Skijoring/pulka

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Amaguk » Pon 14.01.2008 22:31

uhm, Polar ma celkovo dobre veci a ceny slusne, akurat je problem zohnat ich na SK :ua:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod mia1 » Pon 14.01.2008 22:59

Mozno by sa to dalo priamo od nich objednat, len asi bude treba trochu priplatit na postovnom.
Asi si to kupim, lebo moj pes len tahat a tahat, tak nech ma taha :aaa:
mia1
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 121
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Amaguk » Pon 14.01.2008 23:07

ono to postovne je vacsinou dost zahul - hold zahranicie :ua:

ale peso nech len taha, viem o borderke co chodi aj na preteky :smile:

Ulfheiðr píše:aha, ja som si kupila BC lyze s hranami, pac som si nebola ista, ci ho na bezkach bez hran ubrzdim.


Uz si na nich isla?
idem si kupovat novu vystroj, tak som konzultovala tie BC lyze a moc mi ich neodporucali, kvoli moznym zranenia, ktore mozu ocelove hrany psovi sposobit. :ua:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 22.01.2008 13:41

Neskúšala, lebo som nedostala kúpiť topánky.
Stať sa môže samozrejme všeličo, a je pravda, že až sa niekde rozsekáš a nebodaj do toho zamontuješ psa, tak ho asi porežeš. Ale mne sa vidia lyže s hranami bezpečnejšie z hľadiska ovládania celej jazdy a tým pádom menej prichádza k takým ošemetným situáciam ako na bežkách.
To je ale zatiaľ teória, lebo, bohom žiaľ, som sa nedostala k botám, ktoré by kvalitou odpovedali cene. :ua:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Amaguk » Str 23.01.2008 10:20

mozno ta bude zaujimat clanok o BC vybave - tomto dieli konktretne o topankach: http://hiking.sk/hk/ar/695/backcountry_vybava_iii.html
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Ulfheiðr » Str 23.01.2008 13:17

Jop,.. chcela som tie garmont excursion, ale budem musieť za nimi vycestovať. krásne našle slovensko :pac:
http://www.marmotmountain.com/MMWmain.a ... D=10006332

Tak ako si sa rozhodla? Bežky či BC..
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Amaguk » Str 23.01.2008 13:27

este stale mam dilemu, ale asi sa viac priklanam skor k turistickym lyziam bez tych hran. Nieco taketo:
http://www.sporten.cz/html-cz/produkt.p ... oductID=23
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Rika » Str 23.01.2008 13:29

Mne sa asi tiež najviac pozdávajú BC :ach: .
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Amaguk » Str 23.01.2008 13:39

Rika píše:Mne sa asi tiež najviac pozdávajú BC :ach: .

radila som sa viacerymi skusenymi ludmi a vasina neodporuca tie ocelove hrany.
Napr. jedna musherka mi napisala:
"1. skiaplpy - dokonalá kontrlola ve sjezdech a na ledovatých traversech, neskutečná dřina jinak. Zamítnuto.

2. BC - dlouhé, relativně těžké s ocel. hranama: ani ryba, ani rak - z kopce jedou jak čert (jsou dlouhé), ale kontrola není tak dobrá jak na skialpech (boty, vázání..), takže Lahrbush zase jen po zadku
+nebezpečí že přejedu psovi packu a rozříznu ji !!!!
Zamítnuto.

3. obyč. skatové lyže s vázáním pilot - nejedou zdaleka tak rychle, jsou lehoučké že o nich skoro nevím, kontrola - vzhledem k nižší rychlosti a dobrému uchycení v pilot vázání dobrá - tak pokud je sníh normální (ne ledové plotny), tak se mi to jeví jako ideál"

o.i. napr. aj tu pisu: ASPA does not recommend metal edged skis because of the possibility of serious injury to the dog.
http://www.sleddog.org/skijor/start.html

tak nevim :ua:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Ulfheiðr » Str 23.01.2008 13:43

k tým botám, ktoré tam spomínala. Dá sa vybrať. Tie, na ktoré som dávala link, sú plastové topánky, ktoré v kombinácií s technikou jazdy poskytnú rovnaký komfort ako spomína u skialpoch a do kopca sa až tak nenadriem.. Je jasné, že od látkovej topánky nečakám žiadnu oporu.
Ale mimo BC lyžujem telemark, nie bežné viazania, takže mám na to iný pohľad :smile:

BC viazanie môže vyzerať aj takto: http://www.rottefella.com/english/start_telemark.htm to poskytuje oveľa väčšiu podporu nohy ako nnn viazko. (naklikaj na model riva
Naposledy upravil Ulfheiðr dňa Str 23.01.2008 13:47, celkovo upravené 2
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Rika » Str 23.01.2008 13:45

:yes: No ja radšej zostanem na tom, na čom som :heh: . Na rovinu klas. bežky, na kopce moje carvingáče. :no:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Amaguk » Str 23.01.2008 13:52

ja som doteraz tiez pouzivala na bezkovanie klasicke (a storocne) artistky, ale nastal cas zakupit novu vystroj,a tych produktov je teraz na trhu tolko, ze sa clovek nestaci orientovat. kedysi mali dva druhy a bolo to vybavene :nwm:

no, ale co ja vymyslam s bezkami - ktohovie, ci u nas vobec este budeme mat tuto zimu sneh :ach:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Rika » Str 23.01.2008 13:57

No my máme - kukám z okna na bielu krajinu... ale je to bieda. Minulí rok som bola 2x tento rok to asi inak nebude... a nechcem vedieť čo to bude rok, čo rok ďalej. Kto vie, či sa nám vôbec zíde tá výbava, kt. máme a nie to ešte aby sme si kupovali novú - lepšiu. Zrejme sa to neoplatí, ak sa nemôžme vybrať niekde do Europe.

A dačo mi vrav, ja len kukám :oo: čo to je?.. to je na čo?... to sa ako používa? :heh:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Amaguk » Str 23.01.2008 13:57

Ulfheiðr píše:k tým botám, ktoré tam spomínala. Dá sa vybrať. Tie, na ktoré som dávala link, sú plastové topánky, ktoré v kombinácií s technikou jazdy poskytnú rovnaký komfort ako spomína u skialpoch a do kopca sa až tak nenadriem.. Je jasné, že od látkovej topánky nečakám žiadnu oporu.
Ale mimo BC lyžujem telemark, nie bežné viazania, takže mám na to iný pohľad :smile:

BC viazanie môže vyzerať aj takto: http://www.rottefella.com/english/start_telemark.htm to poskytuje oveľa väčšiu podporu nohy ako nnn viazko. (naklikaj na model riva


a nemohla by si na skj pouzivat telemarkove lyze? Alebo by to bolo to iste ako pouzitie skialpov?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Rika » Str 23.01.2008 14:09

Prepáčte, že teraz trošku odveci ale jednému nechápem. Tu píše aj je znázornené http://www.freeheel.szm.sk/o_tele/Desatoro/desatoro.html, že sa opierame o tú nohu, kt. smeruje svahom nižšie a tým je aj posunutá viac dopredu a druhá noha dozadu... ale pokiaľ viem, je to naopak. Noha smerujúca svahom hore je posunutá viac dopredu - záťaž kladieme viac na ňu. :ach:

Je rozdiel pri telemarku ako pri klas. zjazde?
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy