Pitny rezim

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Poslaťod mia1 » Sob 05.01.2008 12:48

Musi sa mu strasne dobre behat s plnym zaludkom a neskor mocakom vody :ha: Ja uprednostnujem doplnat tekutiny priebezne.
mia1
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 121
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 05.01.2008 19:39

prečo asi davame hodinu pred štartom? zrejme preto aby nemal plne brucho a aby sa stihol vyčurať.
študuj tu:
http://www.ifauna.cz/clanky/clanek.php? ... &rubrika=7

výťah: "Nedílnou součástí výživy tažných psů je napájení. Potravní doplňky můžeme aplikovat do krmiva nebo právě do napájecí tekutiny. Aby psi pracující v zápřahu netrpěli dehydratací, měli bychom je před tréninkem či závodem dostatečně zavodnit. Nejčastěji se užívá ochucený vývar, masová konzerva rozmíchaná v horké vodě či přímo mleté syrové maso v teplé vodě, v množství asi jeden litr na psa. Časový odstup napájení od startu bývá častým námětem diskusí. Obvykle se pohybuje od jedné do tří hodin v závislosti na délce trasy. Pozdní napájení způsobuje močení na trati, brzké zase dehydrataci a lízání sněhu za jízdy."

ale všetcia moji kolegovia sa radi niečo nové priučia, ak nám na http://www.mushing.cz neháš svoje bohaté skúsenosti s napájaním záprahových psov.
ďakujem.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Pitny rezim

Poslaťod Veve7.7.7 » Sob 09.02.2008 16:43

Moj toho vela teda nenapije! :nwm:
Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba
Veve7.7.7
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 403
Bydlisko: Nitra

Re: Pitny rezim

Poslaťod Bibiana » Pon 11.02.2008 13:04

Tak počas klasického domapreležaného dňa, toho malý tiež moc nenapije, no napríklad predtým ako ideme do hory (no do hájika) a na viachodinové túry, potrebujem aby sa riadne nachlontal (samozrejme nie tesne pred odchodom) a to riešim aj napríklad vhodenými poškótami do misky alebo sa osvedčilo aj to, že keď si ho zavolám k miske a zdvihnem mu ju pod nos tak sa napije.. :nwm: Inak toho nevypije veľa, no sú dni, kedy sa naozaj nestíham čudovať kam tú vodu dáva (už som sa raz dokonca obávala aj o obličky, ale našťastie mi to bolo vyvrátené)..
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re:

Poslaťod zeane » Pon 11.02.2008 14:43

catchy píše:a co je to ten Glukopur??


Glukopur by mal byt obchodny nazov pod ktorym sa predava...
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Pitny rezim

Poslaťod Silwuska » Pon 11.02.2008 14:46

Bibi...moze to byt aj od granuliek ktorymi akurat krmis...prave som pisala do temy o granulcach Profilum, ze moj pes po nich neskutocne chlipe...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Pitny rezim

Poslaťod Bibiana » Pon 11.02.2008 14:52

Kŕmim stále rovnakými i keď je pravda, že teraz skúšame ProPlanky :nwm: A to nie je nejaké obdobie, že napríklad dva - tri dni po sebe, ale proste maxipitný deň a potom klud.. Potom možno tak nasledujúci týždeň.. Nezdá sa mi to na nič viazané :smile:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Re:

Poslaťod yetti » Pon 11.02.2008 14:53

zeane píše:
catchy píše:a co je to ten Glukopur??


Glukopur by mal byt obchodny nazov pod ktorym sa predava...

alebo aj hroznovy cukor.... :no:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Pitny rezim

Poslaťod zeane » Pon 11.02.2008 15:03

:aaa: :aaa: :aaa: som ja ale inteligent :aaa: :aaa: :aaa:

samozrejme, ze hroznovy cukor - na co asi myslim, ked po sebe zanecham taku neuplnu vetu??? :pac: :pac: :pac:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Pitny rezim

Poslaťod bassetka » Uto 12.02.2008 19:30

Silwuska,ze ti po Profilum pije viac vody sa vobec nedivim.Zatial som sa on moc nezaujimala,nakolko je vyrobca rovnaky ako Pedigrii.Pedigrii je totiz presolene a je to slusne povedane" pasca" na vas,aby psom chutilo.Potom ,bohuzial ,odmietaju jest aj lepsie krmiva.
Ad Glukopur,je fajn,ak chcete psom dodat pohotovostnu energiu.Niekedy moze aj zachranit zivot,to v pripade dehydrovanych a vyhladovelych steniat.Pozor na nadmerne podavanie pri zvracani,nakolko ak je ho moc,aj samotny moze vyvolat zvracanie.
Pri zvracani by som uprednostnila dehydratacne roztoky.Tie by som odporucala aj pre zatazou.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Re: Pitny rezim

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 12.02.2008 20:23

Bassetka, posledná veta ma zaujala. Aký prípravok by si pred záťažou odporúčila a ako dostať do psa vôbec nejakú vodu. nezaberá na neho žiadna overená finta ako rozomleté hocičo vo vode.. Proste nepije.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Pitny rezim

Poslaťod Fraga » Uto 12.02.2008 21:05

Namoč granule...ak chce jesť, bude musieť aj piť, aj keď trošku iným spôsobom... ale aj tak si myslím, že ak je peso smädný, tak sa napije aj sám... prípadne mu vodu nahraď mliekom...ak nemá s mliekom problém naši ho milujú :lol:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Pitny rezim

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 12.02.2008 21:11

Mlieko :vykricnik: tak to ma nenapadlo :poklona: :foto:

Ja som mu skúšala dať veci do vody, ale vybral ich, následne na zem vypustil zvyšnú vodu z papule a vec ziedol :pac:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Pitny rezim

Poslaťod Amaguk » Uto 12.02.2008 21:15

Mlieko by som vo Viggovom pripade neriskovala :no:

Nechce ani normalny kuraci vyvar?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Pitny rezim

Poslaťod Fraga » Uto 12.02.2008 21:22

jj to je tiež dobrý nápad nesolenú polievočku :no:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy