Switch to full style
Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).
Odoslať odpoveď

Re: Postroje, sedáky, etc.

Pia 14.10.2016 11:02

Sunny - dobre vedieť v tomto som úúúúúúúplny lajk (amatéééééér) takze mi postroje absolutne nic nehovoria...tak isto ako tie sedaky...

Ak by som mala "tahacieho" psa na cross, zaprah tak bv takom pripade by som mala pozerat po SLED postroji so sedákom správne?

Na DMP mi teda staci aspon postroj bez sedaku...

Re: Postroje, sedáky, etc.

Pia 18.05.2018 21:33

Ahojte,
chcem kupovať postroj na pripnutie ku kolobežke. Zatiaľ so šteňaťom len začíname. Čo hovoríte na ZERO DC SHORT :otaznik: Nechcem ju ešte dávať do ťahu...
Alebo nejaké tipy na lepší postroj? :hi:
Prílohy
6278.jpg

Re: Postroje, sedáky, etc.

Pia 18.05.2018 21:47

Ku kolobežke akože pred kolobku, aby ťahala? Alebo aby len ťapala vedľa? Ak pred kolobku, tak určite dlhý postroj, ktorý končí pri chvoste. Ak vedľa kolobky, tak short je dobrá voľba.
Moc nerozumiem tomu "nechcem ešte do ťahu" - akože aby teraz neťahala a potom hej? To by som nerobila, jak sa raz naučí, ťažko sa to bude preúčať.

Re: Postroje, sedáky, etc.

Pia 18.05.2018 22:05

Sunny píše:Ku kolobežke akože pred kolobku, aby ťahala? Alebo aby len ťapala vedľa? Ak pred kolobku, tak určite dlhý postroj, ktorý končí pri chvoste. Ak vedľa kolobky, tak short je dobrá voľba.
Moc nerozumiem tomu "nechcem ešte do ťahu" - akože aby teraz neťahala a potom hej? To by som nerobila, jak sa raz naučí, ťažko sa to bude preúčať.


Nechcela som ju ešte zaťažovať, preto som nechcela aby ťahala pred kolobežku, ale teraz neviem či je to dobrý nápad... :ua:

Re: Postroje, sedáky, etc.

Pia 18.05.2018 22:52

Ak platí to čo máš v podpise (tých 11 mesiacov a kúsok), tak klidne už začni v ťahu pred kolobkou - vyberať vhodné trate, s mäkkým povrchom, nejazdiť úplné bomby na začiatok (žiadne rýchle zjazdy ani moooc prudké horekopce). Stejne bude na nejaké behanie pred kolobkou za chvíľku už moc teplo, takže ideál - teraz len na krátkych vzdialenostiach vysvetliť vo co go, čo sa po nej chce, v lete dať pauzu a na jeseň môžete rovno začať naplno :no:

Re: Postroje, sedáky, etc.

Pia 18.05.2018 23:02

Sunny píše:Ak platí to čo máš v podpise (tých 11 mesiacov a kúsok), tak klidne už začni v ťahu pred kolobkou - vyberať vhodné trate, s mäkkým povrchom, nejazdiť úplné bomby na začiatok (žiadne rýchle zjazdy ani moooc prudké horekopce). Stejne bude na nejaké behanie pred kolobkou za chvíľku už moc teplo, takže ideál - teraz len na krátkych vzdialenostiach vysvetliť vo co go, čo sa po nej chce, v lete dať pauzu a na jeseň môžete rovno začať naplno :no:


Áno popis platí, bude mať rok :smile: tak teda začneme rovno v ťahu... ďakujem za radu. Dúfam, že pochopí čo ma robiť :lol:

Re: Postroje, sedáky, etc.

Pon 10.02.2020 8:16

Nikuška píše:
Sunny píše:Ak platí to čo máš v podpise (tých 11 mesiacov a kúsok), tak klidne už začni v ťahu pred kolobkou - vyberať vhodné trate, s mäkkým povrchom, nejazdiť úplné bomby na začiatok (žiadne rýchle zjazdy ani moooc prudké horekopce). Stejne bude na nejaké behanie pred kolobkou za chvíľku už moc teplo, takže ideál - teraz len na krátkych vzdialenostiach vysvetliť vo co go, čo sa po nej chce, v lete dať pauzu a na jeseň môžete rovno začať naplno :no:


Áno popis platí, bude mať rok :smile: tak teda začneme rovno v ťahu... ďakujem za radu. Dúfam, že pochopí čo ma robiť :lol:

Ako sa vám darí?

Re: Postroje, sedáky, etc.

Pon 07.09.2020 10:17

Ahojte poradíte mi s výberom sedáku? S čím máte najlepšie skúsenosti čo sa canicross a doktrekking týka? mám totiž klasický horolezecký sedák aj ferratový tak či mi to bude pohodlne alebo mam kúpiť nejaký špeci na ťahanie? V čom sa nebudem extrémne potiť?

Re: Postroje, sedáky, etc.

Pon 07.09.2020 10:44

Záleží aký pes ťa bude ťahať - akou silou. Ak malou/žiadnou, tak je to skoro jedno. Čím vačšia sila, tým vačšie nároky na sedák.
Začínala som horolezeckým, bol fajn, ale bol masívny, keď príroda zavolala, musela som sa z neho komplet vyzliekať, čo bola otrava, a musela som tam vykoumat nastavenie a uchytenie vodítka, aby sa neposúval hore na pás, pretože ťah za pás je smrť.
Ak horolezecký, tak ten ľahký, s odopínateľnými nohami - skialpový.
Mala som doma aj special sedák na canicross od Rock empire - na priemerne ťahajúce husky super, na magora Trixie mi bol ten pás moc úzky a rezal.
Teraz behám s canicrossovým od Manmatu, má super spodný ťah za zadok, ale ak pes potiahne doboku, stáča sa. Je široký a pohodlný, ale samozrejme je pod ním teplo.
ZeroDC Speedy - dobre drží, dajú sa odopnúť tie popruhy okolo noh, čož je hooodne praktické, nepretáča sa, len si treba zvyknúť na dizajn a la plienka :heh: A samozrejme tiež teplo pod ním.
Non stop - sú na systém toho Rock empire, ale vylepšené, širšie, pohodlnejšie, aj patrične drahšie. Vyskúšané ale nemám, takže neviem posúdiť.

Re: Postroje, sedáky, etc.

Pon 07.09.2020 10:53

Aj ja som sem chcela dnes prispiet a lulu ma predbehla! :heh: Nahoda. Aspon nemusim temu hladat :haha:
Ja sa chcem opytat, chcem Lyovi zaobstarat nieco taketo. Mate s tym skusenosti, vidite vyhody, nevyhody? Lebo teda klasicke tahacie postroje na voziky fundlom urcite nesedia, to uz vieme z praxe. Konkretne tento postroj som vsak na nikom nevidela, davaju si od nich objednavat postroje do vody, s ktorymi su velmi spokojni a sli by do tohto (nemecka vyroba). Ale tak ja sa tomu prd rozumiem, postroj som nikdy na psa nenavliekala, tak keby niekto mal nejaku pripomienku, budem rada.
Obrázok

Re: Postroje, sedáky, etc.

Pon 07.09.2020 11:01

Je tu zivo, tak sa pridam, existuje vobec nwjaky sedak na postavu hajzlovy zvon :heh: ? (Uzky pas, mega boky a stehna)

Re: Postroje, sedáky, etc.

Pon 07.09.2020 11:27

Každý z tých sedákov by mal mať uvedené rozmery jednotlivých častí, v akom rozmedzí sa dajú nastaviť - tak asi len pomerať a popozerať, čo sadne.

Re: Postroje, sedáky, etc.

Str 16.09.2020 8:01

Tak ja sa rozhodujem medzi Manmat a Nonstop, ale asi teda rozhodne cena.

V akom zmysle sa Manmat stáča keď pes potiahne do strany?

Bude to na fenku kto vie či čistého Huskača z utulku, zatiaľ čo sme boli len na venčení a pustila som ju dopredu a pobehla som tak ťah mala riadny, ale teda ja to nemám s čím porovnať. Moja knedla neťahala nikdy. Teším sa hlavne na beh a turistiku, neteším sa na novú skúsenosť mať psa nonstop na sebe preto hladam niečo pohodlné a čo mi nebude zavadzať. V oktobri ideme hned na prechod Malou Fatrou tak už mi to celkom ponáhľa.

Tiež by som sa rada opýtala na postroj, bude mi stačiť obyčajný quard prípadne short, alebo mam voliť pracovný typ?

Re: Postroje, sedáky, etc.

Str 16.09.2020 8:08

No celý ten sedák sa proste pootočí za vodítkom. Zero aj Nonstop majú na zapnutie vodítka takú zvlášť šnúru, po ktorej karabíne behá, takže keď pes potiahne doboku, sedák ako taký zostáva na mieste. Manmat má na zapnutie vodítka pevné uško priamo na sedáku. Najlepšie je to vyskúšať na sebe, každý má inú postavu a iné mu vyhovuje. Ale čo a ako sedí zistíš až po X kilometroch, ťažko sa to dopredu odhadne.
Postroj - na trek stačí krátky, na beh teoreticky tiež, ale ja mám radšej tie dlhé, krátky len ak je pes ťažko ovládateľný alebo nie moc veľký ťahač.

Re: Postroje, sedáky, etc.

Str 03.03.2021 19:11

Zase ja a postroje :ha: Zdedila som manmat, tak pouzivam ten. No uplne nesedi a rozmyslam, ci pojdem do noveho. V hre je stale ten faster od zera, ale kamarat mi teraz ospevuje nonstop freemotion. Je tam daky extra rozdiel? Kto ho mate, ake su skusenosti..?
A otazka na voditko. Na beh asi radsej kratsie, nie? Mam teraz 2,8 m a na beh je dlhe, on to este aj dost natiahne..
Odoslať odpoveď