Doplnky na kĺby

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Slausa » Ned 08.04.2018 15:28

Aj nám zabral :jop:
Už netočí riťou ako manekýnka, ľahšie sa mu vstáva a lepšie skáče po plote :au:
Síce mu to nechutí, ale nezo :kak: sa po tom ako naposledy
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1481

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Elis » Ned 08.04.2018 15:46

Sunny píše:MSM zas nie je ako nejaka tabletka od bolesti, ze to len tak utlmi bolest, takze by som sa toho nebala.


zase takhle klidna nejsem a ten dotaz chápu :yes:

aptus jsem naferovku davala místo tablet proti bolesti starému psovi, výsledek totozny -pes ve chvili, kdy mel byt "rozbity" se stale hybal ochotne ( pondelni rana po vikendove zatezi).

msm-ko jsme vozili před xy lety z kanady -to bylo v době, kdy za to chteli tady ještě raketu - a zase -kone po tom ozivali az necekane. tem se to taky davalo jen v zime, ne v sezone.

takze mam ted svoje osobní moralni dilema jestli to davat nebo nedavat - vidim, ze to pomaha.
ale zaroven potrebuju Elisku zatížit.
byt to mlady pes -nejdu do toho.
tady si rikam, ze to je uz jen na par mesicu a nemůže to zase tak moc uskodit, když stejne jde i pres bolest,,,
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod clupko » Ned 08.04.2018 17:18

my davame teraz uz na klby len msm + vitamin C, ale kedze to podavame dlhodobo bez prestavok, neviem velmi posudit. inak oproti tomu, ako sme predtym davali aptus/alavis/petvet apod., je z mojho pohladu ucinok cca rovnaky. zniceny klb nam uz glukosamin nezachrani, zato msm pomaha - presne ako pisete, nie priamo od bolesti, ale mierni zapal.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1915
Bydlisko: za horami

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod clupko » Str 25.04.2018 13:37

tak teraz mam dilemu.

odporucanie ortopeda, ktory psa operoval na DLK:
bezne chondra uz pri takto poskodenom klbe nepomozu. mame radsej davat vysoke davky MSM a vitaminu C na podporu vstrebavania. kyselina hyaluronova - injekcie priamo do klbu sa dat nedaju, lebo to by musel byt pes vzdy prispaty, a inak podana nema velmi zmysel, lebo aj tak sa do toho klbu dostane iba velmi malo ucinnej latky .

odporucanie fyzioterapeuta:
podavat vitamin C nema zmysel, lebo pes si ho vytvara sam a nadbytok vycika. vysoke davky MSM dlhodobo neodporuca, kvoli moznym komplikaciam v traviacej a vylucovacej sustave. radsej nech prejdeme na chondroprotektiva, pripadne mozme k tomu este pridat injekcie kyseliny hyaluronovej.

:prd:

ja fakt neviem, podla coho sa rozhodnut. vela som citala, ale odbornik nie som. na koho radu dat?
vitamin C asi nebude mat nijake vedlajsie ucinky, ten mozme podavat aj nadalej (pre pripad, zeby to malo efekt), aj keby to nakoniec pes len vycikal, je to lacne.
s ostatnym mam problem:
- chondra su dost drahe, ale ok, ak by to malo ucinok. ale ma to ucinok, ak je ta chrupavka velmi znicena?
- moze podavanie MSM poskodit pecen, oblicky, cokolvek? poculi ste uz o tom?
- co ta kyselina hyaluronova? citala som o velmi dobrych vysledkoch, ale tiez to nie je iste. ma s tym niekto skusenost?
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1915
Bydlisko: za horami

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Lindchen » Str 25.04.2018 13:42

Úplne laicky, chonrdá si predstavujem ako ochranu, podporu existujúcej chrupavky, nechápem ju ako možnosť na nejakú vážnejšiu obnovu tkaniva - neviem, či to tak je. O negatívach MSM som nepočula, ale napr. tu o nich píšu.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod pigie » Str 25.04.2018 13:56

Hugo mal kys. hyaluronovu v klbe pichnutu a teda po par dnoch/tyzdnoch? Ja uz si moc nepamatam, ale zabralo to. Ale tiez si to neviem predstavit podavat dlhodobo, skor pri inych problemoch proste pichnut, ak je moznost. Ale chondra som striedala (pre svoj pokoj v dusi, efekt to asi moc nemalo, MSM maval konske davky ale ani to nemalo moc efekt :heh: a ked, tak na zaciatku, ku koncu uz rozhodne nie) A skus chondrosulf, to bolo podla mna najlepsie. Ale tiez najviac sa mi pozdavalo to striedat, ked sa nieco davalo dlhodobo akoby sa stracali ucinky alebo co a keby nejaka zlozka na nieco aj negativne vplyvala, tak som mala pocit, ze ma telo od toho aspon oddych. Cca co 3 mesiace som sa snazila striedat. A este som neustale pridavala kolagen. Tiez len pre pokoj v dusi :heh: Ale ako povedal vet, to nepomoze, ale spomali dalsie poskodenie.
Inak ten vit. C je pravda, ale tiez je pravda, ze ak pes ma posramotenu imunitu, chorobou, stresom alebo tak, tak produkcia strmo klesa a aby to malo byt ucinne, tak by toho vit. C malo byt v tele dostatok.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Elis » Str 25.04.2018 14:57

clupko píše:odporucanie fyzioterapeuta:


cim vic se snazim o tom zjisti, tim jsem presvedcenejsi, ze to je porad hlavne o vire....
a každý veri ve svého "boha".
každý doporucuje a prisaha na to svoje, co dava.

proste je to krmny doplněk -a pokud trefis to, co telu chybi - pomuze to.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod clupko » Str 25.04.2018 15:19

linda, ani ja som moc nenasla. vacsinou len pisu, ze sa mozu vyskytnut traviace tazkosti, to mi pride ako magicka formulka, co musi byt udavana snad pri kazdom doplnku stravy.

keby niekto chcel, mam v .xls dost podrobne porovnanie 15tich chondroprotektiv pre psy a kone, ale inak som normalna :lol:

zatial mi to vychadza, ze vitamin C budeme davat - nie je mu z toho zle, tak to neuskodi, a je to lacne. MSM budeme davat aj nadalej, ale kedze pojem "vysoke davky" sa dost odlisuje, budeme davat odhadom 1-2g denne (30kg pes). a nejake chondra k tomu pridame. este som sa nerozhodla, ktore; celkom sa priklanam k myslienke, ze kupim cisty kolagen a zacneme tym, a az sa minie kolagen aj konske balenie MSM, co mame doma, vyberiem nieco kombinovane.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1915
Bydlisko: za horami

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Elis » Str 25.04.2018 15:25

clupko píše:vitamin C budeme davat - nie je mu z toho zle, tak to neuskodi, a je to lacne. MSM budeme davat aj nadalej


:yes:
ale ja bych dělala prestavky :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Slausa » Str 03.10.2018 18:04

Hľadám sirup. Krpec stiahol fľašku aptoflexu, teraz mal pauzu a chcem začať znova. Ale asi by som rada skúsila niečo iné.
Našla som:
Nomaad artivit sirup
Atlet sirup
Vitar veterinae artičoky vit
Dromy Flex
Hyalgel dog

Osobne sa mi celkom pozdáva Dromy. Ale vyjadrite sa, ak náhodou niekto bral, aj ako to cca vyzerá/chutí atď.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1481

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Aris » Str 03.10.2018 18:13

Mne bol ako náhrada aptoflexu odporúčaný ten Nomaad. Ale už sme ho nestihli, takže neviem.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod clupko » Štv 04.10.2018 8:01

z menovanych poznam len aptus, dromy a nomaad. z nich aptus je najslabsi, co sa tyka obsahu ucinnych latok a dromy najsilnejsi. nomadd vychadza najlacnejsie, aj balenie vydrzi najdlhsie, ale obsahuje cukor a sorban draselny (nepocula som o negativnych ucinkoch, ale tak... je to konzervant). nomaad aj dromy obsahuju aj extrakt z boswelie (to vraj pomaha, ale nie je to uplne iste), a aj vitamin C.
z tychto 3 by som vybrala dromy. teoreticky moze sposobit mierne zltnutie bielej alebo hnednutie ciernej srsti (extrakt z kurkumy).

btw nasu dilemu som vyriesila tak, ze vitamin C podavame denne, a po par mesiacoch striedame kolagen+chondroitin+glukosamin a MSM. akurat koncime s chondroitinom, na zimu zas prejdeme na MSM. zatial dobre. ale, samozrejme, tazko povedat nakolko tie chondra pomahaju, nemam chut to skusat testovat a uplne vysadit. psik kriva len vynimocne, pri/po nevhodnej aktivite, inak 20-25km po kopcoch na postroji v pohode bez krivania. tento mesiac uz dokonca aj 2h venc navolno (co pri spatnom pohlade nebol uplne dobry napad...) a nic. som rada, vyzera, ze celkovo sa mu stav velmi zlepsil za posledne mesiace, ani to "bezne" lahke krivanie po operacii uz nevidiet.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1915
Bydlisko: za horami

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Elis » Štv 04.10.2018 8:07

Davam ten Nomaad Elisce.

Offtopic: Smrdi uplne jinak nez aptus - nezjistila jsem to-ale někdo si na to na FB stezoval -tak fakt -smrdi jako zaparena srst :-) to je info pro ty, co uzivaji doplňky spolu se psy :heh:

Mela jsme moznost vyzkoušet i ten novy Alavis CanabiFlex CBD - ale nakonec ho místo Elisky zrala KAca při urazu. A tam se neda porovnat jestli bez nej by to bylo horsi nebo lepsi.
Tezky zanet v noze s ATB, nesteroidy a timhle alavisem se vyrazne zhojil po 4 dnech ( uplne po trech týdnech)-
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Elis » Štv 04.10.2018 8:13

clupko píše:ale obsahuje cukor a sorban draselny.


to ten aptus taky
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod clupko » Štv 04.10.2018 8:24

fakt? diky za info, to si musim dopisat, asi som to prehliadla.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1915
Bydlisko: za horami

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy