Aký bicykel / kolobežku ?

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: Aký bicykel?

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 30.07.2010 15:42

Takých bikov ako som dala je samozrejme viac, to je taký príklad a dávam ho preto, že to máme a poznám to. Je to z môjho pohľadu taký univerzál, ktorý ťa nebude obťažovať ani keď pôjdeš po asfaltke do šenku, a po spustení sedačky si môžeš užiť taký normálny crosscoutry zjazd v slušných rýchlostiach, a ktorý nesklame hore kopcom. Takže pokiaľ sa nechceš venovať doslova freerdidu, či zjazdu (to už je o inom, napr toto: http://www.sicklines.com/news-images/Sa ... rofile.jpg), ale to asi nie predpokladám.

Bez ohľadu na veľkosť biku jednoznačne odporúčam špeci obchod :yes: Kde by si ho chcela kupovať? SPýtam sa na nejaký schopný.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Aký bicykel?

Poslaťod lulu » Pia 30.07.2010 16:18

Vieš čo ani neviem kde,v podstate mi to je jedno,dovoz by sa tiež dal zabezpečiť :smile: Ale ak by to bolo na SSalebo ZS nebránila by som sa :lol:
Keď ja sa v tých brzdách,prešmykačoch a vidlách vôbec nevyznám...Je to skôr začiatočnícke jazdenie,mala som bike s ním som jazdievala tak pred 5mi rokmi,ten nám ukradli potom som mala ďalší horský lenže ten vôbec nebol prispôsobený horám a rýchlosti,lenže jazdila som s ním aj tak a teraz sa trase chudák aj sám od seba :pac: :heh: Takže len chcem začať zase zdolávať hory ale viem že sa do techniky bicykla budem musieť asi niečo naučiť :pac: :ha:
*One way-my way*
lulu
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 439
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Aký bicykel?

Poslaťod Sunny » Pon 02.08.2010 12:10

Ja mám doma taký za 10.000. Na bežné chodenie po horách bol fajn. Také to klasické bikovanie, po lesných cestičkách, po lúkach, po hrádzi....bol fajn. Ale ťaží terén, väčšiu záťaž pri bikejoringu vôbec nezvládol - po prvom preteku servis... po servise druhý pretek...a bol zase zrelý na servis. Takže si treba dobre rozmyslieť, čo od toho človek očakáva a podľa toho do toho vraziť. Hold, ja keď som kupovala ten môj, som ani netušila, že nejaký bikejoring existuje :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Aký bicykel?

Poslaťod calwen » Pon 02.08.2010 14:29

Hihi ja som sa vcera z donutenia vytrepkala na 4km okruh na mojom trekovom prditku a ta osmicka co tam je mi teda riadne namohla pacicky :haha: Tiez to vidim na cosi lepsejsie a hlavne mensie, lebo na tom co mam sa uz bojim ist aj sama so sebou, nieto este so psom :angel:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Aký bicykel?

Poslaťod peterko92 » Uto 03.08.2010 11:16

Lulu určite nekupuj bicykel za 400e. Keď chceš bike s kotúčovými brzdami (ja uprednostňujem hydraulické) a celkom dobrou výbavou aby aj niečo vydržal, tak pod 600e nekúpiš a ak tam chceš aj lepšiu vidlu ako RST, Suntour, Manitou (sú to jednorázové vidli možno vydržia 2roky, ale ked sa ti pokazia tak už neopravíš, proste jednorázovky) tak to bude viac ako 800e. Odporúčam Rock Shox (čo sa týka pomer cena/kvalita) samozrejme ak nechceš FOX alebo MAGURA čo samotná vidla by vyšla viac ako 1000eur.

Z kotúčovými brzdami ti odpadnú starosti s osmičkami. A mechanické brzdy Tektro nepovažujem za brzdy. Ak mechaniky tak určite Avid BB7. A hydrauliky asi za naj cenu a kvalitu su SHIMANO Deore momentálne. Maguru môžem iba odporučiť.

Rozhodne nekupuj bicykel v Tescu alebo podobne. Radšej daj viac penazí v značkovej predajni kde dostaneš aj odbornú pomoc a značkový servis aj záručný aj pozáručný.

Ja som pojazdil už veľké množstvo bicyklov a poskladal som ich už stovky, vzhľadom na to že som robil v servise.
Momentálne som sa dal na značku CUBE a jazdím minuloročný model tohto bajku http://cube.slovkolex.sk/bicykle/269-MT ... 6-LTD_RACE , zatial absolútne bez problémov (fakt nemecká kvalitka).

A čo sa týka odpruženia, myslím, že ti úplne postačí predná vidlica. Celoodpružené bicykle ak chceš už s trošku lepším tlmičom, tak nekúpiš pod 1500eur. Ja jazdím aj hore kopec aj dole kopec, či brutal zjazdy, sem tam aj skoky a žijem aj bez tlmiča.

Horskú sadu ak nechceš SRAM tak SHIMANO Deore a vyššie už je pohodička, momentálne Deore 2010 je už dosť premakané a za slušný peniaz. Čo sa týka šírky riaditok, čím širšie tým sa citiš stabilnejšie a lepšie sa manévruje(ja jazdím 700mm).
peterko92
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Aký bicykel?

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 03.08.2010 20:43

A mechanické brzdy Tektro nepovažujem za brzdy

Je pravda že nemajú tak dobrú moduláciu ako hydrá, ale ich brzdný účinok ako taký je IMHO veľmi slušný. Odpadá pre bežného používateľa problém s prípadným zavzdušnením, nastavovanie je tiež omnoho jednoduchšie. Ale prehlásiť ich za shity je trochu silné slovo, nemyslíš?
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Aký bicykel?

Poslaťod peterko92 » Uto 03.08.2010 20:56

brzdný účinok dosť závisí aj od veľkosti kotúča (je rozdiel či máš 160mm alebo 200mm kotúč) mechanické brzdy sú všetky iba jednopiestové (takže ohýbajú kotúč do jednej strany) narozdiel od hydraulických, ktoré sú dvoj a viac piestové a kotúč je v strede a piesty z oboch strán. Nehovoriam o tom ako ľahko sa stláčajú hydry oproti tahaniu lanka. A jednoznačne je tam aj väčšia brzdná sila.

Ulfheiðr píše:Je pravda že nemajú tak dobrú moduláciu ako hydrá, ale ich brzdný účinok ako taký je IMHO veľmi slušný. Odpadá pre bežného používateľa problém s prípadným zavzdušnením, nastavovanie je tiež omnoho jednoduchšie. Ale prehlásiť ich za shity je trochu silné slovo, nemyslíš?


Nemyslím. A nepovedal som že sú
shity
ale keď to hovoríš tak si myslím, že sú a mám dosť skúseností.
peterko92
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Aký bicykel?

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 03.08.2010 21:10

Je to tvoj názor.
brzdný účinok dosť závisí aj od veľkosti kotúča (je rozdiel či máš 160mm alebo 200mm kotúč) mechanické brzdy sú všetky iba jednopiestové (takže ohýbajú kotúč do jednej strany) narozdiel od hydraulických, ktoré sú dvoj a viac piestové a kotúč je v strede a piesty z oboch strán. Nehovoriam o tom ako ľahko sa stláčajú hydry oproti tahaniu lanka. A jednoznačne je tam aj väčšia brzdná sila.
a s týmto sa samozrejme stotožňujem.

Ja som ich jazdila jednu sezónu a bolo to úplne v pohode, preto som ich pre lulu spomenula. Teraz máme magura louise a v podmienkach v ktorých ich jazdím, to jest bežné karpatské XC so psom vpredu, nebadám žiaden rozdiel. Ale hej. priateľ jazdí SP DH a ten už rozdiely samozrejme badá. Takže si myslím že je aj podstatné povedať si načo tie brzdy budú slúžiť a pre koho.
Pre víkendového jazdca, čo neváži ani 50 kilo, ktorý povozí obyčajné XC-čko je to úplne dostatočné a ušetrené prachy môže dať radšej do vidly. Aspoň ja by som to tak spravila pri obmedzenom rozpočte.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Aký bicykel?

Poslaťod peterko92 » Uto 03.08.2010 21:22

Ďalšia výhoda kotúčových brzd je, že ich netreba nastavovať (prispôsobia sa sami) narozdiel od mechanických s ktorými sa treba pohrať aby boli dobre doladené a nešúchali . A čo sa týka asi jedinej nevýhody hydraulických brzd, že sa môžu zavzdušniť to je pravda. Ja mám brzdy Magura Louise BAT 2008 a nebol ešte ani jeden problém, predtým som mal Avid Juice Three a tie sa mi za rok 2x zavzdušnili a boli úplne zlé (vadný kus). Ale dobré hydry sa sami od seba nezavzdušnia.

Ja neviem koľko presne tie Tektro mechaniky stoja (určite nie vela - ja by som za ne dal najviac 15e/ks) dnes kúpiš SHIMANO DEORE 2010 - slušné hydry za 40e/ks
peterko92
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Aký bicykel?

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 03.08.2010 21:31

No jo, Hayes, to bolo naozaj zaujímavé, pamätám. Trápenie z odvzdušňovaním skončilo až ich predajom. :ach: :devil:
Ako neviem, tie mechaniky sme nastavili raz a držali celú sezónu bez šúchania a jazdené boli aj vo veľkom bahne aj v mrazoch a snehu, ktorý bol na nich nalepený :nwm: Ak toto niečo nevydržalo, tak to bolo deore radenie, ale tam bol problém v nečistotách v bowdenoch a v slame v kolečkách. Inak sa nezničilo nič.

40 za deorka to myslíš cenu prasaťa aj s kotúčom, páčkami, bowbenom?
Spýtam sa na ne, tiež sme ich chvíľu doma mali, ale ja som ich nejazdila.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Aký bicykel?

Poslaťod peterko92 » Uto 03.08.2010 21:51

no tak Hayes to verím, že bolo trápenie. Ja momentálne fakt nič iné ako Magura a Shimano by som nekupil. (Dajú sa aj vyššie triedy Avid ale to je moc penazí, respektíve Formula ešte)

A tie Shimano Deore za 40e (to som sa pomýlil, nie 2010 ale minuloročné, 2010 stoja 50-55e sú lepšie ale hlavne dizajnovo)
A je to cena za páčku aj prasa bowden komplet naplnené pripravené na použitie, akurát kotuč treb kupiť zvlášť. Ja som teraz kamaratovi zhanal a Shimano XT kotuč 160mm za 12e.
To sú dobré ceny.
peterko92
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Aký bicykel?

Poslaťod lulu » Str 04.08.2010 11:16

ďakujem vám moc :dakujem: :pusa: Keď rozmýšlam,že 600eur :plac: Kde to ja naberem,keď si všetko šetrím na jump :plac: Musím nájsť niečo čo stojí menej,aj keď nechcem...To si radšej potom o rok keď začnem robiť kúpim poriadny,teda zas radšej nechcem mať velké oči :ach: :smile: Ach jo,neviem čo skôr,tolko vecí by som chcela naraz :ua:
*One way-my way*
lulu
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 439
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Aký bicykel?

Poslaťod Ulfheiðr » Str 04.08.2010 12:51

Lulu, lulu. Jum? To chceš skočiť z lietadla? Nesranduj. Zaplatíš, raz skočíš a je po prdeli. Bike raz zaplatíš a vozíš sa dlho :joint: Ne? :piskot:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Aký bicykel?

Poslaťod lulu » Str 04.08.2010 13:01

Áno áno,priorita,sen :smile: A nielen z lietadla,a áno áno viem som "blázen" ale teraz je pre mňa skok úplna priorita za ktorú dám všetko :smile: A neni po prdeli,zážitok máš na celý život..A ja nechcem skočiť raz a konec,teda neviem ako na tom budem po jumpe :heh: Ale neplánujem to ako jednorazovú záležitosť ale to je nadlhooo :smile:
A bike si na mňa počká a ja si nejaký nájdem :smile: Brázdim hory aj s normálnym aj keď je to vtipné lebo sa ešte dva dni potom trasem jak ma to hádže :heh:
*One way-my way*
lulu
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 439
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Aký bicykel?

Poslaťod peterko92 » Str 04.08.2010 13:20

Ja som to mal tiež ako sen už odmalička a sny si treba plniť ak sa daá.
Ulfheiðr píše:Zaplatíš, raz skočíš a je po prdeli. Bike raz zaplatíš a vozíš sa dlho Ne?

Ne. Vážne je to zážitok na celý život. Pravda že trvá krátko ale aj tak...
peterko92
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18
Bydlisko: Bratislava - DNV

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy