Kvasnice / droždie

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod max » Str 02.04.2008 19:15

pisala ze v hrozienkach a hrozne je bor a ten je potrebny pre vstrebavanie vapnika ak som to spravne pochopila...
a figy su vraj dobre ako zdroj energie, proti rakovine, bakteriam a parazitom
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod Amaguk » Str 02.04.2008 19:18

max píše:Ja obcas davam kvasnice a pripravujem ich podla toho receptu co mala sehnerova v knihe...volame to kvasnicova pomazanka
Recept - na trosku oleji oprazime cibulku, (nemusi byt) potom sa pridaju kvasnice troskuvody alebo mlieka a nakoniec tri vajicka

anooo, to je mnamka! ja este pridavam zeleny petrzlen - milujem! :jop:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod zuzupes » Štv 03.04.2008 6:03

Jej, super, dakujem Vam, uz som zas ocosi mudrejsia :jop:
tak teda cibulku budeme davat, a v zelovoci okamzite kupim dnes figy urcite jej budu chutit - ja figy nemusim :nie:
a bude to celkom dobra odmenka pri vycviku :heh:
este cosi zaujmave ste sa dozvedeli?
bullterriér je najúžasnejší psík na svete!
http://www.kralovstvobulterierov.jex.cz
zuzupes
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 129
Bydlisko: Trenčín

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod Silwuska » Štv 03.04.2008 7:34

Ja som sa dozvedela zaujmave to ze ked sa robi ta pomazanka kvasnicova tak to neeeeeeeskutone smudiiii :lol:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod Amaguk » Štv 03.04.2008 7:38

zuzupes píše:tak teda cibulku budeme davat, a v zelovoci okamzite kupim dnes figy urcite jej budu chutit

nas figy nechcel :ua:
ale zato prdlavymi datlami sa naladoval :pac: :yes: :lol:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod Amaguk » Štv 03.04.2008 7:39

Silwuska píše:Ja som sa dozvedela zaujmave to ze ked sa robi ta pomazanka kvasnicova tak to neeeeeeeskutone smudiiii :lol:

smrdi ja das :rip:
ale je to dobre
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod Silwuska » Štv 03.04.2008 7:43

No ved to ze je to vyborne...ja si na to pametam este zo skolky...chuti to superne, ale ten smrad to by jeden pad :heh: ...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod Fraga » Štv 03.04.2008 7:52

Presne smrdí ale je to dobre...oco len fujka, ale ked on robí hríby čo sa ja z toho idem :blee: a to ich ani nejem len zo smradu tak to je dobre.... :heh:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod Bruty » Štv 03.04.2008 8:32

Nuz drozdova pomazanka je fajnova aj ked smrdi,ale mojmu psovi to asi vonia,pretoze Bleck hned chodi za mnou,ked to kuchtim....No a potom mu aj nieco ostane :heh: :heh: :heh:
Bruty
Snoopy
 
Príspevky: 115

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod Ivanka.P » Štv 03.04.2008 10:13

Už ako decko som vedela, že sú kvasnice zdravé. Doteraz ich nemusím :lol: Ale Rituša ich zjedla. Normálne som kocku rozkrojila na štvrtiny a budem jej to dávať 2x za týždeň. :jop:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod max » Štv 03.04.2008 12:32

Ja kvasnice mozem, zato som neznasala ked nam mama davala pangamin. So sestrou sme ho potakomky davali do kvetinacou :lol:
odvtedy sa dari u nas kvetom :lol:
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod zuzupes » Štv 03.04.2008 14:20

No ja by som veru drožďovú pomazánku neziedla ani za svet! Obrázok

No Pallas moooooooooc chutila :jop:
bullterriér je najúžasnejší psík na svete!
http://www.kralovstvobulterierov.jex.cz
zuzupes
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 129
Bydlisko: Trenčín

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod Bibiana » Štv 03.04.2008 14:26

No teda, keď vidím, aká je smradlafka vychvalovaná, tak ju tuším aj ja zajtra pripravím :lol:
Čo sa týka Pangaminu, dávam ho od októbra (dva mesiace papá a mesiac voľno- to má zas Áčko, kvôli koži), okrem toho, že mi oco nadáva, že zje ako slon a stále chodí hladný, má krásnu srsť a minimalizuje sa počet vriedkov na papulke. Hoci Sehnerka fakt povedala, že je to slabý odvar, nie je na škodu :smile:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod sybil » Pia 04.04.2008 9:46

zuzupes píše::yes: aj ja som robila tuto pomazžnku Pallas. MOOOOOOC jej chutila. NO namiesto cibule som dala cesnak, ževraj cibuľa je toxická pre psov. Neviem či to je naozaj tak, vlastne nik to nevie vskutočnosti. Vravela to MVDR. Mullerová že radšej tiež cibuľu nedáva. To je ako s hroznom, tvrdí sa že škodí, nie je to ani potvrdené ani vyvrátené a tak ho tiež veľa ľudí nedáva psíkom. Ešteže ľuďom hrozno neškodí :lol:

Napíšte čosik zaujímavé z prednážky, prosím :ahoj:

tú pomazánku lúbim aj ja :lol: a s tým hroznom je to pravda? ja mám na záhrade vinič a psíská pokiaľ dočiahnu,potiaľ ho oberajú :oo:
sybil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod zuzupes » Pia 04.04.2008 16:21

To by som aj ja rada vedela ako to je s hroznom. Ale ževraj to nieje potvrdené. Tak neviem, naša Pallas tiež oberá všetko ovocie na záhrade, dokonca, za čo ju vždy hrešíme, požiera na chalupe opadané slivky aj s kôstkami - ale našťastie sa ešte nič nestalo. Myslíte že to je nebezpečné. Snažíme sa vždy všetky vyzbierať, ale ona je potvorka, nájde aj tak.
bullterriér je najúžasnejší psík na svete!
http://www.kralovstvobulterierov.jex.cz
zuzupes
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 129
Bydlisko: Trenčín

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy