Doplnky na kĺby

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Nisus » Pon 23.09.2019 17:30

Zaujal ma jeden zahraničný doplnok na kĺby, ktorý je určený pre psov s kĺbovými problémami, ale aj ako prevencia (naschvál nenapíšem značku, aby to nebolo, že reklama). Zaujal ma dávkovaním, ktoré sa mi zdalo vysoké oproti tomu, na čo som bola doteraz zvyknutá. Tak som si urobila prepočty dávkovania tohto produktu a Aptusu (vôbec nie je cieľom dehonestovať Aptus, ja ho veľmi uznávam. Len mi prišiel najlepší na porovnanie).
Na obrázku môžete vidieť, že dávky sú niekoľkonásobne vyššie a tak ma zaujíma:
- prečo to tak je (nie je to pre psa problém?)
- či to môže mať negatívne následky pre psa
- či sa dá predávkovať chondrami a či to má potom opačný efekt, ako je to napr. s vápnikom

Obrázok

Offtopic: Kristušát aj s týmto otáčaním obrázkov! :hmm: V kompe to mám normálne, len tu sa to točí jak prd v gaťách.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Nisus » Pon 23.09.2019 17:35

Skúsim ešte z mobilu ako prílohu.
EDIT: Treba na to kliknúť a ono sa to zobrazí správne.
Prílohy
20190923_122246.jpg
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod clupko » Uto 24.09.2019 8:23

nie je to vela. aptus ma v porovnani s inymi podobnymi pripravkami dost nizky obsah ucinnych latok v odporucanej davke. preto som ho davala viac, ked som ho davala, a preto to vychadza strasne draho.
to prve vyzera rozumnejsie, aspon pre psa s problemami.

co sa tyka vedlajsich ucinkov a pod., tak pokial viem, nie je zname nic ohladom glukosaminu ani chondroitinu. kyseliny hyaluronovej byva tak male mnozstvo, ze to zrejme tiez nemoze nic sposobit. ale MSM sa da predavkovat. vacsinou sa odporuca myslim okolo 10-20mg na kg vahy psa, ale pri problemoch sa zvyknu davat aj o dost vyssie davky (ja som davala 30 aj viac), aj dlhodobo. moze to zatazit pecen, preto sa odporucaju prestavky v podavani a/alebo sledovanie stavu pecene.

inak viem len o jednom pripade predavkovania chondrami (asi slo hlavne o MSM, ale moze byt, ze aj ine zlozky v tom hrali rolu). nedavno som to pisala do inej temy, ale sem sa to vlastne hodi viac, tak to sem skopirujem:
5r. fena bernskeho psa zozrala (okrem ineho) asi 100g glukosaminu, 60g MSM, 40g kreatinu a 15g chondroitinu. islo o zuvacie tablety Joint Max Triple Strength, zozrala asi 200ks. na veterinu prisli asi po 10 hodinach kvoli vracaniu, nechuti a letargii. po 5 dnoch hospitalizacie a liecby zvolili eutanaziu, kedze sa jej stav len zhorsoval.
viac tu https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4357907/
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Nisus » Uto 24.09.2019 18:39

Díky clupko za odpoveď :jop:
Ak je to ako píšeš, tak potom v tom ,,mojom" je na kg váhy viac ako odporúčané množstvo MSM, nie?
To ma práve zarazilo, že ho tam nabombovali toľko, pritom to má byť aj kĺbová výživa na preventívne podávanie :joint:
Ak ide o psa s problémami, tak ok, budiš. Ale nebude to problém pre zdravé šteňa/mladého jedinca? Potom čo, dávať len polovicu odporúčaného dávkovania?
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod clupko » Str 25.09.2019 8:00

preventivne pre stena, alebo vseobecne psa, ktory nema problemy, by som nedavala MSM vobec. naco podavat latku, co potlaca zapal a bolest, ked tam zapal a bolest nie je.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Elis » Str 25.09.2019 8:15

Ono je to vsechno porad jen krmny doplnek, ne lek. Zadna funkcnost / ucinnost neni garantovana, existuje jen nebezpecna davka.

Muj problem s chondrama je prave ale davka. Bezne psi koncentrace u me znamenaji davku nekolika lzic! A to nedostanu ani do jednoho psa.
Takze za me jsou tyhle vysoce koncentrovane pripravky plus.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod clupko » Str 25.09.2019 8:23

myslela som, ze zrovna u MSM je ten ucinok preukazany. ale nepamatam si uz, ci som citala nejake studie alebo co, mozno si to pletiem s niecim.
este pri problemoch je aj moznost podavat Pentosan polysulphate - aj ked asi len jedna studia bola robena na psoch, vyzera to dobre. ale to sa asi neda bezne kupit, neviem.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod pigie » Str 25.09.2019 8:31

No neviem, taky condrosulf uz je liek... A ma 800mg v jednorazovej davke chondrosulfatu.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Elis » Str 25.09.2019 9:06

pigie píše:No neviem, taky condrosulf uz je liek... A ma 800mg v jednorazovej davke chondrosulfatu.


Tohle jsem nezaregistrovala. ( ani MSM -ale o to jsem se zajímala asi před 10ti lety naposledy :ach: )

2x denne 2 tobolky - tj. denní davka je 1600mg pro cloveka. a ted -kolik teda psovi?
Naposledy upravil Elis dňa Str 25.09.2019 9:21, celkovo upravené 1
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Elis » Str 25.09.2019 9:14

add ten Joint Max Triple Strength - koukali jste na slozeni?
to je zase uplne jiné slozeni, nez byva v kloubce tady -kreatin a DHA a EPA
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod pigie » Str 25.09.2019 9:22

Elis píše:2x denne 2 tobolky - tj. denní davka je 1600mg pro cloveka. a ted -kolik teda psovi?


neviem, co pozeras, ale 800vka je vrecusko sypane a berie sa 1x denne. Cize 800 je denna davka. Potom su tablety 400, tie sa beru 2, cize zas len 800... Som to mala na predpis, zral to Hugo. Tablety su plus minus na 80kg cloveka ratane.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Elis » Str 25.09.2019 9:39

zahajovací léčba -tam je dvojnasobna davka
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod pigie » Str 25.09.2019 9:45

Aha, jasne, ano.
A teda este toto som nasla, k tomu davkovaniu
V rámci klinického sledovania a počas farmakologického výskumu nebol zistený žiadny účinok na krvné doštičky v rámci odporúčaných dávok. U potkanov, ktorým boli podávané dávky oveľa vyššie ako dávky odporúčané pacientom, 50 mg/kg/deň (čo by zodpovedalo 4 000 mg u ľudí za deň), bola pozorovaná mierna antiagregačná aktivita na krvných doštičkách (trombocytoch). Túto reakciu treba vziať do úvahy pri užívaní Condrosulfu v kombinácii s antiagreganciami trombocytov (lieky proti zrážavosti krvi, ako sú kyselina acetylsalicylová, dipyridamol, klopidogrel, ditazol, trifusal alebo tiklopidín).


Proste, s tym davkovanim treba opatrne, vsetkeho moc skodi. Nebrat to tak, ze sa nic nemoze stat. ja osobne by som nemala problem zdvojnasobit davku vyzivoveho doplnku, ale lieku uz ano (a stenatu na podporu, ak NEMA problem, tak by som isto nedavala prilis vysoke davky). Condrosulf, hoc neobsahuje MSM, tak tiez potlacuje v danych davkach bolestivost...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod clupko » Str 25.09.2019 10:03

aj u MSM je varovanie v suvislosti so zrazanlivostou krvi, ze neuzivat ak mas na to nejake lieky.
ale celkovo je tych studii strasne malo.. a tie, co su, su na dost malych vzorkach. napriklad 50 ludi, alebo psov, a podobne.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Elis » Str 25.09.2019 10:24

clupko píše:a tie, co su, su na dost malych vzorkach


:yes:
Alavis tenkrat, ci jsem dohledala- popisoval studii s MSM na 10-12ti konich v treninku :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy