Cesnak

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Cesnak

Poslaťod Aggro » Štv 01.04.2010 9:55

Tak to sa ospravedlnujem.
Tu je toho vo vsetkych temach tolko popisane, ze mam z tolkych informacii gulas a uz ani neviem, ci som nieco cital tu, alebo v inych zdrojoch :pac:
Kde je vôľa, tam je cesta.
Aggro
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2
Bydlisko: Topánkovo

Re: Cesnak

Poslaťod Amaguk » Štv 01.04.2010 9:56

no jo, mame tu toho naozaj hodne :no: :lol:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Cesnak

Poslaťod marvinka » Pia 02.04.2010 12:58

Mackie píše:a co tak citat pozornejsie? :no:
medvedi cesnak ano


no tak potom mi asi nefunguje tlacidlo hladaj pretoze som nic konkretne nenasla. Ale dakujem za odpoved :ahoj:
marvinka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67
Bydlisko: Senica

Re: Cesnak

Poslaťod Mackie » Pia 02.04.2010 14:02

ono staci si tuto temu precitat, spomina sa v nej :no:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Cesnak

Poslaťod Juraj1 » Pon 05.04.2010 22:17

Ahojte, zaujímavá téma, (dosť pozitíva na cesnak, ale väčšinou na ľudský organizmus). Vzhľadom, že ma tento "doplnok" zaujal, som sa obrátil na viacero veterinárov a väčšinou mi bolo podávanie cesnaku v malom množstve schválené - raz do týždňa, mierne rozpučený, na 3kg menšia štvrtinka stredného strúžika - viac a častejšie nie - možné poškodenie tráviaceho systému a narušenia žaludočnej tekutiny.
Pre zaujímavosť napíšem môj praktizovaný postup:
šteniatka odčervujem pastou podľa doporučenia veterinárov, potom začínam podávať spomínané množstvo cesnaku (moji hafani mi ho samostatne zbodnú z ruky) a každé 3 mesiace dávam vyšetriť extrementy (na všetkých parazitov). Roky nemali žiadneho, preto som nemusel ani odčervovať (s prepáčením znova pridám tento link: http://www.veterina-info.cz/script/arti ... asp?rid=72). Pri deťoch sa môže kontrola extrementu vykonávať i mesačne (ak bude kľud na srdci).
Čo sa týka komárov (osobne rokmi vyskúšaný recept) je užívanie malého hnedého B-komplexu. Začína sa užívať podľa návodu, minimálne tri dni pred návštevou predpokladaného miesta zvýšeného výskytu komárov (toto užívanie sa týka ľudí). Mojim psíkom podávam 1tbl 2x do týždňa. Tento recept je účinný na 95%.
Optimálne dávkovanie cesnaku a B-komplexu pre Vášho psa konzultujte s veterinárom.
Jediný "problém" býva na vrchnom konci vodítka...
Juraj1
Junior
 
Príspevky: 427

Re: Cesnak

Poslaťod Haleth » Ned 19.09.2010 12:25

ja neviem, ale nie vždy je všetko dobré pre človeka dobré aj pre psa :ach:
čítala som väčšinou negatívne ohlasy na cesnak, vo veľkom množstve je jedovatý a v pravidelných aj malých dávkach spôsobuje už spomínanú anémiu...
osobne cesnak neznášam, NIKDY som ho nejedla, ani nemienim a aj predstava, že môjmu psovi bude ťahať z huby cesnak je pre mňa dosť :blee: ak by bolo naozaj vedecky preukázané, že NAOZAJ pomáha a NIJAK neškodí, premohla by som sa, ale v tomto prípade, keď je dáka možnosť životu nebezpečnej situácie, ďakujem neprosím :nie:
nechcem sa nikoho dotknúť, ale asi budem veriť knihám, ak tuto niekoľkým prípadom, kedy MOŽNO mal cesnak také a hentaké účinky, ktoré nie sú preukázateľné :nwm:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Cesnak

Poslaťod pigie » Ned 19.09.2010 12:33

Health - my davame cesnak a krv bola v poriadku :no:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Cesnak

Poslaťod Haleth » Ned 19.09.2010 12:44

Cesnak patrí do rodu Alliaceae (cesnakovité), ktorého zástupci sú pre psov jedovaté až silne jedovaté. Obsahuje N-propyldisulfid, ktorý vytvára v červených krvinkách takzvané "Heinzove telieska", ktoré vedú k praskaniu krvných buniek a tým pri pravidelnom kŕmení k životu nebezpečnej anémii.

mne to stačí :ua:
no to máš asi tak, ako aj nadmerné opaľovanie vedie k rakovine kože, ale to neznamená, že každý tú rakovinu aj dostane, taktiež to ani neznamená, že je tu šanca, že ju nedostanem, tak sa budem opaľovať ostošesť :no:
pre mňa to znamená asi toľko: bez cesnaku pes nezomrie, s cesnakom je tu šanca komplikácií, čiže cesnak ee
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Cesnak

Poslaťod pigie » Ned 19.09.2010 12:48

Sama si si odpovedala, nadmerne opalovanie, nadmerny prijem. Ako vzdy - vsetkeho vela skodi :)
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Cesnak

Poslaťod Mackie » Ned 19.09.2010 13:33

to je asi tak, ako ze hrozno ci cibula je pre psa skodlive, ale musel by toho zjest jednorazovo niekolko kil
nepopieram negativne ucinky "prezratia" sa cesnaku, ale kedze verim aj tym pozitivnym, rozhodla som sa :no:
a psy od cesnaku nesmrdia, z papule im ho necitit, a taktiez clovek smrdi po cesnaku, lebo cesnak sa vylucuje pokozkou.. a ako vieme, psy sa pokozkou nepotia :no:
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Cesnak

Poslaťod lavyrle » Ned 19.09.2010 13:40

Ono, ale ťažko povedať čo už je také množstvo, ktoré škodí :nwm: priznám sa, že kedže viem, že napr.cibuľa, hrozno škodia - nedávam vôbec a nieže dám jednu bobuľu. Niekde som čítala - myslím v knihe o BARFe, že na cesnak existuje xy názorov - sú aj také, aj onaké - no v každom prípade existujú suroviny, ktorými sa dá cesnak nahradiť a preto je vlastne trošku rizikom ho používať. Ja som párkrát dala - vôbec nie pravidelne, skôr ojedinele :nwm:
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Cesnak

Poslaťod MisheliQ » Ned 19.09.2010 13:41

Offtopic: hrozno ma toxicke iba tie semena ale iba vtedy, ak su semena porusene (napr. mixovanim, struhanim), rovnako je to tak aj pri jablku... EDIT: pridávam aj zdroj odkiaľ to mám: http://www.bull-terrier.sk/component/op ... itstart,6/
a tým pri pravidelnom kŕmení k životu nebezpečnej anémii

Mne z toho vyplýva, že ak budem občas dávať cesnak, tak ho životu nebezpečnej anémii neohrozím.
A ako písala Pigie všetkého veľa škodí. Offtopic: Napr. keď tu už bolo spomínane Slnko s opaľovaním, tak slnečné lúče sú dobré na tvorbu vítamínu D
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Cesnak

Poslaťod Mackie » Ned 19.09.2010 13:57

cibula hrozno ok, ide o vitaminy a prvky, ktore sa daju prijat aj inac, ale ako nahradis antiparazitne ucinky cesnaku? cim? (za predpokladu, ze im veris, samozrejme) :no:
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Cesnak

Poslaťod lavyrle » Ned 19.09.2010 14:14

Verím :yes:
No neviem :nwm: základom je podľa mna udržiavanie zdravej črevnej mikroflóry - ja aj preto celej rodine + psovi dávam denne aspon 1 probiotický jogurt. Ak je zdravé črevo, tak si podľa mna vlastne vie poradiť aj s prípadnou infekciou či inými zrúdami - nakoľko vlastne zdravý tráviaci trakt nie je zaujímavým hostiteľom pre tie malé mrchy. No potom existujú aj nejaké homeopatiká.....

ale tak ako som písala, raz za čas cesnak dám. Ale pred pravidelným mám rešpekt - neviem prečo :nwm: inak taká nejaká dávka čo mi rezonuje v hlave je 5g na 1kg váhy psa po dobu 7 dní - tam je myslím cesnak toxický
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Cesnak

Poslaťod Haleth » Ned 19.09.2010 14:16

pigie píše:Sama si si odpovedala, nadmerne opalovanie, nadmerny prijem. Ako vzdy - vsetkeho vela skodi :)


tým pri pravidelnom kŕmení navyše ako môžete presne vedieť, čo je veľa a čo málo ? ja by som povedala, že strúčik denne je veľa :nwm:

Mackie píše:psy od cesnaku nesmrdia, z papule im ho necitit, a taktiez clovek smrdi po cesnaku, lebo cesnak sa vylucuje pokozkou.. a ako vieme, psy sa pokozkou nepotia :no:


no prečítala som si celú tému a ľudia vraveli, že psovi tiahne z huby po cesnaku :nwm: a vážne mi chceš nahovoriť, že človek, keď zje cesnak, tak mu nesmrdí z úst ? :haha:

MisheliQ ale tu sa prezentuje dennodenné podávanie cesnaku ako napomáhanie proti červom, nie občasné :no:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy