Doplnky na kĺby

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Chassoton

Poslaťod Amaguk » Str 18.06.2008 8:57

no chovateľka mi toľko chválila tie granule Hill´s, že som teraz z toho v koncoch a neviem, čo je správne?!?

o tomto si v konecnom dosledku budes musiet spravit usudosk sama - aj na tomto fore je o tom bohata diskusia :no:
oba sposoby maju svoje pre a proti, da sa aj kombinovat...
a o tom, ci su Hill' sky tie naj granule by sa dala vies polemika - napr. ja s nimi mam horsiu skusenost ako s Trainerkou. tiez pouzite suroviny v Hillske sa mi nejavia ako ta naj kvalita :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Chassoton

Poslaťod starr » Str 18.06.2008 9:33

Silwuska píše:Nechapem preco by si nemohla striedat varenu s granulami... :ach: chovatelka nepredava granule nachodu ?? :lol:

Amaguk luciferka myslela ze nepredopovat vitaminmi a mineralmi (roboran a pod.) :no:


Nie, práveže ich nepredáva. Hovorila, že s nimi už dlho kŕmi, a že ich má osvedčné, tak ja neviem.

No a to konštatovanie, že to nemožno kombinovať, som vydedukovala jednak z toho, že som čítala, že vraj sa tieto dve rozdielne potravy nesmú miešať preto, že majú odlišnú dobu trávenia, takže pes môže mať z toho tráviace problémy, no a jednak preto, že som čítala zase aj to :lol: , že trvá psovi nejaký čas, kým si jeho tráviaci trakt zvykne na prechod z jedného typu stravy na druhý. Čiže sa mi nezdá, že by bolo vhodné do granúl zamiešavať mäso alebo niečo podobné. No a bojím sa robiť aj to, že by som kŕmila tak, že ráno granule, na obed varené, na olovrant granule a na večeru granule.

OT: Ako mám striedať granule s varenou stravou, aby som neublížila šteniatku?

A ten Chassoton teda môžem dávať každý deň?
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Chassoton

Poslaťod katka » Str 18.06.2008 9:54

nekombinovať granule a vareno-surovú znamená nedávať dohromady. Ja Baka kŕmim momentálne granulami a tak dva krát do týždňa mu dám varenú. Dávala som aj tak, že som mu ráno šupla surové kuracie chrbty a večer granule...
Keď bol menší, bol na varenej a granule dostával len sporadicky, ak sme niekde cestovali a nikdy nebol problém.
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: Chassoton

Poslaťod starr » Str 18.06.2008 10:08

Ďakujem.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Chassoton

Poslaťod Jannka » Štv 19.06.2008 10:22

starr. my tiez kombinujeme krmenie. do roka som ju krmila vylucne kvalitnymi granulami,kvoli vyvazenosti zivin a aj kvoli tomu,ze som sa do toho vareneho/suroveho moc nevyznala. Postupom casu som si nieco precitala, nastudovala a tak som od jedneho roku zacala kombinovat. Granulky su sice fajn,ale masko je masko :jop: nech ma aj zmenu :jop:
davame tak,ze napr. tri dni granulky, tri dni varene (surove maso s prilohou a vselicim co sa najde v chladnicke (zeleninka,vajicko,jugurtik...) A traviace problemy nemame ZIADNE. Ale samozrejme,my sme zvykali na varenu stravu postupne /najprv sme kusok prisypali do granuliek/ a az potom sme to zacali davat samotne. Myslim si,ze zalezi aj od konkretneho jedinca. To uvidis sama,ked budes mat doma to konkretne stendulo. Pre steniatka je velmi dobry gelacan baby (ako prevencia). Cassoton je uz silnejsi, lebo to uz je taky,ked psik ma aj nejake problemy....ale je to vlastne jedno,ako prevencia sa moze podavat hocico, to neuskodi pri raste.
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Chassoton

Poslaťod starr » Štv 19.06.2008 11:53

Jannka: Ďakujem pekne za radu. Som rada, že je to tak, že ten Chassoton ani iný doplnok na kĺby nemôže vyslovene uškodiť, lebo toho som sa tiež bála, že čo ak mu dám toho priveľa alebo primálo, že či to buď neuškodí, alebo pre zmenu nebude neúčinné. V tejto oblasti doplnkov výživy sa musím ešte zdokonaliť :smile: .
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Chassoton

Poslaťod Lucifer » Štv 19.06.2008 12:11

Silwuska píše:Luciferka myslela ze nepredopovat vitaminmi a mineralmi (roboran a pod.) :no:

Ano Silwuska, presne takto som to myslela...dakujem za citanie myslienok :no: :poklona:
No jo...to Vam vsetkym teda zavidim, ze Vasim psom mozete striedat granule s doma pripravovanou stravou :yes: Nasim uz mozem granule davat kolko chcem...Odkedy dostavaju vareno - surovu stravu, tak granule uz odmietaju uplne :nwm:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Chassoton

Poslaťod Amaguk » Štv 19.06.2008 12:11

jj, psja ne hlupe :joint:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Chassoton

Poslaťod Jannka » Štv 19.06.2008 13:21

starr píše:Jannka: Ďakujem pekne za radu. Som rada, že je to tak, že ten Chassoton ani iný doplnok na kĺby nemôže vyslovene uškodiť, lebo toho som sa tiež bála, že čo ak mu dám toho priveľa alebo primálo, že či to buď neuškodí, alebo pre zmenu nebude neúčinné. V tejto oblasti doplnkov výživy sa musím ešte zdokonaliť :smile: .


neda sa tym predavkovat, lebo ide o cisto prirodne produkty a vytazky. ale samozrejme, netreba to s davkovanim prehanat, lebo tak ci tak telo to co nepotrebuje vyluci a okrem toho tym sa zbytocne zatazuju oblicky a pecen....takze v rozumnej miere /podla davkovania na obale/ a kludne aj dlhodobejsie.

steniatku do jedneho roka by som podavala cely cas preventivne vhodny pripravok /presne na to je urceny ten galecan baby, ale aj ine/ a potom ked bude psik dospely, podla situacie - davala raz za par mesiacov take kury. uskodit to nemoze, len pomoct, najma ak ma psik velmi rad pohyb :heh:
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Chassoton

Poslaťod wildrane » Pia 01.08.2008 22:46

Ja mala problém su sučkou NO, za štyri mesiace narástla 50 cm a pribrala 25 kg, mala problény s chôdzou a celkovo sa len postaviť, brala tri krabice Chassoton-u, momentálne ide mať 7 rokov, behá a nemá skoro žiadne problémy, občas keď je vo veľkej záťaži niekolko dní tak sa mi zdá, že trochu odlahčuje jednu prednu labku, ale inak je to fajn / a to ju p. veterinár chcel uspať, že vraj sa trapi a nebbude sa to dat vyliecit/
"Nie je na svete lepšieho psychiatra, než je šteňa olizujúce vám tvár."

http://www.wildrane.szm.sk

Obrázok
wildrane
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485
Bydlisko: Likavka

Re: Colafit

Poslaťod Rehssi » Pon 04.08.2008 10:14

Pisali ste tu, ze okrem Colafitu davate psom aj ludske chondro pripravky. Ja som doteraz davala len zelatinu z lekarne a nie som si ista, ci mu to staci, tak som dnes kupila Gelactiv (a zaroven som skrachovala, to bola palka...). Davkovanie je: dve tablety pre dosleleho cloveka denne. A otazka- kolko by ste dali 10kg psovi??? Polovicka tablety denne je vela?
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Colafit

Poslaťod unicorn » Štv 07.08.2008 10:19

ja som mal doma kupene big balenie gelactivu, v ktorom boli 4 balenia po 60 tabliet a stalo ma to 1193,- kupene niekedy koncom minuleho roka. cize by som povedal, ze ta cena ked sa to rozpocita a porovnas si to s inymi psimi pripravkami nevysla az tak zle.

par dni dozadu som so schnauzee rozoberal porovnanie tychto veci cez SS, dufam, ze sa neurazi, ked tu zverejnim vysledky... :lol:

zlozenie gelactivu v 1 tabletke :
- glukosamin sulfat - 800 mg
- chondroitin sulfat komplex - 300mg - z toho : {uhlicitan vapenaty - 175mg, kolagenny hydrolyzat - 100mg,chondroitin sulfat - 25mg}
- metylsulfonylmetan - 150mg
- a-komplex - 110mg (bromelain, zazvor, nexrutin - phellodendron amurense extrakt, extrakt z boswellia serrata, quercetin, vrbova kora )

schnauzee píše:Napisem ti zlozenie toho alavisu, co davam ja, je prednostne pre stenata vo vyvoji.
Alavis MSM + glukosamin sulfat (akostne znaky v 1 kg)
glukosamin sulfat - 454 000 mg
alavis msm (to je ten metylsulfoblavblabla) - 303 000 mg
olej z borku lekarskeho - 15 150 mg
Základná zmes (farmaceutická želatína, zázvor obecný, kurkuma dlhá, boswelia) - 45 450 mg
tento je mozne podavat dlhodobo, ja ho davam pocas celeho feriho rastu, ostatne alavisy sa davaju formou kur. Tento ma VO cenu 407,-

Pre porovnanie Alavis 3
1 tableta obsahuje:
Glukosamín sulfát 500 mg
Chondroitín sulfát 200 mg
Methylsulfonylmethan 300 mg
Ďalšie zložky:
mikrokryštalická celulóza, difosforečnan vápenatý, oxid kremičitý, stearan horečnatý, hydroxymethylpropylcelulosa
VO cena 453,- 100 tbl, Prípravok podávajte optimálne tri mesiace, potom učiňte 1 – 3 mesiacov pauzu a prípravok opäť nasaďte.

a este Alavis klbova vyziva
Akostné znaky v 1 kg:
Glukosamin sulfát 416 000 mg
Chondroitin sulfát 333 400 mg
Optimálna doba podávania sú tri mesiace.
Veľkosť balenia: 90 tabliet. VO cena 453,-


pri tychto hodnotach gelactivu som daval a aj teraz davam svojmu psovi 1 tabletku denne ako prevenciu. mal/ma 24-30Kg (pribral chlapec za tu dobu :lol: )

10Kg psovi by som prisposobil davku podla toho, ci je to uz dospely jedinec, alebo stena vo vyvoji, a ci ma nejaky problem s klbami, alebo to chces len ako prevenciu. na zaklade tychto informacii by som sa rozhodol, ci pol tabletky, alebo celu...
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Colafit

Poslaťod Jannka » Štv 07.08.2008 10:56

Jednoznacne v ziadnom pripravku nenajdete to,co v gelactive. Museli by sme kombinovat viac pripravkov.
Podla mna ma gelactiv jedinecne zlozenie.
Ked bola moja fenka v raste, dali sme to ako kuru pre zdravy vyvoj klbov.
Teraz davame uz iba ako prevenciu po pol tablete kazdy druhy den. Fenka ma 20-21 kg.
Mozem len odporucit. Aj cena je skvela. A byvaju na to aj vyhodne akcie.
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Colafit

Poslaťod Rehssi » Štv 07.08.2008 17:34

No tesim sa, ze som dobre vybrala, sedela som za internetom hodnu chvilku a tiez som porovnavala jednotlive zlozenia. Dat mu celu tabletku mi ani nenapadlo, skor som vahala, ci 1/3 alebo 1/2. ci ma zdravotny problem, priznam sa, neviem. Je to asi mesiac, co mu iny pes "pomliazdil" makke tkaniva okolo lopatky a na stehne. Mam dojem, ze ho od tej doby stale nieco pobolieva, ze by chrbat? Mozno sa mi to len zda :ua: Mimo tychto horucav a nedavnej rekonvalescencie je dost sportovo vytazeny, takze daco na klby aj tak potrebuje.
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Alavis

Poslaťod Niki » Štv 21.08.2008 20:29

Dávate niekto svojím psíkom tento prípravok? Obsahuje chondroitín sulfát a glukosamín sulfát. Vhodný pre psy, ktoré majú problémy s kĺbami alebo aj preventívne pre šteňatá veľkých a obrých plemien. Ja som ho začala od pondelka podávať Kume. Síce máme kvalitné granule ale človek nikdy nevie. DBK je hnusoba :hmm: Dá sa objednať na http://www.alavis.sk Majú tam teraz nejaké akcie a poštovné sa vôbec neplatí.
priateľstvo so psom trvá až za hrob
Niki
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1236
Bydlisko: Vysoká pri Morave

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy