Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Aký bicykel / kolobežku ?

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod starr » Uto 16.01.2018 13:22

starr píše:Kolobežka Kostka Mushing 3 hľadá nového pána: http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=68&t=25763

Už neaktuálne.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod mixal » Ned 28.10.2018 21:04

Ahojte,
viem, ze ste uz odpisovali na podobnu otazku, ale mozno sa za dva roky cosi zmenilo, pribudli novy vyrobcovia.. :)
Tiez rozmyslam, ze zacneme s mojim psom robit kolobky (kopov, 20kg). Na hobby preteku sme skusili ist 1,5k s pozicanou kolobkou Kostka Mushing Racer Max: https://www.kostkakolobezky.cz/mushing/ ... ax-g5.html
Islo sa nam super. Myslite ze je to dobra volba? alebo ist do niecoho lahsieho, pripadne s nizsim naslapom? Primarne kolobku nebudem pouzivat v meste, ale skor lahsi teren a nejake zavody.
Vopred dakujem skusenejsim kolobezkarom/kam :)
mixal
Okoloidúci

Poslaťod Sunny » Pon 29.10.2018 23:10

V zásade je to stále o tom istom - Kostka alebo Doxtor :smile: (obdoba Canon/Nikon u fotografov :heh: ) Ani s jednou neurobíš chybu. Ja osobne mám radšej Doxtor, špička mushingu jazdí na nich - nevýhodou je dlhšia čakačka na novú, výhodou napríklad možnosť vybrať si veľkosť rámu (ja som napríklad prcek 164cm a na Kostke som utopená, z Doxtorky mám ten menší rám a super), veľkosť kolies, má dobrý systém antény na šnúru, farba podľa výberu... Kostka je hneď, rám ma len jednu veľkosť, a pri vačších váhach/rýchlostiach mávali problém s praskaním kostry v mieste ohybu. Cenovo záleží od modelu/výbavy, ale myslím že veľký rozdiel tam nie je.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod mixal » Ned 04.11.2018 9:32

Dakujem za radu :)
Aku by si odporucala velkost kolies? Doxtor to ma na kolobke f112 29x24 a kostka 27.5x24 a vahovo je kostka asi o 2kg tazsi. Ja budem jazdit s jednym psom tak asi lahsia je lepsia? :)
mixal
Okoloidúci

Poslaťod Sunny » Ned 04.11.2018 11:42

Viac než váha kolobežky robí výbava - hlavne ložiská a plášte. A to už je na financiách, koľko chce do toho človek investovať, jak moc sa chce naháňať o sekundy, aké terény jazdí atď.
Ďalšia vec je vidla - pevná vs. odpružená. Odporúčam pevnú - je to síce menej pohodlné, ale nestráca sa sila odrazu a nepruží celá kostra smerom dole, čo može na nejakých koreňoch a kameňoch sposobiť docela prúser.
Veľkosť kolies - v zásade čím vačšie, tým rýchlejšie. Menšie je zas o malinko stabilnejšie v zákrutách. Takže zas záleží na tom, aké máš plány/ambície.
A určite odporúčam tú anténu na šnúru, to je výborná vec.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod mixal » Štv 08.11.2018 19:24

Este raz dakujem ;-)
mixal
Okoloidúci

Predchádzajúci

Späť na Záprahové športy