Cesnak

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Nyssa » Sob 04.10.2008 11:45

Ale Renique v jednom s tebou súhlasím - tiež som za CHEMICKÉ odčervovanie, aj keď to nedodržiavam každé 3 mesiace, v tomto som nezodpovedná :hi: čiže len tak raz za 4-5 mesiacov a čo sa týka toho koprologického vyšetrenia, napr., pri gardiach ho musíš opakovať 3 x po sebe, práve kvôli ich vývojovému cyklu, preto to takto robím a verím tomu, lebo keď ti 3,4 dni po sebe vyjdu testy negatívne, podľa mňa je to už dosť vierohodné.
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod LadyTrixiKe » Sob 04.10.2008 11:46

odčervujem každých 6 mesiacov tabletami, prípadne ak sa mi zdá byť niečo v neporiadku idem skonrolujem hovienka a podľa toho čo mi poradí vet niekedy odčervím aj mimo toho 6 mesačného odčervovania... je to dobré akurát tak na to aby sa jednorázovo odstránili červy(dospelé) v tele psa lebo už pri prvej vychádzke si nazbiera vajičká červov zo starých výkalov na ktoré narazí
Obrázok
LadyTrixiKe
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Košice

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Rauke » Sob 04.10.2008 11:51

myslim ze odcervenie raz za pol roka urcite nestaci, hlavne ak mas viac psov a hlavne ked su stale vonku, behaju po poliach, lese.... tak ako ten moj...preto odcervujem kazde 3 mesice
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Mackie » Sob 04.10.2008 11:58

tak teraz ste ma zneisteli, vcera som sa chystala preventivne odcervit (kvoli istym moznym priznakom) ale nestihla som nakupit.. cesnak ma aj "liecivy" ucinok na parazity alebo len preventivny pri ich moznom vytvoreni? :nwm:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Amaguk » Sob 04.10.2008 12:00

pri silnom zacerveni je lepsie pouzit normalny odcervovak, cesnak sa dava skor na udrzanie antiparazitneho prostredia, aspon tak som to pochopila z literatury a dalsich zdrojov
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Nyssa » Sob 04.10.2008 12:02

ak už máš podozrenie "že tam možno niečo je" tak ja by som určite už dala tabletky
to Renique: ja ti neviem, mojim psom to zatiaľ stačí a lietaju po poliach a kdekade, len jedna vec je, že nič nezoberú do papule a myslím, že keby boli nejak moc napadnutí parazitmi, tak sa to určite prejaví a opakujem, davam trus na rozbor a nič ešte neukázal, ale hovorím, že som nezodpovedná a tiež sme sa učili, že to máme robiť každé 3 mesiace :smile:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Rauke » Sob 04.10.2008 12:04

Amaguk píše:pri silnom odcerveni je lepsie pouzit normalny odcervovak, cesnak sa dava skor na udrzanie antiparazitneho prostredia, aspon tak som to pochopila z literatury a dalsich zdrojov

mame vlastne rovnaky nazor tak neviem o com to tu potom tocime a o com sa hadame?
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Amaguk » Sob 04.10.2008 12:05

a ja som niekedy tvrdila nieco ine? neviem o tom... :nwm:
okrem toho sa s tebou nehadam, len poukazujem na priaznive ucinky cesnaku a na zbytocnost preventivneho odcervovavania...to je nieco ine, ako pouzitie chemickeho odcervovaku pri skutocnom napadnuti parazitmi :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Nyssa » Sob 04.10.2008 12:07

Renique celý čas je to o tom, že cesnak ako prevencia nie ako liek na psa s parazitmi
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Rauke » Sob 04.10.2008 12:08

Nyssa píše:ak už máš podozrenie "že tam možno niečo je" tak ja by som určite už dala tabletky
to Renique: ja ti neviem, mojim psom to zatiaľ stačí a lietaju po poliach a kdekade, len jedna vec je, že nič nezoberú do papule a myslím, že keby boli nejak moc napadnutí parazitmi, tak sa to určite prejaví a opakujem, davam trus na rozbor a nič ešte neukázal, ale hovorím, že som nezodpovedná a tiež sme sa učili, že to máme robiť každé 3 mesiace :smile:

nyssa nam to pravidelne odcervovanie tlacia do hlavy v jednom kuse.... je to tak isto dolezite ako ockovanie.... a je to jedna z prvych otazok na ktoru by sa mal veto spytat ked k nemu prides s nejakym problemom...
ok mozes mu na to odpovedat ze davas trus pravidelne vysetrovat, ale na to ti isto vacsina vetov povie ze to nemusi byt 1OO%ny vysledokz takeho vysetrenia...
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Cesnak...

Poslaťod Mackie » Sob 04.10.2008 13:13

kamoska veterinarka si berie do labaku hovienka (svojho psa samozrejme) vzdy ked ma na to cas a naladu, takze v takychto podmienkach to nie je problem ustrazit
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Cesnak...

Poslaťod LadyTrixiKe » Sob 04.10.2008 14:10

zviera ktore spasa travu/seno do seba dostava zárodky rôznych malých potvor ktoré sú usadené všade v okolí hovienok infikovaných zvierat a pes tým že žerie ich maso tak ich konzumuje tiež http://www.plenkall.com/pre-domacich-milacikov/pasomnica/ - toto je o cykle pásomnice ale platí to u množstve červov usadzajúcioch sa v tráviacom trakte ...
Obrázok
LadyTrixiKe
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Košice

Re: Cesnak...

Poslaťod Amaguk » Sob 04.10.2008 14:14

prosim ta, to akym masom krmis? Aky je jeho zdroj? Ak krmis len domacim maso, tak je mozne, ze nejaka nakaza parazitmi hrozi (najma u bravcoveho masa, proti pasomnici je dobre maso premrazit) ale maso urcene na bezny konzum je predsa veterinarne kontrolovane :ach:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Cesnak...

Poslaťod Rauke » Sob 04.10.2008 15:00

LadyTrixiKe píše:renique nepoučujem ťa ani v jednom príspevku .... zviera ktore spasa travu/seno do seba dostava zárodky rôznych malých potvor ktoré sú usadené všade v okolí hovienok infikovaných zvierat a pes tým že žerie ich maso tak ich konzumuje tiež http://www.plenkall.com/pre-domacich-milacikov/pasomnica/ - toto je o cykle pásomnice ale platí to u množstve červov usadzajúcioch sa v tráviacom trakte ...


o vyvinovom cykle pasomnice mi pisat naozaj nemusis... :no:
mne to pripadalo ako keby si svojho psa krmila masom zo zvierat ktore si uvovila v lese, a hned im to hadzala... :ha: ked das maso premrazit, alebo povarit, tak sa tie vyvinove stadia parazitov znicia... no a ak davas maso z masiarstva, al.z chovakov kde maju vlastne tiez zvysky z masiarni a bitunkov, tak sa fakt nemusis bat ze by tam boli nejake "zarodky". teda mysliet si ze moj pes ma stale cervy lebo zerie maso je prinajmensom divne... :ahoj:
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Cesnak...

Poslaťod LadyTrixiKe » Sob 04.10.2008 16:08

z kadial sa potom dostávajú do psov a iných zvierat(napr. aj kone musíme odčervovať) červy ? ja som si celý čas myslela že to je tým že ich nejakým spôsobom zožerú ... veď mi to aj tak bolo vysvetlené že psovi stačí aby olízol trávu kde sú zárodky
Obrázok
LadyTrixiKe
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy