Koža a srsť

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Koža a srsť

Poslaťod Baarbora » Pon 02.08.2010 18:35

super, kedze mylncek nemam, spravim sliz :smile:
ten moj hnup nejako nechce vypelichat :nwm:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Koža a srsť

Poslaťod LiENKA » Pon 02.08.2010 23:13

Zornička píše:Chcem sa spytat ci u nas na Slovevensku sa da kupit aj iny lososovy olej ako Kronch ? Napr. brit ?


akurat som nasla iny.. :)
rozmyslam, ze ho objednam http://www.zoohit.sk/shop/psi/specialni ... lsi/167231
LiENKA
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2771
Bydlisko: Trondheim

Re: Koža a srsť

Poslaťod blackcat8885 » Pia 06.08.2010 14:06

Objednala som z netu lososovy olej zn. Hunter,ale neviem ake je davkovanie,nejak z tej anglicky pisanej info nechapem,ang.viem fakt malo poradte mi ako casto a kolko davat vdaka
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce
J.R.Ackerley

www.bernymaxi.weblahko.sk
blackcat8885
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 196

Re: Koža a srsť

Poslaťod taky » Sob 07.08.2010 19:41

Tak my sme mali problém so srsťou pri granulkách obsahujúcich kuracie mäso, takže sme ich nahradili granulkami s lososom a ryžou... Aj napriek tomu však mávala suchú kožu a lupiny... Kúpila som jej šampón s norkovým olejom KW (koncentrát), okúpala ju a lupiny po dvoch umytiach, samozrejme s odstupom mesiaca zmizli... teraz má krásnu lesklú srsť a už chvalabohu nie suchú kožu, pretože predtým sa nám veľmi škrabala a bola z toho nervózna...
Obrázok
taky
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 240
Bydlisko: Nitra

Re: Koža a srsť

Poslaťod Vevinka » Uto 10.08.2010 23:35

Ahojte,som v tejto teme prvy krat :smile:

Moja civka ma nehorazne jemnu srst,nechapem preco, pretoze sa jej o nu nejako extra nestaram (nie ze by som na nu kaslala ale myslim ze robim len bezne kupanie samponom,ale nie nejake eytra doplnky)..sampon mame Pet Expert - Premium Shampoo (chcela som sem vlozit aj fotto ale na google som ho nenasla :plac: )..ale kupujem ho v tescu alebo tak,proste bezne ho vidim v chovproduktoch,stoji do 3€ :jop: ... no chcem sa spytat..chcela som skusit to surove vajce,a chcem sa spytat,to jej ho mozem dat normalne surove len tak do misky?alebo zmiesat s napr. granulami? lebo v tomto som fakt hlupa :pac:
Obrázok
Vevinka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 776
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Koža a srsť

Poslaťod Bad » Štv 12.08.2010 10:40

Vevinka píše:chcela som skusit to surove vajce,a chcem sa spytat,to jej ho mozem dat normalne surove len tak do misky?alebo zmiesat s napr. granulami?

Jenom syrový žloutek a je jedno jak ho podáš. Já ho rozšlehám s mlíkem (můj pes mlíko zvládá v pohodě a miluje) nebo s vývarem nabo přimíchám do jogurtu, tvarohu...
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Koža a srsť

Poslaťod taky » Štv 12.08.2010 14:09

Hej, to som počula, že len žĺtok, bo bielok obsahuje nejaké zlé látky, ale taktiež som tu dakde čítala, že niekto aj rozmrví na prášok škrupinu... Môže pes rozdrvenú škrupinu? Ak áno, na čo?
Obrázok
taky
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 240
Bydlisko: Nitra

Re: Koža a srsť

Poslaťod Bad » Štv 12.08.2010 17:09

taky píše:Môže pes rozdrvenú škrupinu? Ak áno, na čo?

je to zdroj vápníku
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Koža a srsť

Poslaťod taky » Štv 12.08.2010 17:44

Tak nabudúce vyskúšame teda... :no:
Obrázok
taky
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 240
Bydlisko: Nitra

Re: Koža a srsť

Poslaťod Faya » Pon 23.08.2010 21:01

Neviete mi baby (chalani) poradiť kde by sa dal zohnať lososový olej? Je to vraj dobré, na srsť. A urobí psa chlpatejšieho :lol: Poraďte prosím. Ďakujem.
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan

Obrázok

Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Bratislava

Re: Koža a srsť

Poslaťod Haleth » Pon 23.08.2010 21:42

dá sa zohnať aj v Zoodome, ale je neskutočne drahý, ja mám tento http://www.mall.sk/vitaminy-psy/brit-care-salmon-oil-lososovy-olej-1-l :jop:
ale taktiež som počula, že stačí aj obyčajný rozlievaný rybí olej
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Koža a srsť

Poslaťod Peťka » Str 25.08.2010 8:47

Včera sme kúpili ten Canvit H, ja by som mala dávať 5 tabliet denne. Nie je to nejako veľa cpať do psa 5 tabletiek denne? :nwm:
Peťka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 512
Bydlisko: Skalica

Re: Koža a srsť

Poslaťod KatuSh_3 » Sob 28.08.2010 11:22

My teraz používame niečo ako ribí olej dostali sme to od pani veterinárky v striekačkách už to berie asi 2 mesiace srsť aj koža sú už krásne :jop: (mal trošku vysušenú pokožku) taktiež používame BIOTIN primiešavame do granúl aby spapali .. ale máme odskúšaný už aj Gelacan, vita-pastu .. ale najviac sa nám pozdáva ten BIOTIN :no: :ok: ..
Obrázok
KatuSh_3
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502
Bydlisko: Piešťany

Re: Koža a srsť

Poslaťod jana232 » Uto 28.09.2010 11:24

Ahojte.Prosím vás,píšem za známu.Má yorkshirskeho terriera.Na lesk srsti mu začala dávať Gelacan color.Po mesiaci mu začali vlasy na krku trieslovieť,z hlavy mu to prechádza na krk a pomaly od koreňa ďalej Je to psík PP.Včera som s ňou bola,tak si zistila,že to má od morských rias-obsahujú veľa karoténu,čo u YT vedie k zmene sfarbenia.Predtým mal psík krásny modročirny plášť.Kto by vedel o nejakom prípravku,ako získal pôvodnú farbu?Ďakujem
jana232
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 555
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Koža a srsť

Poslaťod Baarbora » Sob 02.10.2010 11:09

podla mna zalezi od veku, ak psik dopsieva, tak u YT je nejaka postupna zmena farby - teda trochu zosvetlovanie v podstate normalne. Ak zmenila srst takto radiklane farbu, je to podla mna zmena nezvartna. Ine je, keby chytila len nejaky nadych inej farby- to karoten moze spravit. Zamerala by som sa na kozmetiku priamo pre YT, urcite by vedeli poradit majitelia YT viewtopic.php?f=3&t=123&start=11865
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy