jeden kusocek z tej tabulky.a mimichodom aj caj obsahuje teofilin, takze aj ten moze byt pre psy toxicky.
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy