Kvasnice / droždie

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod monika.o » Str 15.09.2010 13:31

Pozerala som si stránku o pangamíne a zaujal ma ALGAMIN http://pangamin.cz/skpok/algamin.php obsahuje Chlorellu
kedže má Tob problém s ňufákom(akoby mu vypadal pigment)pridávala som mu do stravy :
Pangamín Bifi Plus s obsahom púpalkového oleja http://pangamin.cz/skpok/bifi-plus.php
a
Canvit H50 Plus,ktorý by mal obsahovať Chlorellu http://www.mojmilacik.sk/canvit-h-50-plus

Pangamín nám už pred nejakým časom došiel,dostával len Canvit.

Chcela by som dávať opäť pangamín,rozmýšľam nad tým Algamínom,len by ma zaujímalo,či náhodou neviete,či sa to môže skombinovať s Canvitom,kedže oba obsahujú Chlorellu? :nwm:
dostáva 1,5 tablety Canvitu a 2 tablety Pangamínu.
avatar : by Diandra ,
http://www.moncanes.weebly.com
monika.o
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod feherkocos » Str 13.07.2011 13:46

Přidám svou zkušenost - Pangamin u nás v Čechách vyrábí p. Sajvera www.rapeto.cz (je u nás známá i značka Pargavit, která na dlouholetých zkušenostech p. Sajvery parazituje), dlouhou dobu nás zásoboval zdarma, má od nás štěňátko :no: Po čase jsem hledala alternativu, nechtěla jsem ho "otravovat"...
Pangamin, které vyrábí firma Rapeto je složením naprosto totožný jako pivovarské kvasnice zde: www.pivovarske-kvasnice.cz Samozřejmě tyto pivovarské kvasnice jsou základ a neobsahují dodávané látky - pupalku apod., které se do pilulek Pangaminu přidávají...
Sušené pivovarské kvasnice jsou dodávány pro výrobu Pangaminu v potravinářské kvalitě - rozdíl je ve způsobu sušení: ve spreyové nebo válcové sušárně. Pro Rapeto se suší v potravinářské spreyové (mlékárenské) sušárně, kde sušárna musí splňovat velmi přísné podmínky pro styk s potravinami. Ve druhé sušárně, válcové, je samozřejmě také velmi hlídána čistota, ale nemusí být všechny atesty (někdy až přehnaně přísné), proto se zde suší kvasnice pro krmné účely. Náklady na tento způsob sušení jsou nižší, proto cena je u krmných pivovarských kvasnic zdaleka nižší. Odtud jsou dodávané kvasnice sypké, jako hrubá mouka. Nejsou granulované.
Vzhledem k tomu, že pivovarské kvasnice (na rozdíl od pekárenských) v podstatě nemohou uškodit, spolu s dalšími doplňlky je přidávám do každé denní krmné dávky (krmíme syrovou stravou, dávkuji pro psa s 50ti kg celou vrchovatou polévkovou lžíci). Pivovarské kvasnice přidáváme i štěňátkům již od doby prvních příkrmů. Protože obsahují vitaminy rozpustné ve vodě, eventuelní přebytek odejde z těla psa s močí. Pivovarské kvasnice mají mimo zdraví prospěšných účinků mají i ochranné repelentní účinky- naši psi nejsou náchylní k napadení klíšťaty. Kupuji vždy velké balení 25 kg, ale musí se do spotřebovat do 1 roka. Posílala jsem kamarádce do Švédska, která měla problémy s srstí u fenky puli po porodu a jiné do Maďarska pro štěňátka i dospělé komondory.
feherkocos
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod Haleth » Uto 03.01.2012 21:40

Tak ako teda ? Obyčajné pekárske droždie nie je vhodné pre psov ? Škodí alebo nie ? A to dávkovanie ?
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod skocka » Štv 05.01.2012 16:20

velmi zaujimava tema, nenapadlo by mi davat to psom ale asi to vyskusam, pangamin si pamatam, este ako decko som to brala, asi som divna ale mne to chutilo a vonalo :lol: tak to skusim dat aj mojim dvom ''selmam'' mozno to zjedia aj tak ciste bez maskovania, ktore u nas nikdy nezaberie, pretoze hovienka su najlepsi pamlsok na prechadzke :kak:
skocka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 164
Bydlisko: Kosice

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod meridia » Štv 05.01.2012 19:39

Taky dávám normální droždí na vaření,problémy jsem nezaznamenala..
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod Haleth » Štv 05.01.2012 19:43

meridia píše:Taky dávám normální droždí na vaření,problémy jsem nezaznamenala..

A aké dávky ? Na koľko kg koľko gramov alebo akú časť tej kocky ?
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod meridia » Štv 05.01.2012 20:23

Mám NO..ta kostka má 42gr(nevim zda u vás máte stejné balení :ach: ) a mám to tak na 4-5krát.Normálně to přihodim do žrádla,jen dávám pozor aby to žrádlo(když třeba vařim rýži nebo kolínka ) bylo už úplně vychladlé,jinak by to droždí začlo kvasit,což by nebylo dobré..
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod Haleth » Štv 05.01.2012 20:40

Sú to také kocky (42 g) a keďže je tam aj český názov, tak asi máte o isté. A dávaš to každý deň ?
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod Bad » Pia 06.01.2012 7:47

Offtopic:
meridia píše:Taky dávám normální droždí na vaření,problémy jsem nezaznamenala..

Já si taky ráda už odmala smlsnu na droždí na vaření a problémy jsem vždy zaznamenala.... :hi: :joint:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5692

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod hruska » Pia 06.01.2012 9:50

Pekárenské droždie nie je totožné s pivovarskými kvasnicami! Droždie sa nehodí na priamu konzumáciu, pretože ide o živé aktívne kvasnice, ktoré sa po požití začnú v tráviacom ústrojenstve množiť. Pekárenské droždie oberá organizmus o vitamín B, spôsobuje nadúvanie a kruté zažívacie problémy.

zdroj http://www.kulturistika.sk/pages/suplem ... asnice.htm uplne dole
Pangamin davam, drozdie som chcela, ale teraz neviem.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod Haleth » Pia 06.01.2012 11:40

Ach jaj... Ja som chcela dávať obyčajné droždie... Sh*t !
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod hruska » Pia 06.01.2012 11:43

Chcelo by to najst viac zdrojov potvrdzujucich toto tvrdenie, na net da ktokolvek cokolvek. Skusim vecer cosi najst.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod meridia » Pia 06.01.2012 11:47

Haleth píše:Sú to také kocky (42 g) a keďže je tam aj český názov, tak asi máte o isté. A dávaš to každý deň ?

Dávám to jak se mi povede..myslim,že nijak škodlivé to být nemůže,ony třeba granule taky kvasí v žaludku :no: ..celou kostku bych jí asi nedala,ale kousek..proč ne..fakt nemá žádný problém,dokonce ani neprdí :ha:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod Haleth » Pia 06.01.2012 11:50

Tak teraz vážne neviem. Pretože posledné, čo potrebujem je, aby psica došla o vitamín B
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod meridia » Pia 06.01.2012 12:50

Já taky nevim..ale stejnak jí dávám zcela nezávisle na téhle informaci občas B komplex..když mě to napadne teda :joint:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy