Doplnky na kĺby

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Colafit

Poslaťod unicorn » Pia 30.05.2008 12:33

a ktore su predpisovane krizence? :lol:
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Colafit

Poslaťod Bibiana » Pia 30.05.2008 12:35

Dajme tomu kríženec labradora :ha: Myslela som to tak, že toto je len odporúčanie, nie priamo dané pre psov s PP, s cieľom uchovnenia.. :ahoj: A nie predpisované :no:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Colafit

Poslaťod unicorn » Pia 30.05.2008 12:50

jasne. mozno to ani nie je spravny pristup z mojej strany, ale nerad robim z komara somara a nerad sa zbytocne stresujem. tu na fore, to je sama choroba, uraz a problem. a clovek ked to cita, tak potom kazdu malickost na svojom hafanovi zvelicuje a dakedy sa citim ako hypochonder. tym nechcem povedat, ze treba prehliadat veci co sa so psom deju. ale treba sa na to pozerat triezvo. a vetkov mame velmi dobrych, a myslim, ze vieme co robime. takze ak k tomu pride, tak pojde na RTG aj skor ako v 1 roku.
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Colafit

Poslaťod Bibiana » Pia 30.05.2008 12:52

Unicorn, to je jasné, aj ja mám občas pocit, že môj má všetky choroby čo sa tu rozoberajú :heh: Ja som to myslela len k tomu, čo ste sa bavili o tom RTG ako takom a práve ráno som o tom čítala článok tak som to písla :smile:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Colafit

Poslaťod unicorn » Pia 30.05.2008 13:01

a kde bol ten clanok? tiez by som si ho precital...
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Colafit

Poslaťod Bibiana » Pia 30.05.2008 13:02

PPČ č. 6/2008 :ahoj:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Colafit

Poslaťod unicorn » Pia 30.05.2008 13:41

ono to naozaj nie je az take zle. vetka mu vysetrovala nohy, a nezistila ze by tam bola nejaka prilisna vola v klboch, alebo citlivost. odkedy ma koberce, tak ma lepsiu oporu v nohach a uz sa mu tak nerozchadzaju. ono si myslim, ze to bolo vsetko len v tom. uvidime ako sa to bude dalej vyvijat a podla toho sa zariadime. momentalne ma viac trapi to co sa rozobera tu :
http://dogforum.sk/viewtopic.php?f=11&t=1908&start=15
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Colafit

Poslaťod schnauzee » Sob 31.05.2008 21:42

unicorn:
nestihaaam, ale uz som tu a pripajam sa...takze s tym RTG, ono je naozaj v pripade problemov robit ho aj v mladom veku. Aj napr. Akim (Annky a Mareka) mal problemy s labkami, teda konkretne zvykol krivat, chodili na vysetrenia, dali robit aj RTG, zistila sa panosteitida a ta sa nasledne liecila. Kontrolovali sa aj klby na RTG, jednak kvoli DBK/DLK a aj inym veciam, ktore by bolo mozne este zvratit. Nastastie sa z toho postupne dostal.
Veti na Capajevke su fajn, samozrejme, ale pokial chces vysetrovat nieco s klbami,nozkami a pod. odporucam ti konkretne MVDr. Hlucheho, nedam na neho dopustit (Ved zachranil aj Ferusinka), aj Annka sa na neho potom obratila. Akurat on teraz na Capajevke velmi neordinuje, takze ked by si chcel nieco s nim, je dobre mu zavolat na cislo, co mas na vizitke a dohodnut sa, pokial by si napr. chcel neskor davat aj RTG robit, tak to sa s nim urcite dohodnes, ze dojdes na skolu kedze na Cap. nemaju RTG. No v kazdom pripade, MVDr. Hluchy je specialne ortoped, takze vrele odporucam. A jeho pristup, no :jop:

Offtopic: aaach, musim sa ti ozvat ohladom plotka, sorry, ja som toho mala vela a manzel to vyriesil po svojom, ozvem sa zajtra
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Chassoton

Poslaťod starr » Str 18.06.2008 8:07

Máte niekto skúsenosti s prípravkom Chassoton?

Je to táto vecička: http://www.zvieratka.sk/SK/?do=proddetail&pid=d7222660d

Pridáva sa to hlavne do kŕmenia šteniatok veľkých plemien alebo dospelým psom s kĺbovou záťažou alebo nejakým pohybovým problémom. V blízkej budúcnosti budeme mať šteniatko veľkého plemena a bol nám poradený tento výživový doplnok, tak sa chcem poradiť, či tu nemá niekto z Vás s ním nejakú osobnú skúsenosť.
Lebo podobných doplnkov je na trhu veľa, takže sa fakt ťažko vyberá, čo je to najlepšie.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Chassoton

Poslaťod Lucifer » Str 18.06.2008 8:25

Nasi znami to davaju pyrenejcovi, ale nie sustavne (iba ako kury)...Skusenosti s tymto vyrobkom maju dobre, len ta cena sa mi zda strasne premrstena :pac: My napriklad davame iny doplnok vyzivy (1 kg - 130,- Sk) a raz polrocne davame 3mesacnu kuru s Alavisom... :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Chassoton

Poslaťod starr » Str 18.06.2008 8:33

Diki za info. Ono je to podľa mňa také drahé preto, že to obsahuje tie zložky z tých novozélandských mäkkýšov. Hovorili mi, že je to fakt kvalitné, tak asi preto tá cena. No vraj to vydrží aj dva mesiace...

Ten Alavis je účinný, keď je taký lacný? Ja sa trochu bojím lacných vecí, že či to nebudú nejaké shity :lol: .

Takže oni to dávajú iba formou občasnej kúry? Nevieš prečo?

Lebo u toho šteniatka mi hovorili, že im to treba dávať každý deň až do veku jedného roka.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Chassoton

Poslaťod Lucifer » Str 18.06.2008 8:43

Alavis nie je vobec lacny...Stoji okolo 790,- Sk jedna tuba s cca 120 tabletkami (to je klbova vyziva) :no: Tymi 130,- Sk som myslela doplnok vyzivy s mineralmi a stopovymi prvkami na kazdodenne primiesavanie do stravy... :smile: Co sa tyka tych nasich znamych, tak oni to striedaju aj s inymi doplnkami vyzivy a aj Algolithom (morske riasy). Otazka znie aj tak, ci budes krmit granulami alebo ako? Pokial budes davat granule (akoze kvalitne...aj sa tento vyraz bojim napisat :hi: ), tak si osobne myslim, ze kazdy den cpat do psa dalsie doplnky vyzivy je jeho zbytocnym predopovavanim :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Chassoton

Poslaťod starr » Str 18.06.2008 8:50

Ja by som toho psíka chcela kŕmiť varenou a surovou stravou - čiže ryža, mäso, cestoviny, vajíčka, tvaroh, pečivo, ovocie, zelenina, piškóty, ryby a čo viem ešte čo :smile: . Lenže chovateľka mi radí, , aby som ho kŕmila aspoň do jedného roka kvalitnými granulami (nebojím sa to napísať :lol: :lol: :lol: ) Hill´s pre šteniatka veľkých plemien a vraj to môžem striedať s varenou stravou.

Som z toho trochu magor, lebo ja si myslím, že buď treba kŕmiť jedným alebo druhým. Po pravde neviem, čo mám robiť. Lebo na jednej strane zo všetkých strán počujem na granule chvály, že aké všetky dôležité živiny obsahujú a na druhej strane samé kydy, že je to odpad z kafilérií a chémia. Isté je to, že chcem, aby malo moje budúce šteňa len to najlepšie. Chcela som ho kŕmiť len varenou stravou, do ktorej som chcela primiešavať ten kĺbový preprarát (napr. Chassoton), no chovateľka mi toľko chválila tie granule Hill´s, že som teraz z toho v koncoch a neviem, čo je správne?!? :oo:
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Chassoton

Poslaťod Amaguk » Str 18.06.2008 8:52

klbovou vyzivou sa neda predopovat :no:

hoci pes nema priamo nejake ortopedicke problemy, ak je vo zvysenej zatazi a pocas rastu je dobre pridavat aj chondra - kvoli lepsiemu vyvoju resp. regenarcii chrupaviek a spevneniu sliach.
ja osobne davam prednost ludskym chondram (po konzultacii s veterinarom) - aj z toho dovodu, ze su cenovo vyhodnejsie :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Chassoton

Poslaťod Silwuska » Str 18.06.2008 8:55

Nechapem preco by si nemohla striedat varenu s granulami... :ach: chovatelka nepredava granule nachodu ?? :lol:

Amaguk luciferka myslela ze nepredopovat vitaminmi a mineralmi (roboran a pod.) :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy