Switch to full style
Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.
Odoslať odpoveď

Srsť, koža, pigment

Str 19.09.2007 9:49

Ake pripravky mate odskusane na podporu kvality srsti, pigmentáciu a kožu? Ako pomoct psovi k rychlejšej výmene srsti?

Str 19.09.2007 9:56

Pigmentáciu neriesim...maco je cisto cierny...takze skor ta kvalita(lesk a na dotyk)....ja to riesim pridavanim suroveho vajicka raz za cas do jedla...dalej pravidelnym cesanim(ak mu necham dlhsiu srst) no a sprchovanim overenych vyrbkov...pre mna to je orthosan sampon(nie ta pena proti parazitom) s nejakymi bylinkami...krasne voni a hoji to drobne ranky na kozi... :ahoj:

Str 19.09.2007 10:53

aky to ma suvis s doplnkami stravy? mam to presunut?

Str 19.09.2007 10:57

No ved ci niekto pouziva nejake doplnky stravy k tomu aby mal pes lepsiu srst (doplnok moze byt aj to vajco, lebo to je len raz za cas...proste doplnok) nepresuvaj... :ahoj:

Str 19.09.2007 12:43

Presne nepresuvaj. Prostriedkami myslim doplnky vyzivy napr. vitamin H a podobne.... :no:

Str 19.09.2007 19:44

Krasna a jemna srst je ako povedala Silwuska po tom orthosane

Pia 28.09.2007 8:41

Ahojte- ja mam odskusane MrGroom - je to skvele!! srst sa krasne drzi, rychlo vymiena i rastie vo vysokej kvalite http://www.mrgroom.com/products/nutrition/ Je to sice trosku drahsie ale dlho vydrzi.

Pia 28.09.2007 15:17

ja som našla na nete toto, ale nemám to odskúšané:

Canvit® H tbl.
Biotínové tablety na srsť pre psov.

Zloženie: Vitamín B2, biotín, niacínamid, pantotenan vápenatý, zinok.

Dávkovanie: 1 tableta (cca 1 g) na 5 kg ž.hm. psa denne.

Indikácia: Canvit H je špeciálny vitamínový prípravok s vysokým obsahom biotínu (vitamínu H), ktorý spolu so zinkom a ďalšími vitamínmi výrazne podporuje kožný metabolizmus. Podáva sa v období pĺznutia (urýchľuje výmenu srsti), pozitívne ovplyvňuje pigmentáciu kože a srsti. Napomáha pri hojení drobných kožných infekcií, odrenín a raniek. Podporuje keratizačné pr°Cesy kože a kožných útvarov. Pravidelné podávanie prípravku sa doporučuje pre udržanie dokonalého vzhľadu najmä u výstavných zvierat.

Spôsob použitia: tablety sa podávajú zvieratám denne (min. 3 týždne) podľa doporučeného dávkovania priamo z ruky, alebo rozdrvené do krmiva.

Doba použiteľnosti: 18 mesiacov od dátumu výroby.

Spôsob skladovania: pri teplote 15 - 25 °C, na suchom, tmavom mieste v pôvodnom uzavretom obale.

Balenie: 100 g (cca100 tbl.) - plastové obaly, 500 g, 1 kg.

zdroj: http://www.biofaktory.com/sk/produkty.html

Ned 30.09.2007 12:13

Používate niekto tento CANVIT H ???? sa mi to páči

Ned 30.09.2007 12:37

ja to nepoužívam, ale idem si niektoré vitamíny z biofaktoru zakúpiť...a potom uvidím aké účinky bude mať a napíšem.. :smile:

Koža a srsť

Štv 05.06.2008 16:11

ake mate skusenosti s pripravkami na kozu a srst? mne sa zda ze moja fenecka ma velmi suchu kozu a lamavu srst, krmim kvalitnymi granulami a neviem co by jej mohlo chybat... :ua: podavala som jej 2 mesiace Dermanor ale ziadna zmena... skusi mi niekto poradit? hmmm? :no:

Re: koza

Štv 05.06.2008 16:16

Na strst je dobre pridavat do stravy biotin (hoci aj v podobe vajecnych zltkov) a pupalkov alebo borakovy olej. Tiez zinok

Re: koza

Štv 05.06.2008 16:22

Moja bíglica mala predčasom tiež škaredú srsť, a tak som jej vykydla do misky surové vajce a má ju fakt peknú, a aj lesklejšiu a zdravšiu :no:

Re: koza

Štv 05.06.2008 16:25

pisala som ze zltok davam pravidelne, ale neodoslalo mi to, tak este raz :pac: zltok davam malej 2x tyzdenne a ten olej no kde by som ho mohla kupit? nestretla som sa s takym :lol:

Re: koza

Štv 05.06.2008 17:33

Ešte by si mohla uviesť čím konkrétne kŕmiš a ako často a akým šampónom je kúpaná, možno tak skôr prídeme na to v čom je problém... Odčervovaná je pravidelne?
Odoslať odpoveď