Switch to full style
Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.
Odoslať odpoveď

Re: Doplnky na kĺby

Štv 15.08.2019 11:03

ja som davala, aj davam alavis klbova vyziva.
a ake ma problemy? :oo:

Re: Doplnky na kĺby

Štv 15.08.2019 11:04

tiez alavis klbovu vyzivu

Re: Doplnky na kĺby

Štv 15.08.2019 11:21

Ktery konkretne ten alavis?
tohle?
https://www.alavis.cz/cs/pece-o-klouby/ ... yziva.html

nevim poradne, co mu je. blbe chodi a neni to jen "steneci" smajdani.
je po vysetreni komplexnim u ortopeda - ale porad jeste cekam( 2. den :angel: ) na veta - zjistuje info a konzultuje to s dalsim.
neco na tech snimcich videt je, ale v podstate a ve zkratce - to co je videt - neodpovida tomu, jak blbe chodi.

porad je ve hre jak operace tak uplne samovolne vyhojeni :ach:

Re: Doplnky na kĺby

Štv 15.08.2019 11:41

:oo: :ua: tak to mi je luto. drzim palce ,nech sa to da dokopy a je uplne oka. :ua:

a ano, ten alavis.

Re: Doplnky na kĺby

Štv 15.08.2019 11:44

Ja by som odporučila zistiť si zloženie a dávky, samostatne kúpiť jednotlivé doplnky a mixovať si :lol: Jasné, má to svoje nevýhody, napr. dať psovi tabletu do huby je jednoduchšie ako si každý deň navážiť všetky zložky a rozmiešať ich v pohári vody, ale eventuálne si môžeš pomery upraviť podľa seba a je to omnoho lacnejšie...

Re: Doplnky na kĺby

Štv 15.08.2019 12:04

toto mi jeden ortoped odobril, a druhy bol vyrazne proti. argumentoval tym, ze inak sa vstrebavaju ked su kazdy v inej forme a tazko das psovi kazdy den presne taku istu davku, ze mas nad tym vacsiu kontrolu.
asi o tom nie som uplne presvedcena, ale zas co ja som chemik, alebo vyzivar, aby som to vedela?

Re: Doplnky na kĺby

Štv 15.08.2019 12:14

wer píše:drzim palce ,nech sa to da dokopy a je uplne oka


diky, napisu :no:

Haleth píše:a mostatne kúpiť jednotlivé doplnky a mixovať si


ono to tak dopadne.
i kdyz vynecham cenu - pri velikosti mych psu je krmeni tabletama masakr, protoze je jich strasne moc na jejich vahu a michani do krmeni nehrozi - vypreparuji to ze vseho.
jednim alavisem jsem uplne odnaucila zrat tabletky Kacu - to byly tak velke tablety a cpala jsem ji to do krku -ze si vypestovala docela dobry navyk jak proste nepolknout uz zadnou :ach:

i to mam uz nachystane ke koupi -jen cekam na toho veta, co doporuci.
a mam i rozdilne kategorie psu ted uz -babuska potrebuje neco jineho nez pidizvik - lepe se to bude resit jednotlivyma surovinama.

Re: Doplnky na kĺby

Štv 15.08.2019 12:16

clupko píše: argumentoval tym, ze inak sa vstrebavaju ked su kazdy v inej forme a tazko das psovi kazdy den presne taku istu davku, ze mas nad tym vacsiu kontrolu.


tak ja zazila i argumentaci od veta, ze konske msm-ko se nesmi davat psum, ze to ma uplne jine slozeni :angel:

Re: Doplnky na kĺby

Štv 15.08.2019 12:21

ja som tiez skor za domaci koktejl. momentalne je mi ale jednoduchsie to davat ako kompletku, tak sme teraz na alavise 5 (a u veterinara sme v polovici anarthronovej kury).
ked doberie alavis, prejdem asi zas na miesanie. len to ma u nas nevyhodu, ze priatel si nepamata kolko coho, a nechce sa mu to ani riesit, a casto dava krmenie on.

Re: Doplnky na kĺby

Štv 15.08.2019 12:30

clupko píše:ja som tiez skor za domaci koktejl


budu to zkouset prvne :lol:
tak pak poreferuju.

Re: Doplnky na kĺby

Štv 15.08.2019 12:32

Ja som Hugovi davala miesane v pohode, lepsie sa mi s tym pracovalo akurat u neho bolo tazke uz zistit aky to ma vobec ucinok :heh: Tomuto obcas hodim nejaky alavis, klop klop, okrem toho urazu som u neho v zivote problem s nohami nevidela a dufam, ze ani neuvidim.

Re: Doplnky na kĺby

Štv 15.08.2019 13:16

clupko píše:argumentoval tym, ze inak sa vstrebavaju ked su kazdy v inej forme a tazko das psovi kazdy den presne taku istu davku, ze mas nad tym vacsiu kontrolu.

Ja mám každú v rovnakej forme - práškovej. A nerozumiem argumentácii, že nedám každý deň tú istú dávku, veď jej to vážim. Akože áno, raz jej nedám 1,OOg, ale 1,23g a potom 1,O6g, ale riešiť takéto množstvá je smiešne. Hlavne, ak sa tým nedá predávkovať (v takýchto množstvách).
To mi príde presne také, ako spomínaný príklad s iným zložením pri konských chondrách :ach: :money: Nedávno som čítala článok, prečo by ľudia v ŽIADNOM prípade NIKDY nemali užívať konské chondrá. Čakala som minimálne nejaké hospitalizácie, ak nie úmrtia. A celý článok bol o tom, že konské chondrá jednej značky neuvádzali presný pôvod kolagénu, takže mohli pochádzať zo "zle spracovaných živočíšnych bielkovín" a že kone majú vyššie dávkovanie ako ľudia. Nečakane. :pac:

Re: Doplnky na kĺby

Štv 15.08.2019 13:18

suhlasim. ale by som to necakala od ortopeda...

Re: Doplnky na kĺby

Štv 15.08.2019 13:21

Však toto, že dnes už fakt nemôžeš asi nikomu veriť nič. Lebo každý ti povie niečo iné. Tak ako v chudnúcej téme :heh:

Re: Doplnky na kĺby

Štv 15.08.2019 16:15

tak vet doporucil - alavis 5, aptus, artivit.
takze jdu michat :-D
Odoslať odpoveď