Kvasnice / droždie

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod Bibiana » Pia 11.04.2008 20:32

Lucif, ja dávam Pangamin tak, že jeden mesiac dve tabletky 2x denne, ďalší mesiac 3 tabletky 2x denne a potom mesiac pauza :smile: A síce mne tie tblts strašne smrdia, Falik mi ich zje aj len tak z ruky :ahoj:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod Lucifer » Pia 11.04.2008 20:44

Amaguk píše:tak ich pojedajte vsetci mas to raz-dva spotrebovane :no:
btw, kedy is ich kupovala, ony maju totiz velmu dlhu trvanlivosr, ja som kupovala teraz kvoli atb a kukam na sacok, ze trvanlivost do 21.11.2009


Ja viem :no: Urcite to nepojde do WC :no: Len ja som taky exot, ze to zalozim do skrinky a najdem to tak po 3 rokoch :heh: Raz (este ked som bola dorast) som si kupila ludske chondra a co myslis? Prid! Ukazem Ti ich...Mam ich este stale v kredenci :heh:

Bibi dakujem za davkovanie :no: Myslis, ze si to zapamatam? Vies, my so skornatelym mozgom :haha: :haha: :haha:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod Tasha » Str 30.04.2008 12:01

Pangamin jem ja. Ešte ma nenapadlo dať psom kvasnice, ale vyskúšam. snáď im to bude chutiť :yes:
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod Amaguk » Štv 01.05.2008 11:04

nas to ako tabletku zhltnut neche, ale ked mu to podrvim na prasokk a dam do zradla tak v pohode

dalsi dobry clanok o pivovarskych kvasniciach: http://www.pivovary.info/view.php?cislo ... 2008030007
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod yuyacho » Str 25.06.2008 11:34

Amaguk píše:nas to ako tabletku zhltnut neche, ale ked mu to podrvim na prasokk a dam do zradla tak v pohode



tak mi sme na tom podobne, dobrovolne nezozerie pangamin ani za nic, tak ho drvim a miesam do jedla, Asi si to spaja s tabletami na odcervenie, ktore "miluje" :heh:
yuyacho
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod Ivanka.P » Str 25.06.2008 14:24

Mne môj pes zožere z ruky aj C-vitamin a Kvasnice /tie do jedla/ práveže lúbi. Či už samotné alebo v jedle zamiešané. Ibaže jej potom smrdí z papulky.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod Ivanka.P » Pon 06.10.2008 10:35

Ako často dávate kvasnice? Ja tak pol kocky 2x za týždeň. Okrem toho že poprdkáva :lol: má velmi krásnu srsť :jop:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod Amaguk » Pon 06.10.2008 10:48

ja ako si spomeniem :hi:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod Safi » Uto 02.12.2008 18:23

Dámy, keď sme pri tých pivovarníckych kvasniciach, mne dnes kamoška dopravila 25kg vrece pre kone, ak by niekto z Ba súrne potreboval tak ss.. :jop:
Cesta je cieľ... Safi nemá PP, ale má všetkých 5P: Poslušná,Priateľská,Perfektná,Pobláznená a Presne taká akú sme chceli.:))
Safi
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Bratislava

Re: Kvasnice / droždie

Poslaťod kessina » Pon 26.01.2009 10:02

tak to by mi nikdy nenapadlo, ze to pes moze papat :lol:
kessina
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 136
Bydlisko: Švajčiarsko

Re: zranie vykalov.

Poslaťod Tobin » Str 28.01.2009 1:06

Hlavne bacha, aby sa to neplietlo - treba pivovarske kvasnice, drozdie z obchodu nie je OK - nepomaha, ale skodi!
Ale su aj ine, dostupnejsie zdroje becka, pangamin napr. ...
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: zranie vykalov.

Poslaťod cyro » Str 28.01.2009 1:16

o.k., a čo množstvo ?
cyro
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2

Re: zranie vykalov.

Poslaťod Tobin » Str 28.01.2009 9:59

Podla velkosti psa predsa :smile: Denna spotreba je do 24 mcg, moze sa docasne zvysit az na 500-800 mcg.
Dalsie zdroje: morske riasy, mliecne produkty, rybacinka, vajcia, najviac v peceni a vnutornostiach. Obsah vitaminku v surovinach si uz treba pohladat, ak ces presne, ale IMHO staci docasne zvysit - zdvoj- strojnasobit nieco z toho, kym havopes neprestane brat howna ako doplnok vyzivy :joint:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: zranie vykalov.

Poslaťod Ivanka.P » Str 28.01.2009 11:21

Tobin píše:................ drozdie z obchodu nie je OK - nepomaha, ale skodi!



:otaznik: to máš od kial že škodí :otaznik: Ja dávam aj pangamin ale aj droždie :oo: prečo by malo psom škodiť_ Len nadúva to počujem ako si poprdkáva :lol:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: zranie vykalov.

Poslaťod Tobin » Str 28.01.2009 14:27

Sak to, ze poprdkava, nie je znak, ze jej to nesedi?
Inac kvasia pivne a inac normalne kvasnice. Tie mozu sposobit, ze spolu s tym, co psisko pojedlo, mozu zacat v zaludku kysnut, a plyny sa veru nemusia vypudit iba prdenim, ale fest naduju. A co moze znamenat nafuknuty zaludok, asi vieme - od tlaku na ostatne organy (srdce, pecen, slezina....), az po torziu.... Surove by som nedal.... a tepelne upravene uz maju spalenu bielkovinu = vitaminy v kybli a zataz na travenie...
Ale hlavne - nie som si isty, ci su ako jeden zo zdrojov becka pri zrani howienok vhodne...
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy