Koža a srsť

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Koža a srsť

Poslaťod jana232 » Sob 02.10.2010 13:44

Baarbora-Veľké ďakujem,nikto sa stakým asi nestretol.Kamoška si písala s jednou majiteľkou chovateľskej stanice,tá jej poradila,že mu do času nemá dávať stravu s betakaroténom, do 3mesiacov by sa mala farba dostať do pôvodného stavu.Poradila jej čistý Biotín+zinok a kvapky s pupalkovým/až som to napísala spravne,neviem/olejom,na zvýšenie rýchlejšieho vstrebávania biotínu. :ach:
jana232
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 555
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Koža a srsť

Poslaťod diusqqa » Uto 26.10.2010 20:53

Ahojte :ahoj:

potrebujem poradit, mam v DO cca 1 rok staru fenku krizenku pitbulla, ako je mozne vidiet aj na fotkach, je v zlom zdravotnom stave v dosledku zanedbanej nekvalitnej vyzivy. Chcela by som poradit nejake doplnky-vimaniny na srst a kozu. Chcela by som nieco nie najdrahsie, ale hlavne skor na prirodnej baze, nechcem do nej pchat chemikalie :no: Ak mi viete nieco odporucit prosim napiste mi to bud sem do fora, ale SS.
DAKUJEM ... len pre info, pozrite si fotky tyranej fenocky T inky http://zuzana55.rajce.idnes.cz/Tina/ .. takto koncia psi v nespravnych rukach :ua:
diusqqa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 100
Bydlisko: Košice

Re: Koža a srsť

Poslaťod Ellesime » Pon 01.11.2010 20:51

Ja davam na srst Lososovy olej od Brit Care. 1litr za 3sta, pak jeste davam do stravy yrovy zloutek bez bilku - obsahuje avidin a v podstate rusi ucinky zloutku. Jinak nic jineho nedavam a musim rici, ze my mame srst v uzasnem stavu diky temto doplnkum. No a jeste krmim syrovou stravou :)
Ellesime
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1448
Bydlisko: Zlonice

Re: Koža a srsť

Poslaťod jana232 » Str 03.11.2010 14:02

diusqqa píše:Ahojte :ahoj:

potrebujem poradit, mam v DO cca 1 rok staru fenku krizenku pitbulla, ako je mozne vidiet aj na fotkach, je v zlom zdravotnom stave v dosledku zanedbanej nekvalitnej vyzivy. Chcela by som poradit nejake doplnky-vimaniny na srst a kozu. Chcela by som nieco nie najdrahsie, ale hlavne skor na prirodnej baze, nechcem do nej pchat chemikalie :no: Ak mi viete nieco odporucit prosim napiste mi to bud sem do fora, ale SS.
DAKUJEM ... len pre info, pozrite si fotky tyranej fenocky T inky http://zuzana55.rajce.idnes.cz/Tina/ .. takto koncia psi v nespravnych rukach :ua:

Ahoj.Pozerala som fotky,musím sa priznať,vybehli mi slzy.Takých ľudí by táto zem nemala nosiť.Ja dávam lososový olej od Fish4Dog,biotín+zinok od firmy Canina.Ten je dobrý nielen na srsť,ale aj pokožku.Počula som však aj o COLAFITE-prírodný kolagén.Ten je na chrupavky,väzivo,aj srsť.Na kožu asi nie,čo v jej prípade by bolo podľa mňa treba aj to.Držte sa :ahoj:
jana232
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 555
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Koža a srsť

Poslaťod jana232 » Pia 05.11.2010 8:38

Ellesime píše:Ja davam na srst Lososovy olej od Brit Care. 1litr za 3sta, pak jeste davam do stravy yrovy zloutek bez bilku - obsahuje avidin a v podstate rusi ucinky zloutku. Jinak nic jineho nedavam a musim rici, ze my mame srst v uzasnem stavu diky temto doplnkum. No a jeste krmim syrovou stravou :)

Prosím ťa,chcem sa opýtať-dávam môjmu yorkovi lososový olej.Včera som sa tu na fóre dočítala,že môže farbiť srsť,lebo obsahuje karoténne farbivo.Vieš o tom niečo?Ďakujem :smile:
jana232
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 555
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Koža a srsť

Poslaťod hruska » Pon 08.11.2010 11:33

Ja necely mesiac pridavam psici lososovy olej od Fish4Dogs, len preventivne, kedze problemy nemala, len sa mi tazko posudzuje, ci ma srst krajsiu od oleja alebo preto, ze s prichodom zimy hustne. Kazdopadne neuskodi, takze v podavani budem pokracovat, hoci pri plateni gulam ocami nad jeho cenou.

Jani, nemam pocit, ze by farbil srst, ale ja mam rysanu, a na nej to nejak nevidiet.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Koža a srsť

Poslaťod pigie » Pon 08.11.2010 11:35

Ja olej davam do stravy velmi casto a teda mam cierneho psa a naozaj sa mi nezda, zeby farbil srst. Jedine, co mi naozaj vyrazne sfarbovalo srst bola Eukanuba :smile:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Koža a srsť

Poslaťod martinecqaa » Uto 30.11.2010 14:38

Mne sa osvedčilo primiešavanie tuniaka do granúl a ešte vajíčko :no:
martinecqaa
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 43
Bydlisko: Košice

Re: Koža a srsť

Poslaťod angel7 » Sob 11.12.2010 13:44

Ahojte, vedeli by ste mi poradiť nejaké kvalitné granulky na zlepšenie kvality strsti a kože?
Ďakujem za rady :smile:
angel7
Okoloidúci
 
Príspevky: 3
Bydlisko: Martin

Re: Koža a srsť

Poslaťod jana232 » Sob 11.12.2010 15:01

Fish4Dogs,FirstMare pacific,Acana.Ale naozaj dobrý je aj biotin+zinok od fimy Canina-konkrétne Dog Fell gel-dosť rýchlo zlepšuje kvalitu kože a srsti :jop:,taktiež dobrý je aj lososový olej,ten robí hotové zázraky.Až máš však YT,s tým LO pomenej,vraj nie je dobrý ho dávať YT dlhodobo-či je to pravda neviem :nwm: ,ale ten biotin doporučujem-mám to odskúšané
jana232
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 555
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Koža a srsť

Poslaťod Juraj1 » Sob 18.12.2010 8:53

Ahojte, máme YT (krmíme FISH 4 DOGS) a od tej istej firmy dávame lososový olej - pravidelne raz do týždňa a dlhodobo. Cez zimu každý deň dostávajú Plerasan - na podporu imunity (okrem granúl dostávajú celoročne i ovocie, zeleninu, jogurty, syr, občas surové mäso a ako odmeny sušené celé rybičky, raz do mesiaca surový žltok). Zatiaľ žiadny problém a choroba (ani cez zimu) :jupi:
Jediný "problém" býva na vrchnom konci vodítka...
Juraj1
Junior
 
Príspevky: 427

Re: Koža a srsť

Poslaťod ZdenulkaM » Sob 18.12.2010 9:38

mam fenku v do
jej srst na labkach je strasne :plac: :hmm: vdaka množitelom :hmm:
asi byvala zavreta v :kak: ,ale rada by som jej troska pomohla nech to nema take skarede a lepsie si najde domov :jop:
dakujem
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Koža a srsť

Poslaťod jana232 » Sob 18.12.2010 11:26

ZdenulkaM-keby si jej tú srsť skúsila podstrihnúť a začala jej dávať prípravik na srsť,podľa toho aký chceš,však ich je dosť :smile: Odkiaľ ju máš?
jana232
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 555
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Koža a srsť

Poslaťod ZdenulkaM » Sob 18.12.2010 11:51

zatial jej davam len vitminy,,
ok skusim nejaky pripravok na srst.. :no: no ona ma kratku srst/uz ju strihali/takze este viac sa to neda ostrihat.. :no:
mam ju z tulavej labky, :no: banska stiavnica :ha:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Koža a srsť

Poslaťod jana232 » Sob 18.12.2010 13:29

. . .skús ten biotin-ten je naozaj :jop: podporuje rast a kvalitu srsti/mám odskúšané/ a taktiež lososový olej,aj ten som mala,je super.Biotin je dobrý v kombinácii so zinkom.Po týchto prípravkoch sa mu srsť určite upraví a nebude to ani dlho trvať.Ináč-naj . . .výsledky sa však dostavia po 6týždňoch pravidelného užívania.Držím palce :no:
jana232
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 555
Bydlisko: Nová Baňa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy