Cesnak

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Rauke » Pia 03.10.2008 12:24

Mayaa píše:Renique, veľa tu už odznelo, tak sa nechcem opakovať, ale odporúčanie by som zhrnula takto: čítaj, čítaj, čítaj a neustávaj sa pýtať a hľadať odpovede aj na otázky, o ktorých si myslíš, že ich už máš zodpovedané, a najmä maj stále otvorenú myseľ. :ahoj:
Z knižných publikácií Ti osobitne odporúčam napríklad Léčení zvířat podle bylináře Pavla (Pavel Váňa, Eminent 2004).


tato otazka pre mna uz zodpovedana je a nikto ma nepresvedci, ze cesnak moze 100%ucinkovat...
pre mna to znie ako: " mam bacila tak ho vypalim poldecakom" no proste nikomu to neberiem, cesnak je rovnako ako pre ludi, tak aj pre zvierata isto prospesny, ale urcite by som nim nenahradzala klasicke odcervovanie...
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Amaguk » Pia 03.10.2008 12:24

ako mozez tvrdit ze pravidelne odcervenie nema zmysel?

ja to netvrdim, tvrdia to veterinari
http://www.veterina-info.cz/script/arti ... asp?rid=72 (pre velky uspech to sem davam dnes uz druhy krat :ha: )
preventivne mozes odcervovat kolko chces, pokial ten pes naozaj nema parazity, tak je to uplne zbytocne :no: :no: :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Rauke » Pia 03.10.2008 12:27

Baarbora píše:Renique, v tom pripade dufam, ze odcervis vzdy po tom, ako bol Tvoj pes v kontakte s neodcervenym, inac to Tvoje odcervovanie raz za tri emsiace moc zmysel nebude mat.

no lebo cesnak zmysel ma ze...???
ty davas cesnak po kazdej prechadzke ked sa tvoj pes pohybuje tam kde mohli byt predtym zacervene psy??
btw.a tie 3 mesiace su vypocitane podla vyviniveho cyklu parazitov , ktore na u nas vyskytuju, takze zmysel to ma...
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Rauke » Pia 03.10.2008 12:32

Amaguk píše: preventivne mozes odcervovat kolko chces, pokial ten pes naozaj nema parazity, tak je to uplne zbytocne :no: :no: :no:

samozrejme ze to nema zmysel ked pes nema parazity... ale ako zistis ci ich naozaj ma alebo nema??? spolahnes na labak?? to by som zas nerobila ja... :ahoj:
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Amaguk » Pia 03.10.2008 12:33

tak radsej do neho napchas chemiu... :ach: ale ved rob ako myslis, moj pes to nie je
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Rauke » Pia 03.10.2008 12:39

nie radsej uverim labaku a budem zit v tom, ze moj pes parazity nema hoci ich kludne mat moze. cudujem sa najma preto lebo ty so svojim psom zijes v byte a mam ti tu vypisat, ktore parzity su prenosne z psa na cloveka???
a ano ja dam radsej pre istotu chemiu. moj pes ma zdravy traviaci trakt, takze to odcervenie raz za 3 mesiace je uplne v poho a nie je to az taka strasna chemia...
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod max » Pia 03.10.2008 12:52

Prirodne prostriedky proti odcerveniu
http://www.equito.sk/katalog/action/pro ... /285.xhtml

a tu mame nieco pre psov http://www.mojmilacik.sk/cesnakove-tablety

a zase nieco o cesnaku
"Cesnak (allium sativum) - ma všeobecne známe antiseptické účinky, čistí krv, uvoľňuje kŕče a stimuluje psychiku. Je antibiotické vlastnosti objavil Louis Pasteur. O cesnaku dnes vieme, že účinne zabraňuje rastu a roznožovaniu baktérii, chráni pečeň pred nežiadujúcimi účinkami liekov a toxínov, zabíja parazity, červy, huby a plesne. Chráni bunky proti škodlivým účinkom voľných radikálov, podporuje trávenie aj funkciu pečene a žlčníka. Cesnak je preto nenahraditeľným prostriedkom v prevencii chorôb. Okrem toho je liečivou rastlinou, ktorá ma výrazné a výborne stimulujúce účinky na imunitnú sústavu."
http://www.odborniknadetoxikaciu.sk/ind ... &Itemid=26
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Whip it » Pia 03.10.2008 18:46

Offtopic: Cesnak sa dava aj ludom, ked maju hlisty a podobne zvieratka. A pomaha to.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Nyssa » Pia 03.10.2008 18:50

Offtopic: keď som bola malá, bola som práve u babky a ochorela som. urobila mi niečo ako cesnakovú polievku s mliekom, ako sajgon to bol neskutočný, ale zabralo to, takže asi na tom niečo pravdy bude :yes: ja tomu napríklad verím a Megici chutí neskutočne cesnaková pomazánka - domáca s veľa cesnakom, ale ona zbožňuje aj chren - ten vo fľaštičke z obchodu :pac:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod max » Pia 03.10.2008 18:52

Renique a ty jedavas cesnak? Ked uz tu pises o tom, ze nema ziadne ucinky...
A co takto si v google scholar pohladat odborne studie o cesnaku? Je ich tam teda hodne. Ak teda chces byt "vedeckejsia"
tu jeden uryvok z vyskumu - INHIBIČNÝ ÚČINOK RASTLINNÝCH MACERÁTOV NA FYTOPATOGÉNNE BAKTÉRIE FRANTIŠEK GAGO, MARTIN PAJTINKA, EVA ŰRGEOVÁ Katedra biotechnológií, Fakulta prírodných vied Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave, Nám. J. Herdu 2, 917 01 Trnava

"Cesnak (Allium sativum) obsahuje viac ako 33 síru obsahujúcich látok, ako napr. allicín, alliín, ajoén, alylpropyldisulfid, dialyltrisulfid, s-alylcysteín, vinylditiín, S-alylmerkaptocysteín (KEMPER, 2000; DIDRY a kol., 1987). Surové extrakty inhibujú rast G- baktérií Escherichia coli, Proteus spp, Salmonella, Serratia, Citrobacter, Enterobacter, Pseudomonas, Klebsiella a G+ baktérií Staphylococcus aureus, Streptococcus pneumoniae, Streptococcus sanguis, Streptococcus skupiny A, Bacillus anthracis baktérií. Extrakty zo starších rastlín inhibovali rast Helicobacter pylori (SIVAM, 2001, KEMPER, 2000). Ajoén inhiboval rast Bacillus cereus, Bacillus subtilis, Mycobacterium smegmatis, Streptomyces griseus, Staphylococcus aureus, Lactobacillus plantarum, Escherichia coli, Klebsiella pneumoniae, a Xanthomonas maltophilia. Inhiboval tiež rast kvasiniek. Pri Salmonella typhimurium allicín rušil syntézu RNA. Cesnak inhiboval rast 20 rôznych kmeňov Mycobacterium avium intracellulare izolovaných od HIV pozitívnych i negatívnych pacientov. Vodné extrakty a cesnakové oleje vykazovali aktivitu proti druhom Microsporum canis, M. gypseum, M. audouinii, Trichophyton rubrum, T.mentagrophytes, T. violaceum, T. simii, T. verrucosum, T. erinacei a Epidermophyton floccosum, rovnako ako aj proti kvasinkám rodov Candida, Cryptococcus, Rhodotorula,Torulopsis a Trichosporum. Allicín inhiboval rast Candida albicans, Cryptococcus, Trichophyton, Histoplasma capsulatum a Cryptococcus neoformans. Dialyltrisulfid inhiboval rast C. neoformans a ajoén inhiboval rast Aspergillus niger a Candida albicans (KEMPER, 2000)."
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Cathie » Pia 03.10.2008 20:16

Amaguk, pekny clanok (ten co si sem davala nan link).. rozumne napisane, na zamyslenie. Asi si ho precitam este parkrat, aby som skusila, co mi na tuto logicku teoriu povie veterinar :lol: Nie som za zbytocne pouzivanie chemie, cesnak sa mi zda ako ovela lepsie riesenie..
Zvlastne kolko "najlepsich najspravnejsich a overenych" veci vladne svetom.. :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Rauke » Sob 04.10.2008 10:04

Puk, prepac ze tu citujem tvoj prispevok z uplne inej temy ale z duse si mi prehovoril v tychto vetach:

Casey, veď presne o tom to je. Píšeš, že dávaš cesnak... Ale najnovšie výskumy ukazujú, že cesnak je pre psa jedovatý! :heh: Popozeraj nejakú novú literatúru, nájdeš. A pritom sa cesnak pre psa odporúča dávať už pekných pár desaťročí a ja nepoznám jediný prípad, žeby pes na cesnak umrel. :no: Niekde inde som napísal, že dnes sa zdôvodní čokoľvek. My moc vedátorčíme a často si vytvárame názory nie na základe toho, čo vidíme konkrétne, ale čo nám "niekto" zdôvodní. Je mi jasné, že našim psom chceme dobre, ale niekedy to fakt preháňame. Tie mýty a fámy mi pripadajú niekdy až pritiahnuté za vlasy a ako tu už niekto vyššie povedal, o psov sa staráme viac, ako sami o seba. Tak to máš so zloženiami krmiva, konzervantami, s kŕmením surového, či vareného, s takými, či hentakými doplnkami. Človek si pre svoj kľud zdôvodní sám sebe všetko.A pravda je niekde inde... Alebo uprostred :smile: :ahoj:
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod max » Sob 04.10.2008 10:19

Mne staci snad len to, ze ten cesnak sa naozaj uz oddavna pouziva ako "liek"...
Ked uz si teda hodila taky prispevok, prosim ta hod nejaku studiu o tom ako je cesnak pre psa jedovaty :ahoj:
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Nyssa » Sob 04.10.2008 10:27

Renique kopíruješ tu pukov príspevok, ale všimla si si, že sám napísal, že síce takéto sú nové výskumy, ale nevie o žiadnom psovi, ktorý by na ten cesnak pošiel?
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Varená strava: základné pravidlá

Poslaťod Rauke » Sob 04.10.2008 11:29

max píše:Mne staci snad len to, ze ten cesnak sa naozaj uz oddavna pouziva ako "liek"...
Ked uz si teda hodila taky prispevok, prosim ta hod nejaku studiu o tom ako je cesnak pre psa jedovaty

v zivote som nepovedala ze cesnak je jedovaty, len tvrdim ze ked ho chces pouzivat ako odcervovadlo,tak si nemozes byt isty jeho ucinkom... v zivote som nepovedaa ze cesnak je jedovaty tak neviem preco prekrucas...
chcela som len zvyraznit tie pukove vety, ktore som aj zvyraznila hrubym pismom, nechcela som to vytrhnut z kontextu, lebo neznasam ked to niekto robi...

Nyssa píše:Renique kopíruješ tu pukov príspevok, ale všimla si si, že sám napísal, že síce takéto sú nové výskumy, ale nevie o žiadnom psovi, ktorý by na ten cesnak pošiel?

nyssa, fakt som tu nechcela zvyraznit to pisal puk o cesnaku , ale len to co som zvyraznila hrubym pismom, len som to nechcely vytrhnut z kontextu

to je ti divne preco kazde 3 mesiace??? je to klasicky odcervovaci program a je to vypocitane podla vyvinoveho cyklu parazitov, ktore sa u nas vyskytutju, hoci niektori tvrdia ze to nema vyznam ja zas tvrdim ze nema vyznam odcervovat cesnakom...
ako pridavok do jedla v pohode... ale ako odcervocadlo... :nie:
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy