Doplnky na kĺby

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Nikuška » Ned 17.09.2017 21:50

Faya píše:
Nikuška píše:Ahojte, rozmýšľam nad kúpou doplnkov... rozmýšľam medzi Alavis 5 a Canvit Chondro Super. Je to pre šteniatko, momentálne 3 mesiace, ide len o preventívne podávanie... Ktorý vybrať a prečo? :smile:
Ďakujem


či už jeden alebo druhy, oba su dobre...cenovo (mozno sa mylim) je alavis drahši ako canvit....pripadne sa pozrieste na znacku cocopet....

Kúpila som zatiaľ balenie Canvitu a uvidíme :hi: možno ich prestriedam. A čo konkrétne od Cocopetu? Poznám ich oleje, ale majú nejaký účinok aj na kĺby?
Be the person your dog things you are :love:
Nikuška
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 124
Bydlisko: Banská Bystricca

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod zuzkabluzka » Pon 18.09.2017 13:58

U nás fungujeme na Aptoflexe alebo Alavise. Odporučené aj veterinárom.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1720

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod AndreaT » Štv 19.10.2017 8:22

Práve som sa chcela spýtať na ten Aptoflex, že aké máte skúsenosti. Ja skúsim sirup.Je dobré doplnky na kĺby po čase striedať, či je lepšie používať len jeden prípravok?
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod vavrena » Štv 19.10.2017 8:42

Ja som mala aptoflex sirup pre pudle, ale iba ako prevenciu a teda netuším, či zabral.
Myslím si, že je lepšie doplnky na kĺby striedať, lebo ak máš reálny problém, aspoň uvidíš, ktorý prípravok zaberá výraznejšie alebo či vôbec. Teraz pridávam čisté MSM a Fitmin kĺby - to je taký prášok s drvenou sušenou pečeňou, čiže funguje aj ako dochucovadlo jedla. Robinovi som pridávala MSM každý deň - nemecký ovčiak s ťažkou panostitídou, kríval nonstop 5 mesiacov a zjavne to bolo dosť bolestivé. Teraz je už ok a čakajú nás RTG kĺbov, tak snáď to dobre dopadne.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod AndreaT » Štv 19.10.2017 11:19

Ďakujem :smile: Ja teda skúsim najprv ten sirup Aptoflex potom prípadne prestriedam s tým práškom. Ono ideál aby sa to len zamiešalo do včere :smile:
vavrena píše:nemecký ovčiak s ťažkou panostitídou, kríval nonstop 5 mesiacov a zjavne to bolo dosť bolestivé. Teraz je už ok a čakajú nás RTG kĺbov, tak snáď to dobre dopadne.

To ten tvoj krásny vlčo? :ua: Držím palce, nech vám rtg dobre dopadne a nech je fit :smile:
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Slausa » Štv 08.03.2018 18:20

Pekne prosím, vedel by mi niekto odliať za štamperlík a (najlepšie) doniesť do NR na výstavu z Aptus sirupu? Samo, nie zadarmo :no:

Mala som ho dávno trochu požičaného, ale vtedy z neho mal krpec sra :kak: ku. Chcem vyskúšať znovu a nemám odvahu kúpiť celú fľašu. V poslednom čase sa mi horšie chodí, aj vet odporúčal, ale on tabletky a to nie je pre nás.

Prípadne niečo inéodporučiť, nie tabletové by ste vedeli?
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1480

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod lucik » Štv 08.03.2018 19:53

aj mne malá srajdila z Aptus sirupu (ako šteňa)
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5961
Bydlisko: Piešťany

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Lindchen » Pia 09.03.2018 7:44

Sirup nám zafungoval super, do 2 dní prestal krívať, celkovo sa zlepšila pohyblivosť. Teraz máme v kúre dhšiu prestávku, zatiaľ necítim, že by sme mali ísť do ďalšej, ale mne pes evidentne "zpohyblivel", z ľahu vstával oveľa svižnejšie a aj si rýchlejšie ľahal :yes: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Elis » Pia 09.03.2018 10:19

Zkousel jste někdo Nomaad ArtiVit Sirup?

Mam to doma druhy den, ale nevim, co pomohlo -jestli sirup nebo naordinovany klid.

Slozeni téměř totozne Aptusem - na rozdil od Aptusu pro kone, co lidi kupuji jako alternativu většího baleni - ale cena jinde a konecne i litrove baleni.

https://vitaminy-pre-psov.heureka.sk/no ... -1000-ml/#
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Slausa » Str 21.03.2018 17:35

Nezobral by niekto napoli 500 ml balenie aptusu? Chcem objednať a 200 ml je hrozne drahé, neoplatí sa. Viem doniesť na výstavu v NR.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1480

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Margita » Sob 07.04.2018 16:23

to msm v zlozeni,nie je to take zradne?ze ked neboli zacne pes viac tie klby zatazovat?
mame osemrocneho psa taky stredny a uz sa mu nejako tazsie vstava,a par krokov ked prejde mi pride taky strnuly,inak nekriva ani nic,tak rozmyslam,ze nieco na klby by sa hodilo
aj v tom sirupe co dala elis je msm aj v alavise konskom
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Elis » Sob 07.04.2018 20:22

Margita píše:ze ked neboli zacne pes viac tie klby zatazovat?


když uz jsem tyhle pripravky davala - tak v prestavce po jarních závodech a na podzim, po sezone.
nicmene - když je pes magor, dostava telo zabrat bez ohledu na to, jestli uziva nebo neuziva msm :ua:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Sunny » Ned 08.04.2018 8:09

MSM zas nie je ako nejaka tabletka od bolesti, ze to len tak utlmi bolest, takze by som sa toho nebala. Ak sa dobre pamatam, je hlavne protizapalovy, a tym znizuje bolestivost, nie? My sme to psovi davali, dlhodobo, a pomohlo mu to, aj sportoval, ale davat pozor na vhodne podmienky toho sportovania sme museli aj tak, nebolo to ze zrazu mohol hohico, lebo nebolelo.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Lindchen » Ned 08.04.2018 9:07

Arisko teraz dostáva rheumocan a aptoflex, rheumocan zabral proti bolesti (na predpis), ale až po nasadení aptoflexu sa výrazne zvýšila pohyblivosť aj chuť do pohybu, celkovú "živosť" pohybu. Sunny dobre píše, ide hlavne o ten protizápalový účinok a ten má ozaj špičkový.
Samotný aptoflex bolesť nijak výrazne netlmí, je to skôr doplnok, čo sa tlmenia bolesti týka. Inak nemôžem zlé slovo povedať, vždy zabral expresne.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod moschino » Ned 08.04.2018 9:18

Davame aptus teraz tej 18 (ci uz 19?) rocnej macke :jop:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy