Kvasnice / droždie

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Kvasnice / droždie

Poslaťod Ivanka.P » Str 02.04.2008 13:05

Napadlo vás to dávať niekedy psom? Ja viem že je to zdravé určite, asi to aj nadúva :lol: .

Keďže pomaly vypúšťame granule a chcem mäsovú stravu nejako obohatiť dávam psovi všetko možné. Nemám problém či niečo chce alebo nechce - zožerie všetko. Dnes som kúpila kocku, tak jej skúsim z toho štipku odlomiť.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod sybil » Str 02.04.2008 13:10

príležitostne to dávam aj ja,teda veľkým psom,bulteriérom,bordodoge,zvlášť ked žerú výkaly,asi im chýba Bvitamín,lebo kvasnice zaberú
sybil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod Fraga » Str 02.04.2008 13:26

tak minimálne im to dobre smrdí či voní? :ach: :no: ale jasne su tam tiež vit ale nedávame... zatial sme teda neskúšali...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod zuzupes » Str 02.04.2008 16:37

Kvasnice sú veľmi zdravé, dokonca že neuškodia ani keď sa každý deň pridávajú do žrádla, ale že ak sa dávajú každý deň, malo by sa primiešať do žrádla troška kalciového prášku, kvôli rovnováhe kalcia a fosforu. Ja ich dávam tak raz dvakrát do týždňa. Zatiaľ nepoznám psa, ktorému by nechutili. Vpoho stačí aj pangamín. Dokonca som videla v lekárni aj pangamín s púpalkov - perfektná kombinácia. A ešte som čítala že kvasnice a cesnak sú prírodné odpudzovače parazitov vonkajších. Dávam pravidelne a ešte sme ani raz nemali kliešťa alebo blšky. Ale neviem či vďaka tomu.
Takže KVASNICE :jop:
bullterriér je najúžasnejší psík na svete!
http://www.kralovstvobulterierov.jex.cz
zuzupes
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 129
Bydlisko: Trenčín

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod Lucifer » Str 02.04.2008 17:00

Jeeeho...Ja som ich akurat dnes kupila psom prvykrat :no: Na tej prednaske v Prahe - pani Sehnerovej nam hovorila, ze Pangamin je oproti kvasniciam slaby odvar, aj ked ho tiez spominala vo svojej knihe. Davala nam aj nejaky recept na upravu kvasnic...Lucik hod ho sem prosim... :aaa: Inac Zuzi...Ty tie kvasnice davas iba tak ako ich rozbalis, alebo mas tiez nejaky specialny receptik? :jop:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod max » Str 02.04.2008 17:31

Ja obcas davam kvasnice a pripravujem ich podla toho receptu co mala sehnerova v knihe...volame to kvasnicova pomazanka
Recept - na trosku oleji oprazime cibulku, (nemusi byt) potom sa pridaju kvasnice troskuvody alebo mlieka a nakoniec tri vajicka
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod Lucifer » Str 02.04.2008 18:03

Vidis Max... :pac: Ja som tu knihu precitala odpredu aj odzadu a tento skvely recept som si nezapamatala...Ach jaaaj! Kazdopadne dakujem velmi pekne a dnes im to takto pripravim :jop:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod zuzupes » Str 02.04.2008 18:06

:yes: aj ja som robila tuto pomazžnku Pallas. MOOOOOOC jej chutila. NO namiesto cibule som dala cesnak, ževraj cibuľa je toxická pre psov. Neviem či to je naozaj tak, vlastne nik to nevie vskutočnosti. Vravela to MVDR. Mullerová že radšej tiež cibuľu nedáva. To je ako s hroznom, tvrdí sa že škodí, nie je to ani potvrdené ani vyvrátené a tak ho tiež veľa ľudí nedáva psíkom. Ešteže ľuďom hrozno neškodí :lol:

Napíšte čosik zaujímavé z prednážky, prosím :ahoj:
bullterriér je najúžasnejší psík na svete!
http://www.kralovstvobulterierov.jex.cz
zuzupes
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 129
Bydlisko: Trenčín

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod Lucifer » Str 02.04.2008 18:22

No tak Ti rovno napisem z tej prednasky k tej cibule. :lol: Sehnerova ju spominala a tvrdila, ze pes by musel zozrat denne 3kg cibule, aby sa otravil :no:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod Fraga » Str 02.04.2008 18:39

max píše:Ja obcas davam kvasnice a pripravujem ich podla toho receptu co mala sehnerova v knihe...volame to kvasnicova pomazanka
Recept - na trosku oleji oprazime cibulku, (nemusi byt) potom sa pridaju kvasnice troskuvody alebo mlieka a nakoniec tri vajicka

Tak ja si ju pamatať nemusím, dokonca ani teta Sehnerová mi to nemusela povedať,jedávame ju od mala...mamča ju robí vynikajúúúúúcu, takže by som sa čudovala, keby nechutila aj havom.... :jop:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod Lucifer » Str 02.04.2008 18:41

Daj adresu miesta pripravy a cakaj dupotajuci dav :haha:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod lucik » Str 02.04.2008 18:47

Lucif, o kvasniciach mam popisane len to, co si napisala ty, recept na upravu nemam..
podla p.Sehnerovej ani hrozno neskodi, dokonca hrozienka odporucala ako zdroj cohosi (ked ja som nestihala pisat vsetko :ua: )
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5961
Bydlisko: Piešťany

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod Fraga » Str 02.04.2008 18:50

Baby diktafón nič? :no: ale ne... hroznienka ako aké sušene? :oo: počula som že tie eee ee...ale ovocie zo záhrady hrozno ano a to si dávajú s nami pravidelne každé leto...ak nedam vyštekavajú... :pac: Lucif hihi takú dobrotu no nefim či sa podelím :lol:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod max » Str 02.04.2008 19:01

Fraga píše:Tak ja si ju pamatať nemusím, dokonca ani teta Sehnerová mi to nemusela povedať,jedávame ju od mala...mamča ju robí vynikajúúúúúcu, takže by som sa čudovala, keby nechutila aj havom.... :jop:



Tak, tak mi sme ju tiez jedavali od mala a je to vynikajuca pochutka :lol:
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod Lucifer » Str 02.04.2008 19:05

Fraga píše:hroznienka ako aké sušene? :oo: počula som že tie eee ee...ale ovocie zo záhrady hrozno ano a to si dávajú s nami pravidelne každé leto...ak nedam vyštekavajú... :pac: Lucif hihi takú dobrotu no nefim či sa podelím :lol:


Praveze hovorila, ze aj susene hrozienka a dalsia uzasna vec pre psov su zevraj figy...Lucik vsak pomoz... :aplause: Co je v nich? No nic baby, dohodla som sa s p. Sehnerovou na seminari, ze jej napisem mail s otazkami a my jej zase mame zohnat nejaku nikde "nezohnatelnu" knihu o Tisovi :oo: Takze ak Vas napadnu vazne otazky, ktore Vam nedaju spat, hodte mi ich do SS a v sobotu leti elektronicky holub s postou do Ciech... :haha:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Ďalší

Späť na Doplnky Stravy