Postroje, sedáky, etc.

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: Dogtrekking

Poslaťod Aris » Pon 22.12.2008 22:04

My sa chceme niekedy na jar( ak bude mať prcek rok a povolenie od veta) zúčastniť Nm dogtrekkingu. Táto otázka sem asi nepatrí, ale kedy mu už môžem kúpiť postroj "na stálo"? teraz má 8 mesiacov a chcela by som ho už učiť na postroj, ale nechcem kupovať dáky Tesco, ale poriadny.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Dogtrekking

Poslaťod Sunny » Uto 23.12.2008 10:20

Ak chceš poriadny postroj na ťahanie, tak by som počkala tak do roku, kým úplne prestane rásť. Tie postroje sa totiž nedajú nastavovať, tak aby ti z neho nevyrástol :no:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Dogtrekking

Poslaťod kikula22 » Uto 23.12.2008 14:33

My sa tiež už venujeme dogtrekkingu.
Zatial len tak rekreačne. Teda zvládneme dákych 20-30km cet víkend a asi len 5km cez školský týžden.
No zatial chodime naozaj len tak prechádzkovo, na stopovačke 20m alebo normalnom krátkom vodítku a postrojom tiež obyčajným.
Ale už by som si chcela kúpiť vodítko a postroj (popripade aj opasok) špecialne na dogtrekking alebo canicross.
Neviem či to tu už bolo napísane ale ja som nenašla. Vedeli by ste mi dáky poradiť pre bígla?
Ďakujem za odpovede :smile:
(Ak to tu už je tak sa hlboko ospravedlnujem )
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dogtrekking

Poslaťod Iwka » Uto 23.12.2008 18:53

viem, ze rika pouziva na bigla manmatacky Merhi (tusim Merhi Long)
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Dogtrekking

Poslaťod kikula22 » Uto 23.12.2008 20:22

Tento? http://www.manmat.cz/cs/products/displa ... v%C3%A9/9B)+Postroj+MERHI+LONG/89
Vyzerá dobre, myslím že asi budeme objednávať :lol: a to vodítko a opasok? Pozerala som po manmate ale neviem ktoré. Ktoré sa bude hodiť
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dogtrekking

Poslaťod Aris » Uto 23.12.2008 21:05

kikula mne sa opasok osvedčil tento: http://www.zerodc.cz/zero-dc-katalog.php?id=188 . Ten pytel na pamlsky vôbec neni taký veľký ako na obrázku a dá sa dať dole. Naozaj to lanko je super lebo sa Rony nemôže otáčať do strán ale musí stále bežat dopredu. Výhoda je aj kapsa na mobil, lebo ma nemusí tlačiť vo vačku a tiež kapsa na vodu ktorú síce nepoužívam, ale nezavadzia. Veľké plus je, že saje pot( a poriadne). A vodítko( http://www.zerodc.cz/zero-dc-katalog.php?id=71 ) si nemôžem vynachváliť. Je síce na veľké plemená, ale Rony ho nemá problém natiahnut, ale nieje stále napnuté. Dá sa dať aj na vodítko, čiže si ho môžeš dárs de prizviaznať.

A v neposlednom rade je tam veľmi dobrá komunikácia nie ako pri ManMate kde som týždeň čakala na odpoved. odpovedia hned a veľmi dobre poradia.

Sunny dakujem za radu
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Dogtrekking

Poslaťod Sunny » Str 24.12.2008 21:40

Nemáš za čo, rado sa stalo :hi:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Psie záprahy2

Poslaťod Sunny » Štv 08.01.2009 12:46

Náš postroj a šnúra:
Obrázok
Postroj home made, šnúra od Zero DC.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod Baarbora » Pon 12.01.2009 14:01

potrebovala by som trosku :sos: idem kupovat postroj zo Zero DC, mam vybraty typ, pomeraneho psa, ale. Hrudnik a dlzka chrbta nam sedia na XL, krk by nam museli presit tak plus 5 cm. Hugo uz tak pol roka drzi vahu, myslim, ze uz viac nenarastie(ma cca 1,5 roku). Keby som zobrala XXL, tak nam aj tak nie je dobry rozmer krku, ale dlzka a sirka hrudniku v podstate zacina o 3-4cm dalej ako momentalne Hugo ma(dufam, ze je to zrozumitelne, hrudnik ma Hugo 82, XL je hrudnik 78-85, XXL je 85-92, v dlzke chrbta je to podobne). ide mi o to, ci mam radsej zobrat to XXL, ktory nam bude na hrudniku sirsi urcite aspon o 5 cm, alebo radsej to XL, ktory by nam mal byt akurat, plus teda rezerva nejakych 3-4 cm..Na dlzke asi nezalezi, jedna sa o postroj Faster...
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Psie záprahy

Poslaťod Sunny » Pon 12.01.2009 14:17

No záleží myslím aj na dĺžke, ak bude moc dlhý, tie popruhy čo idú dozadu nebudú dobre sedieť (na poslednom rebre), ale budú sa zarezávať do brucha či bokov či ako sa tomu nadáva :smile: A čo sa týka tých rozmerov - napíš im, aké rozmery má a oni to upravia na vaše potreby :no: Aj to tam píše, že "Jestliže má Váš pes má jiné rozměry než ze zadaných 8 velikostí , napište je do poznámek a postroj mu bude ušit na míru. "
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Psie záprahy

Poslaťod adavra » Pon 12.01.2009 14:29

my sme skusali postroj na vystave v olomouci a predavacka vravela, ze najdolezitejsie je aby sedel na krku. Nesmie tam byt volny. Urcite je najlepsie postroj vyskusat, napr. na vystave.
adavra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1156
Bydlisko: Hlohovec

Re: Psie záprahy

Poslaťod Baarbora » Pon 12.01.2009 14:37

Ja viem, ale problem je ten, ze ho nemam kde skusat. To by som musela ist do ciech, co sice ide za dva tyzdne, ale nie so psom :ua: takze sa musim spoliehat na to, ze sadne. Krk mam odmerany, kedze ziaden z ponukanych nema nase rozmery, budu nam ho aj tak musiet rozsirit..
Sunny, pravdu mas, usiju aj na mieru, asi im len napisem rozmery a nech sa oni rozhodnu, co s tym :smile:
Offtopic: mimochodom, keby ste nieco potrebovali, nie je problem objednat(chcela by som zajtra poslat objednavku), ide to sice cez tretiu osobu(cecha, aby som neprerobila) a pojdem si po objednane az o dva tyzdne, ak by nevadilo :smile:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod katarina » Štv 19.02.2009 19:32

podla coho ste vyberali postroj? lebo nejako sa v tom neviem zorientovat http://www.zerodc.cz/zero-dc-katalog.php?k=47 skoro vsetky maju pouzitie canicross, bkj,... aky je medzi nimi rozdiel?
katarina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 377
Bydlisko: Dechtice / Brno

Re: Canicross

Poslaťod Sunny » Pia 20.02.2009 10:23

Faster sedí skôr na psov typu ESP so širkoým hrudníkom, ale ak sadne, je super. Klasický ťažný (sled) sedí v podstate každému psovi, mám ho aj na krpatú parsonku. Postroje typu guard (také tie okolo krku a okolo hrudníku) nie sú na ťahanie nič moc, pretáčajú sa a keďže je karabína v strede psieho chrbtu, pri behu ho môže udierať do chrbta, čo nie je to pravé orechové.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Canicross

Poslaťod katarina » Pia 20.02.2009 12:41

super diky moc sunny
katarina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 377
Bydlisko: Dechtice / Brno

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy